Mamamoo Solar Diyet: Sağlıklı Kilo Verme

Mamaoo’dan Solar’ın nasıl kilo verdiğini merak mı ediyorsunuz? İşte Mamamoo Solar Diyet!

Solar, Mamamoo grubunun bir şarkıcısı ve lideri; Kore’de çok popülerler ve yavaş yavaş uluslararası alanda tanınır hale geliyorlar. Mamamoo hakkında bir şey duymadıysanız, gerçekten harika müzikleri kaçırıyorsunuz demektir. 

Solar, şaşırtıcı şarkı söyleme becerileri ve dans çalışmaları ile tanınır. Diğer Kpop idollerine bakarsanız, çok yönlüdür. Onunla ilgili gerçekten sevdiğim şey, kendisinin onun için uydurulmuş bir kişiliğin olmaması.

ÖNERİLEN: 7 Günlük Kore Diyeti: Hızlı Kilo Kaybı İçin

Şirketlerin, çıkış yapmadan önce idolleri için kişilikler yarattığını sık sık görürsünüz. Solar ile durum hiç de böyle değil ve onun sadece işi için yapmak yerine aslında idol olmaktan hoşlandığını görebilirsiniz. Ayrıca, ilgileniyorsanız aşağıdan kontrol edebileceğiniz kendi YouTube kanalını da başlattı.

Ne yemelisin?

Deneyebileceğiniz birçok farklı yiyecek var, ancak temel çıkarımlar aşağıda verilenler. Bu yiyecekler idollerin çoğunun yediği yiyeceklerdir ve çok sağlıklıdır. Bunu takip edebildiğinizde kendi diyetinizi oluşturmanıza gerek yok. 

Uzun yıllardır bu diyeti uyguluyorum ve bir ton kilo verdim, başlangıçta çok zordu, ancak Kpop idollerinin geçirdiği eğitime bakarsanız, bu hiçbir şey değil. Gerçekten işe yarıyor. Ancak, buna bağlı kalmanız gerekir.

ÖNERİLEN: Tatlı Patates Diyeti: 7 Günlük Diyet Listesi

Solar’ın diyetinin kesin bir yemek planı yok, bu yüzden diğer Kpop idol diyetlerinden benzer bir tane oluşturduk.

Yumurta  , yiyebileceğiniz en önemli gıdalardan biridir, egzersiz yapan çoğu insan her gün yumurta yer. Bazı Kpop idollerine bakarsanız, çoğunun kişisel eğitmenleri olduğunu görebilirsiniz. Kişisel eğitmenler onlar için bir diyet planı oluşturur ve hemen hemen her seferinde diyette yumurta bulunur.

Güney Kore’de salatalar  oldukça popülerdir. Şey, dünyanın her yerinde popülerdir, ancak çoğu idol oldukça sık salata yer. Solar’a YouTube kanalına bakarsanız, salata yemeyi de sevdiğini görebilirsiniz.

Rice,  bunun için açıklamaya gerek yok. Tüm Asya ülkelerinde akşam yemeğinde pirinç yerler. Bazı ülkeler ayrıca kahvaltıda veya öğle yemeğinde pirinç yer, ancak erişte ile değiştirilebilir. Bu sadece kişisel bir tercihtir, ancak pirinç midenizi kolayca doldurur ve aynı zamanda beslenmenizi sağlıklı tutar.

Az yağlı et  , diyet için kötü olduğunu düşündüğünüz bir şeydir. Ancak burada biraz et yemek harika. Eğer bunu zaten bilmiyorsanız et besinlerle doludur ve birçok yemek planına çok uygundur.

Nelerden Kaçınmalısınız?

Kaçınmanız gereken yiyecekler çoğunlukla tatlılar ve atıştırmalıklardır. Çalışmalar sağlıklı olmadığını gösterdiğinden özellikle gece yarısı atıştırmaktan kaçınmaya çalışın. Geceleri çok aç olsanız bile, yatmaya çalışın ve ertesi sabah daha az aç hissedeceksiniz. 

Her zaman yaptığım şey bu, çok erken yatarım ve uyandığımda 3 ila 4 saat daha yemeksiz gidebilirim. Buna aralıklı oruç da deniyor, Mamamoo’dan Solar bunu yapıyor mu bilmiyorum ama bu diyet yöntemi daha popüler hale geldi.

Artık rutininize egzersiz yapmak veya okumak gibi diğer önemli aktiviteleri eklemekten kaçınmanız gerektiğini bildiğinize göre. Bu aktiviteler kendinizi geliştirmenize gerçekten yardımcı olabilir ve en azından benim için yaptığı şey buydu.

ÖNERİLEN: Wendy Diyeti Nedir? (Wheesung Diyeti) Hakkında

Mamamoo Solar Diyet Listesi

Bildiğiniz gibi, zaten Solar için kesin bir diyet planı yok. Ancak, kontrol edebileceğiniz benzer bir tane oluşturduk. Diğer Kpop idollerinden farklı diyetleri analiz ettik ve buna benzer bir diyet oluşturduk.

Henüz diyet yapmadıysanız, en az 1 hafta denemenizi öneririz. 1 hafta yapabilirseniz, daha fazlasını da yapabilirsiniz, ancak sadece başlamanız gerekir. Yapmaktan gerçekten hoşlandığım şey Kpop şarkılarında dans pratiği yapmak çünkü bu şarkıları seviyorum ve beni aktif tutuyor.

Herkes için olmayabilir, ancak aktifken zevk aldığınız bir şey bulursanız, bu mükemmel olur. Her gün olmak zorunda değil. Haftada bir veya iki kez yaparak başlayabilir ve yavaşça birikebilirsiniz.

Başlarken çoğu insan bunu yapar. Kpop idollerine diyet planlarına bakarsanız, gittikleri net bir yol görebilirsiniz. Çoğunlukla, kısa süreli diyet için de bilinen hızlı bir diyettir. Promosyonları bittikten sonra, normal rutinlerine geri dönerler. 

Bu çok anlaşılır bir durum çünkü Solar gibi çoğu Kpop idolünün izlediği diyetler aşırı. Özellikle yeni başladığınızda aşırı idol diyetlerini takip etmenize gerek yok.