Blackpink Lisa Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Gerçek

Lisa’nın hayranıysanız bu makale tamda size göre, Blackpink Lisa hakkında bilmeniz gereken 10 gerçeği size anlatacağız. Kpop, haklı olarak dünya çapında ilgi görüyor. Sektör, güçlü rapçiler, yetenekli dansçılar, melodik şarkıcılar ve nefes kesici görsellerden oluşan bir güç merkezidir. Blackpink, özellikle BTS ile birlikte dünya çapında milyonlarca hayran topladı. Blackpink şu anda dünyanın en popüler kız grubudur. Kız grubu, üç büyük Kpop ajansından biri olan YG Entertainment şirketine bağlı . Blackpink’in Jisoo, Jennie, Rose ve Lisa adlı dört üyesi vardır.

Lisa sadece güzel yüzüyle pek çok insanı cezbetti; 2020’nin En Güzel Yüzleri’nde ikinci oldu. Lisa, Kore’nin en yetenekli kadın dansçılarından biridir; dans hareketleri her zaman internette viral oluyor. Tam adı Lisa Monoban ve onun uyruğu Taylandlı. Yirmi dört yaşında ve Taylandlı annesi ve İsviçreli babası tarafından büyütüldü. Ağustos 2016’da Güney Koreli Kız grubu Blackpink’in dört üyesinden biri olarak çıkış yaptı.

Blackpink’ten Lisa Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Gerçek

1. Lisa, 2010 yılında Tayland’da YG Entertainment’a katılmak için seçmelere katıldı. 13 yaşındayken 4000 başvurandan geçen tek kişi oydu. 4000 kişi arasından geçen tek kişi ne kadar özel olmanız gerektiğini bir düşünün. Yetenekli bir şarkıcı olan Danny Im, Lisa’dan ve onun yeteneklerinden çok etkilendi. Lisa sahneden çıktığı zaman kendisine olan güveni ve kişiliği için övmeye devam etti.

ÖNERİLEN: Youtube Kanalları Olan 10 Kpop İdolleri 2021

3. Lisa, YG Entertainment’ın etik olmayan ilk Koreli üyesidir. İnsanlar Lisa’nın İngilizce, Korece, Tayca, Mandarin, Japonca ve İngilizce olmak üzere beş dil bildiğini öğrendiklerinde şok oluyorlar. YouTube’da Lisa’nın çok dilli bir konuşma dehası olduğuna dair çeşitli derlemeler bulabileceksiniz.

4. Lisa’nın doğum adı aslında Pranpriya Manoban’dır. Ailesi adını falcının tavsiyesi nedeniyle kutsanmış anlamına gelen Lalisa olarak değiştirdi. Falcı, ismin ona refah getireceğini söyledi ve bunun doğru olduğunu kanıtladı çünkü Lisa, Kpop’taki en etkili kadınlardan biri.

5. Lisa’nın babası aslında üvey babasıdır. Annesi biyolojik babasından boşandıktan sonra Marco Bruschweiler adında İsveçli bir yabancıyla evlenir. Marco Bruschweiler süper ünlü bir Masterchef’tir; Blackpink House’un bir bölümünde, Lisa’nın babası tüm Blackpink üyeleri için lezzetli yemekler pişirdi. Lisa, ailesinin tam anlamıyla Tayland’da bir hastanesinin olması gibi zengin bir aileden geliyor.

İLGİLİ:En Nefret Edilen Kpop İdolü İlk 15 Sıralaması 2021

6. Lisa büyük bir makyaj hayranıdır. Makyaj yapmayı çok seviyor; Bir röportajda, Blackpink üyeleri Lisa’nın en çok makyaj ürününe sahip üye olduğunu söyledi. Lisa uzun süredir burnunun daha ince görünmesi için estetik ameliyat yaptırmakla suçlanıyor, ancak Lisa’nın burnunun daha keskin görünmesi için makyajı ustaca nasıl kullanacağını bildiği bir gerçektir.

7. Lisa’nın en sevdiği yerler Kore’de Hongdae ve Japonya’da Hrjuku’dur. Lisa bir indie müzik aşığı ve Hongdae indie müzik sahnesiyle tanınıyor, bu yüzden burayı sevmesi gerçekten şaşırtıcı değil.

8. Sahnede ve dışında tamamen zıt kişiliklere sahip idoller hakkında konuşulduğunda, Lisa her zaman isimlendirilir. Sahnede, Lisa sahneyi sallayan acımasız bir dans kraliçesidir. Hayranlar, sahnede performans sergilerken onun güçlü ve keskin hareketleriyle büyülüyor. Sahne dışında, kişiliği çok nazik ve sevimli. Kişiliği o kadar sevimli ki, marka aegyo’su bile var. Lisa, bir Kore Çeşitlilik programı olan Real Man 3’teyken odasında bir böcek gördü, ancak onu incitmek istemedi, bu yüzden onu bir süpürge ile nazikçe süpürdü ve söndürdü. Nazik bir kraliçeyi seviyoruz.

9. Lisa kedi aşığıdır. Herkesten emin değilim ama inanıyorum ki bir kişi kedi aşığıysa, o zaman iyi kalplidir. Lisa’nın dört kedisi var ve röportajlarında şaka yollu bir şekilde dünyadaki tüm kedileri evlat edinmeyi planladığını söyledi. Kedisinin isimleri Leo, Luca, Lily, Louis ve Lego’dur.

10. 2010 yılında YG Entertainment seçmelerini geçtikten sonra, YG Entertainment’ta beş yıl stajyerlik yaptı. Lisa eğitim sırasında neredeyse her şeyde sınıfının en üstündeydi. Lisa çok çalışkan ve yetenekli ve 4000 katılımcı arasından seçilmek ve her zaman sınıfın en iyisi olmak bunun açık bir kanıtı.