Kore Egzersizleri: 20 Dakikalık Egzersiz Rutini

Kore Egzersizleri: Özellikle her şeyi aynı anda yapmaya çalışıyorsanız, egzersiz yapmak çok zor olabilir. Bu nedenle, yeni başlayanlar için bu Kore egzersizleri rutinini takip etmenizi tavsiye ediyoruz.

Takip etmesi kolaydır ve çok daha hızlı kilo vermenize yardımcı olur.

Birçok Kpop idolü de haftada 2 ila 3 kez çalışıyor ve bu çok fazla çünkü dans etmek, şarkı söylemek ve ders çalışmak da var. Gördüğünüz gibi tüm bunlar her gün oluyor ve birçok stajyer hayatlarını idol olmaya adıyor.

ÖNERİLEN: Kpop İdolleri Nerede Yaşıyor? Blackpink Ve Diğerleri

İlk başta, egzersiz yapmayı sevmedim, ama zamanla daha eğlenceli hale geldi ve en önemli ipucu tutarlı kalmak. Rahatladığınız an, her şey parçalanacak. Bunun olmasını önlemek için her gün takip ettiğiniz bir rutin oluşturmaya çalışın.

Isınmak

Vücudu ısıtmak için biraz şınav ve ağız kavgası yapacağız. Bu kolay değil, özellikle daha önce hiç çalışmadıysanız. Ancak başlayın ve kaç tane yapabileceğinizi görün. Her birkaç günde bir ilerleme göreceksiniz ve sonunda daha kolay hale gelecektir.

Isınma şu şekildedir:

10 Şınav
10  Squat
30  Jumping Jacks

Isınmayı tamamladıktan sonra, 20 dakikalık Kore egzersiz rutinine başlayalım. Bu egzersiz rutinine, BTS Jungkook egzersizinin bazı egzersizlerini dahil ettik. Tam olarak aynı olmayabilir,ancak oldukça benzer olduğunu düşünüyoruz.

20 Şınav
20 Squat
20 Squat atlama
20 Pike Şınav
10 Mountain Climber
20 Burpees
15 Crunch
20 Bacak Kaldırma(Crunch)
20 Squat

Bu antrenmanı bitirdikten sonra, muhtemelen oldukça yorgunsunuzdur. Gördüğünüz gibi, BTS Jungkook kolay egzersiz yapmıyor, bu yüzden bunu evde deneyin ve kendiniz görün. Bu egzersiz rutinini deneyen birçok kişi aslında biraz kilo verdi.

Tutarlılığı koruyun ve bazı hızlı sonuçlar göreceksiniz. Jungkook’un da sıfırdan başladığını ve onun için de kolay olmadığını unutmayın. Başlangıçta her şey zordur, ancak bir kez daha iyi hale geldiğinizde, eğlenceli ve heyecan verici olmaya başlar.

ÖNERİLEN: BTS Diyeti | Jimin Ve Jin 7 Günlük Diyet Deneyimim

Karın İçin Wonho Egzersiz Rutini

Wonho’nun egzersiz rutini muhtemelen farklıdır, ancak bu, onun bu YouTube videosunda yaptığı egzersizdir. Antrenman oldukça zordur, bu nedenle yeni başlayan biriyseniz her şeyi aynı anda yapmanızı önermiyoruz. Çoğu insan için yapılabilir, ancak çok fazla çalışma gerektirir.

Bu Wonho egzersiz rutinini takip edebilirseniz, zaten ortalamanın üzerindesiniz çünkü o zaten o videoda oldukça parçalanmış. Antrenman şu şekildedir:

15 Ayak Egzersizi(Toe Crunches)
20 Plank
10 Sağ Bacağı Kaldırırken Yan Egzersizler
10 Sol Bacağı Kaldırırken Yan Egzersizler
10 Bir Twist ile Sit-Ups
15 Plank
10 Diz üstü(Knee-ups)
10 Bisiklet egzersizi

Kpop İdolleri Kaç Saat Egzersiz Yapar?

İdoller haftada ortalama 3 ila 4 kez 2 saat egzersiz yapmaktadır. Toplamda, haftada yaklaşık 6 ila 8 saat egzersiz demektir. Bu ortalama çünkü diğerlerinden daha sık egzersiz yapan idoller var. Bunların hepsi programlarının neye benzediğine ve kendi başlarına çalışıp çalışmadıklarına bağlı.

BTS Jungkook gibi idollerin oldukça yırtık olduğu biliniyor ve sık sık egzersiz yapıyorlar. İdollerin dünya turuna çıkarken yanlarında her zaman profesyonel eğitmenler var. İdollerin olabildiğince formda kalmasını istiyorlar çünkü yaptıkları faaliyetler biraz enerjiye ihtiyaç duyuyor.

Dans etmek aynı zamanda egzersiz yapmanın bir yoludur, bu yüzden bunu toplam saatlere dahil ederseniz, çok daha fazla olur. İdoller sadece dans etmeyi öğrenmek ve bunda en iyisi olmaya çalışmak için günde 8 saatten fazla dans ediyor. Aynı şey şarkı söylemek için de geçerlidir, ancak çoğu insan bunu egzersiz rutinlerine dahil etmez.

ÖNERİLEN: Red Velvet Joy Diyeti | Wendy ve Yeri Diyet Listesi

Koreliler Nasıl Kilo Verir? (Kore Egzersizleri)

Korelilerin çoğu diyet yaparak ve Kore egzersizleri kilo verir. Bu tüm Korelilerin yaptığı bir şey değil ama kilo vermek isteyenlerin çoğu diyet yapıyor. Diğerleri de çalışıyor, ancak onlar için en iyi olan şey bu. Genel olarak konuşursak, Koreli bedenler ABD’dekilerden biraz daha küçüktür.

İstediğiniz vücut şekline ulaşmak zordur ve bir plan oluşturmanız gerekir. İzlemesi daha kolay olduğu için onu birden fazla bloğa ayırmak en iyisidir. Bir başka harika ipucu da kalori alımınızı izlemektir. Birçok Koreli bunu çok fazla yemekten kaçınmak için yapar.

Aşırı diyet gibi kilo vermenin başka yolları da mümkündür. Bununla birlikte, bazı Kpop idollerinin izlediği diyetler oldukça aşırı olduğu için bunu kesinlikle önermiyoruz. Yaşam tarzınıza uygun bir diyet oluşturmaya çalışın ve başlamaya hazırsınız.