En İyi Kpop Grupları 2021 Top 10 Listesi

En İyi Kpop Grupları 2021: Tüm dünya olağanüstü kpop dalgası tarafından vuruldu. Kpop, temelde Kore dilini çevreleyen müzik ve kültür için kullanılan bir terimdir. Genellikle Kore’den geliyorlar, ancak birçok Kpop grubu üyesi de Japonya, Çin ve Tayland’dan geliyor. Sanatçıların çoğu şirketler aracılığıyla oluşuyor. Sanatçılar bir şirket bünyesinde yaklaşık 6-7 yıl, kimi 1 gün, kimi ise yaklaşık 10 yıl eğitim görüyor. Şarkı söylemek, rap yapmak ve dans etmek gibi beceriler geliştirirler. Şu anda en popüler eğlence şirketleri HYBE Entertainment (eski adıyla Big Git eğlencesi olarak biliniyordu), YG Entertainment, SM Entertainment, JYP Entertainment.

Kpop idolleri son derece yeteneklidir, bazıları çok yönlüdür, şarkı söyleyebilecekleri, dans edebilecekleri ve rap yapabilecekleri anlamına gelir. Bir kpop grubunun en sevdiğiniz üyesi önyargınızdır. Ve eğer birisi gruptaki önyargınız dışında dikkatinizi çekmeye devam ederse ve önyargınızın kim olduğunu yeniden düşünmenizi sağlarsa, onlar sizin önyargınızı enkaza çevirir. Farz edin ki bir grubu o kadar çok seviyorsunuz ki onların fandomunun bir parçasısınız, sonra kpop grubunu bırakıyorsunuz. Her kpop grubunun kendine özgü bir tarzı vardır ve yeni türleri denemekten ve şaşırtıcı kilometre taşlarına ulaşmaktan korkmazlar. Şimdi dünyadaki en popüler kpop gruplarından bazılarına geçelim.

ÖNERİLEN: En Çok Satan Kpop Albümleri 2021 Top 10 Listesi

1. BTS

BTS, şüphesiz tüm zamanların en popüler kpop grubudur. Yedi kişilik grup, hayranları ARMYS’i müziklerinde inanılmaz bir yolculuğa çıkardı. Müziklerinin sürecine derinden dahil oluyorlar ve bu da hayranların onu daha çok sevmesini sağlıyor. HYBE Entertainment (eski adıyla Big Hit Entertainment olarak biliniyordu) altında imzalandı. BTS, lider Kim Namjoon, en büyük Kim Seokjin, Min Yoongi, Jung Heosok, Park Jimin, Kim Taehyung (sahne adı V) ve altın maknae Jeon Jungkook olmak üzere yedi üyeden oluşuyor. Son zamanlarda, BTS’in zaten çok büyük olan popülaritesi, hit single’ları Dynamite ile büyüyor gibiydi.

2. Blackpink

Blackpink, Bts’tan sonra dünyanın en popüler kpop kız grubu olarak kabul edilir. Fan kitleleri BLINK oldukça büyük ve çok sayıda ARMY’ye yaklaşıyor. En büyük Jisoo, Jennie, Rosé ve en genç Lisa gibi yetenekli dört üyeden oluşurlar. Tüm Blackpink üyeleri, hepsi şarkı söyleyebildiği, rap yapabildiği ve dans edebildiği için çok yönlü olarak kabul edilir. Kız ezme imajlarıyla tanınırlar ve hayranlar, yeni müzik türlerini denemeye başladıklarını görmekten çok mutlular. 2016 yılında çıkış yapmışlardı ve YG eğlence adı altında imzaladılar. Blackpink, göz açıp kapayıncaya kadar rekorlar kırarken inanılmaz başarısını korudu.

ÖNERİLEN: Blackpink Lisa Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Gerçek

3. Twice

Doğal olarak, ülkenin kız grubu Twice bu listede olacaktı . Twice, şirin konsepti ve görselleriyle tanınıyor, ancak hayranlar onlardan daha fazlasını görüyor. İki kez, hayatta kalma şovu ‘Sixteen’de çıkış yapmak için mücadele etmek zorunda kaldı. Twice şu anda JYP Entertainment altında imzalanmıştır. Twice, en büyük Nayeon, Jeongyeon, Momo, Sana, lider Jihyo, Mina, Dahyun, Chaeyoung ve Tzuyu olmak üzere dokuz üyeden oluşuyor. Twice’ın hayran kitlesine BİR KEZ denir. ONCE çoğunlukla Japonya, Çin ve diğer Asya ülkelerindendir. Dünya turlarında biletleri aştılar ve geri dönüşlerinin her birinde listelerin en üstünde yer alıyorlar.

4. Exo

Exo, Kpop’tan bir başka süper popüler grup. En popüler şarkılarından bazıları Love Shot ve Growl. Mükemmel görselleri, mega vokalleri ve harika rapçileri var. Tüm üyeler SM Entertainment altında imzalanmıştır. Grup, Exo-K ve Exo-M olmak üzere iki alt gruba ayrılmış on iki üye ile çıkış yaptı. Exo-K üyeleri Suho, Baekhyun, Chanyeol, DO, Kai ve Sehun’dur. Xiumin, Lay ve Chen üyelerinden ve eski üyeler Kris, Luhan ve Tao’dan oluşan Exo-M üyeleri. Devasa hayran kitleleri, şaşırtıcı yetenekleriyle onları seven Exo-L’ler olarak biliniyor ve görsellerinden bahsetmiş miydim?

ÖNERİLEN: Youtube Kanalları Olan 10 Kpop İdolleri 2021

5. Red Velvet

Şaşırtıcı, yetenekli ve güzel kpop kız grubu Red Velvet, bu listede ve Kpop’taki en çok yönlü gruplardan biridir. Sm Entertainment altında imzalanmıştır. Hitlerinden bazıları Red Flavor, Russian Roulette, Peek-A-Boo ve en son Psycho. Red Velvet beş üyeden oluşuyor Lider ve en büyük Irene, Seulgi, Wendy, Joy ve en genç Yeri. İlk şarkılarını Yeri çok genç olduğu için dört büyük üyeyle ‘Happiness’ şarkısıyla çaldılar; Daha sonra Yeri reşit olunca çıkış şarkıları olarak kabul edilen Ice Cream Cake adlı şarkılarıyla full grup olarak çıkış yaptılar.

6. Mamamoo

Mamamoo, inanılmaz seslendirme yetenekleriyle tanınır. MAMA’larda Teletubbi gibi giyindikleri zamana geri döndükleri için çok eğlenceliler. Mamamoo, lider Solar, Moonybul, Wheein ve en genç Hwasa olmak üzere dört üyeden oluşur. RBW eğlence altında imzaladılar ve fandomlarının adı MooMoos, Moo Korece’de turp anlamına geliyor, bu nedenle hayranlar hayran toplantılarında turp getiriyor ve Mamamoo ışık çubuğunu turp şeklinde bile yaptı. Mamamoo, Solar’ın canlı performans sırasında direk dansı yaptığı zamanki gibi vokallerini defalarca kanıtladı.

7. Bigbang (En İyi Kpop Grupları 2021)

Bigbang, kpop tarihindeki en ikonik erkek gruplarından biridir. Lider G.Dragon, TOP, Taeyang, Daesung ve eski adıyla Seungri’nin beş üyeli bir grup olarak çıkışını yaptılar. En popüler şarkıları Bang Bang Bang ve Fantastic Baby. YG Entertainment çatısı altında imza attılar. İlk albümleri ile 2006 yılında muhteşem şarkıları ‘We Belong Together’ ile çıkış yapmışlardı. Hayranlarının adı Kpop’un en büyük fandomlarından biri olan VIP’s.

8. Girls Generation

Girls Generation aynı zamanda ulusun grubu olarak da bilinir. Kpop grubu, şimdiye kadarki en iyi kadın kpop grubu olarak kabul edilir. Dokuz üyeden oluşuyorlardı, ancak Jessica gruptan ayrıldığında sekiz üye oldular. Grup lider Taeyeon, Sunny, Tiffany, Hyoyeon, Yuri, Sooyoung, Yoona ve Seohyun’dan oluşuyor. Bazı üyeler gruptan ayrıldı, diğerleri ise grup dağılmamış olmasına rağmen kişiyi yeniledi.

9. NCT (En İyi Kpop Grupları 2021)

Nct, en yetenekli olmasa da en yetenekli kpop gruplarından biridir. Tüm üyeler son derece yetenekli. Harika şarkı söyleyebilir, rap yapabilir ve harika dans yetenekleri olabilir. NCT U, NCT 127, NCT Dream alt birimlerine ayrılmıştır. NCT, Neo Culture Teknolojisine dönüşür. NCTzens, sadık hayran kitlesinin adıdır; hayranlarını da aradılar. Mevsimler; üyeler bunu hayranlarının dört mevsim kadar değerli olduklarını göstermek için söylüyorlar.

10. TXT

TXT, “Birlikte Yarın” anlamına gelir. Süper yetenekli ve çok yakışıklı üyeleri var. Grup, lider Soobin, en büyük Yeonjun, Beomgyu, Taehyun ve en genç Huening Kai olmak üzere beş üyeden oluşuyor. Grup, en popüler kpop grubu BTS’nin dongsaeng’idir. Ama sadece bununla kazanmadılar. İnanılmaz derecede çalışkanlar. 2019’da ‘Crown’ şarkılarıyla çıkış yaptılar ve o zamandan beri iki stüdyo albümü ve ‘Run Away’ ve ‘Blue Hour’ gibi harika patlamalar yayınladılar. Onların sevgi dolu hayranlarına MOA deniyor; adı, “Her Zaman Olma Anı” nın kısaltmasıdır.