Kpop Marka İtibar Sıralaması 2021 Top 5 Listesi

Kpop Marka İtibar Sıralaması: Kore İş Araştırma Enstitüsü, May Boy Group Marka sıralamasını açıkladıktan sonra, kızların parlama zamanı geldi. Araştırma enstitüsü listeyi açıkladı . Liste, bilgilendirici bir araştırmaya dayanarak çeşitli sayılara ulaşan Güney Koreli Kız Gruplarını içeriyor. Hayranlarının da listenin zirvesine çıkmalarında çok önemli bir rolü var. Sıralamalar, çeşitli kız gruplarının tüketici katılımı, medya kapsamı, etkileşimi ve topluluk indeksleri üzerine yapılan bir çalışma ile belirlenir. Sıralamayı belirlemek için kullanılan veriler 9 Nisan’dan 9 Mayıs’a kadar toplandı. Üstelik birçoğu seviyelerini yükseltti, bazıları ise eski pozisyonlarını kaybetti. Ancak, ne olursa olsun, hayranlar onlara tezahürat yapmaya devam ediyor. Öyleyse, May Girl Grubu Marka İtibarı listesinin başında kimin olduğunu bulalım.

Brave Girl bu ay da 1 numarayı listeledi. Kız grubu kısa süre önce yeni şarkıları “Rollin” ile hayranları arasında bir müzik çılgınlığı yarattı. Aynı zamanda çıkışlarından bu yana en büyük hitlerini de işaret ediyor. Üstelik şarkının adı da en çok araştırılan anahtar kelimelerden biridir. Onları 2 numarada Blackpink takip ediyor. Bu arada, Oh My Girl, TWICE ve STAYC ilk 5’in son üç sırasına yerleşiyor.

İlk 5’teki önemli ayrıntılar dışında, listenin tamamını da kontrol ettiğinizden emin olun.

ÖNERİLEN: En Güzel Kadın Kpop İdolleri 2021 Top 10 Listesi

1. Brave Girls

İkinci ay Brave Girls, 1 numara olma tacını elinde tutuyor. 2011’de Barve Brother tarafından kurulan sıkı çalışmaları için kredi alma zamanı geldi. Rollin şarkıları yaklaşık 4 yıl önce çıksa da 2021’de ün kazandı. Bunların derlemesinin internette ortaya çıkmasının ardından kızlar Kpop severlerin gündemine geldi. Brave Girl hayranlarının onları şu anda lider kız grubu haline getirdiği doğru.

Grubun anahtar kelime analizindeki ifadeler arasında “Rollin”, “reklam” ve “hayranlara hediye” vardı. Öte yandan, en yüksek sıralamaya sahip ilgili terimler “yayınlama”, “reklam verme” ve “model” i içeriyordu. Grup, Mayıs ayı için 3.711.562 marka itibar endeksi ile zirvede duruyor.

2. Blackpink

Blackpink 2016’da çıktı ve herkesi hayranı yaptı. Ateşli müzikleri, çekici koreografileri ve nefes kesici görselleri ile kız grubu dünyaca ünlüdür. Birden fazla isabetle, kızlar bu ay ikinci sırayı alıyor. Dört parçalı grup daha önce listelerde birçok kez zirveye ulaştı. Ama farklı bir yerden şöhretin tadını çıkarmak sorun değil. Yakın zamanda yeni albümlerini yayınladılar ve “Lovesick Girls” şarkısı dünyanın her yerinden sevgi alıyor.

Blackpink’in Mayıs ayı marka itibar endeksi 3.521.993’tür.

ÖNERİLEN: Kpop Dans Kralları 2021 Güncel Top 8 Listesi

3. Oh My Girl

Oh My Girl, 1.920.338 marka itibar endeksi ile 3. sırada. WM Entertainment’ın sekiz kişilik grubu aylardır harikalar yaratıyor. Son zamanlarda harika bir geri dönüş yaptılar. Ayrıca sekiz Ep albümleri de yolda. Ayrıca albümden yeni bir single da aynı gün yayınlanacak. Artık formda olduklarına göre, gruptan daha fazla müzik ve performans bekleyin.

4. TWICE

Dördüncü olarak, Güney Kore’nin neşeli kız grubu TWICE var. Dokuz üyeli grup, çıkışlarından bu yana mutluluk yayıyor. Kızlar ulusa çok sayıda hit verdiler ve renkli ve neşeli müzik videolarıyla tanınıyorlar. Nisan ayında ajansları JYP, yeni bir mini albümle geri dönüş yapacaklarını duyurdu. Bu nedenle, grubun onuncu Kore EP’si 9 ve 11 Haziran’da yayınlanacak. Çıktığında onların pozisyon değiştirdiklerini görmeyi bekleyebiliriz.

Kızların bu ay için 1.882.766 marka itibar endeksi var.

ÖNERİLEN: En İyi Kpop Grupları 2021 Top 10 Listesi

5. STAYC (Kpop Marka İtibar Sıralaması)

Yeni çıkan grup, yetenekli şarkıları ve performanslarıyla haber yapıyor. STAYC, geçtiğimiz yıl Kasım ayında piyasaya çıktı. Henüz bir yıl olmadı ve şimdiden ilk beşe girdiler. Kızlar, “Star to a Young Culture” adlı tek bir albümle çıkış yaptılar. İlk albümü ve başlık parçası “So Bad”, Gaon müzik listelerinde, Billboard’un K-pop 100’ünde ve World Digital Song Sales Chart’ta da yer aldı. 2021’de ikinci albümleri “Staydom” u çıkardılar ve 50.000’den fazla kopya sattı. Lanet olsun! Thier marka itibar endeksi 1.658.272’dir.

İşte en iyi 30 Kpop kız grubunun tam listesi:

 1. Brave Girls
 2. BLACKPINK
 3. Oh My Girl
 4. TWICE
 5. STAYC
 6. Red Velvet
 7. ITZY
 8. GFRIEND
 9. MAMAMOO
 10. WJSN
 11. HOT ISSUE
 12. Lovelyz
 13. Apink
 14. Girls’ Generation
 15. (G)I-DLE
 16. Weeekly
 17. LOONA
 18. aespa
 19. Dreamcatcher
 20. cignature
 21. fromis_9
 22. DIA
 23. EXID
 24. LUNARSOLAR
 25. LABOUM
 26. ELRIS
 27. Weki Meki
 28. Rocket Punch
 29. woo!ah!
 30. MOMOLAND