Kore Diyeti Listesi

Peki bir Kore diyeti listesi sizin için nasıl görünüyor? Elbette, her gün bütün gün kimchi yiyebilirsin. Zaman zaman biraz pirinç ekleyin ve bu süreçte kilo verebilirsiniz. Ama bu sıkıcı olurdu, değil mi? En azından böyle düşündük ve bu yüzden daha iyi bir diyet yöntemi bulmak için oraya gittik.

Kore diyeti en azından Kore var olduğu sürece ortalıkta. Muhtemelen daha uzun. Ve Kore mutfağının hangi bölümlerinin sağlığımıza, zindeliğimize ve kilo vermemize en çok fayda sağlayacağını öğrenmek istedik.

Kore yemeklerini seviyoruz ve hiçbir Kore mutfağı sizin için iyi ve sağlıklı değil ya da kilo vermenize yardımcı olmayacak. Ancak kilo vermek ve daha sağlıklı olmak istediğinizde kesinlikle Kore diyet planımızı denemelisiniz. Çünkü yemeklerinizi daha sağlıklı ve lezzetli hale getirecek. Ve bu süreçte kilo vereceksin.

Bir diyet planı oluştururken, herkes için sihirli bir formül olmadığını bilmek önemlidir. Bununla birlikte, yapabileceğiniz şey kendinizi mümkün olan en iyi sonuca hazırlamaktır. Kore diyet planınızda size yardımcı olacağız ve planın sizin tarafından kolayca takip edilebilecek versiyonumuzu tanıtacağız.

Yiyecekleri çok fazla azaltmayı sevmiyoruz. Bu, ne yediğimize dikkat etmemiz gerektiği anlamına gelir. Ve düzenli olarak egzersiz yapmalıyız. Ve bunun yapılacak iyi bir değiş tokuş olduğunu düşünüyoruz. Zaten çevremizdeki tüm lezzetli Kore yemeklerini aktarmak oldukça zor. Bu senin için ne anlama geliyor? Kore diyetini takip etmek istiyorsanız egzersiz yapmaya istekli olmalısınız. Ama endişelenme, çünkü senin için harika bir Kpop Workout’umuz var. Cidden çok eğlenceli.

Bunun dışında gerçekten yiyebileceğiniz yiyeceklerden bahsedelim. Gerçekten her yiyeceği izlemek zorunda mıyız? Tam olarak değil. Neden? Çünkü porsiyonlarımızın büyük olmamasına özen gösteriyoruz. Porsiyonların doğru boyutunu bulmak biraz zaman aldı. Ama bu bir kez kurulduktan sonra, gitmeye ve biraz kilo vermeye hazırdık.

Kendinize, porsiyon boyutuyla ilgili olup olmadığını sorabilirsiniz. Ve haklı olarak öyle. Fast food’ı neredeyse hiç yemiyoruz, en azından batıdaki tanımına göre. Kore’de pek çok farklı sokak yemeği satıcısı bulabilirsiniz, bu çılgınlık. Ve bu Kore sokak yemeğinin fast food olarak görülebileceğini düşünüyoruz. Sadece Tteokbooki gibi bir şey al . Tatlıdır, sıkıştırılmış pirinçten oluşur ve bu kadar lezzetli olması için oraya başka ne koyarlar kim bilir. Ama size her hafta Tteokbooki’ye sahip olduğumu söylemeliyim. Kilo vermeme yardımcı olmayabilir ama kesinlikle beni şişmanlatmıyor.

ÖNERİLEN: Parlak Ve Güzel Ciltler İçin En İyi 11 Kore yemeği

Tek söylemek istediğimiz, Kore’deki fast food bile iyi bir diyet için örneğin Amerika Birleşik Devletleri’ndekinden daha iyidir. Amerika’da yaşamıyorsan neden zahmet edesin? Çünkü batı fast food zincirleri her yerde. Ve zaman zaman onları ziyaret ettiğinizden eminiz. McDonalds’ta bir daha yemek yiyemeyeceğinizi söylemiyoruz. Sadece yemek alışkanlıklarınızı biraz daha iyi izlemeniz gerektiğini ve mümkünse güzel bir sokak yemeği yemeniz gerektiğini söylüyoruz.

Kore diyet planına nasıl yaklaşacağınız ve önümüzdeki haftalarda ve aylarda neler bekleyebileceğiniz konusunda size bazı tavsiyelerde bulunalım.

İpuçları:

Gerçekçi beklentiler belirleyin. Bu önemli. Gerçekçi hedefleriniz olduğundan emin olmalısınız. Çünkü önümüzdeki üç gün içinde 20 kilo veremeyeceksiniz ve favori Kpop idolünüz gibi görünmek zor bir iş. Gerçekten bazıları kadar iyi görünmek istiyorsanız, bunun biraz zaman alacağının farkında olmalısınız.

Kore Diyetini seçin. Dışarıda çok fazla diyet var ve bunlarda kaybolmak çok kolay. Benim için hangisi doğru ve bunu nasıl anlayacağım? Kore diyeti geleneksel bir yemek yeme şeklidir ve herhangi bir diyeti takip etmeyi imkansız kılan tüm kısıtlamalara sahip değildir. Bu diyet sizin ilk ve son tercihiniz olmalıdır.

İyi alışkanlıklar yaratın. Diyet yaparken iyi alışkanlıklar yaratmalısınız. Bu diyeti yaşam tarzınız haline getirmelisiniz. Bu şekilde yemek bir alışkanlık haline gelmelidir. Egzersiz yapmak alışkanlık haline gelmelidir. Bunun bir diyet olduğunu düşünmeyi bıraktığınızda, kalıcı Kpop kilo kaybı sağlamak için olmanız gereken yerde olacaksınız.

Diyetinizi ihtiyaçlarınıza göre düzenleyin. Kore diyetinin iyi yanı, diyeti tercihlerinize göre uyarlayabilmenizdir. İstediğin Kore yemeklerini yiyebilirsin. Bu, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli yiyeceklerin olduğu anlamına gelir. Böylece ne istersen mutlu bir şekilde yiyebilirsin. Ve bu şekilde, herkes bu diyetle kendini rahat hissedecek.

Egzersiz yapmayı unutma. Bundan daha önce bahsettik ve tekrar konuşacağız. Egzersiz, diyetinizin önemli bir parçası olmalıdır. Yiyeceklere istediğiniz kadar katı davranabilirsiniz. Biraz egzersiz yapmadan vücudunuz asla Kpop’a hazır görünmeyecektir. Sadece antrenmanınızı seçin ve ona bağlı kalın. Sıkıcı gelirse, başka bir tane deneyin. Sadece ondan asla vazgeçme.

ÖNERİLEN: Park Shin Hye Diyeti Ve Kilo Kaybı

Bu beş ipucunu aklınızda tutarsanız, sonunda başarılı olacaksınız. Çünkü Kore diyetini takip etmek oldukça kolaydır. Ve bunu sizin için daha da kolaylaştırmak için Kore diyet planımızı sizinle paylaşacağız. Malzemelerden bazıları emrinizde değilse endişelenmeyin. Sadece bazı alternatifler bulun ve mümkün olduğunca plana sadık kalın. İyi olacaksın. Pirinç, Kore’deki her öğünün en önemli parçasıdır. Pirinçsiz bir yemek gerçek bir yemek değildir. Ancak her öğünde pirinç yemenin biraz zorlaşabileceğini biliyoruz. Bu yüzden sizin için bazı alternatifler bulmaya çalıştık.

Kore Diyeti Listesi 7 Günlük Örnek Diyet

Pazartesi

Kahvaltı

2 yumurta, 1 muz, fındık

Öğle yemeği

Sebzeli kızarmış pilav

Akşam yemegi

Tatlı olarak tavuk salatası ve meyveler

Salı

Kahvaltı

1 dilim fıstıklı ekmek ve 1 muz

Öğle yemeği

Seçtiğiniz salata (pansuman konusunda dikkatli olun)

Akşam yemegi

Kimchi pilavı ve sebze garnitürleri

Çarşamba

Kahvaltı

2 yumurta, 1 muz ve fındık

Öğle yemeği

Kızarmış tavuk pilav

Akşam yemegi

Kimchi ve sebzeli pilav

Perşembe

Kahvaltı

Sebzeli Omlet

Öğle yemeği

Seçtiğiniz makarna

Akşam yemegi

Tofu kızarmış pilav ve et

Cuma

Kahvaltı

1 dilim fıstık ezmeli ekmek ve 1 muz

Öğle yemeği

Tavuk salatası

Akşam yemegi

Kimchi pilavı ve sebze garnitürleri

Cumartesi

Kahvaltı

1 muz, yunan yoğurdu ve badem

Öğle yemeği

Tteokbokki

Akşam yemegi

Pirinç, et ve sebze garnitürleri

Pazar

Kahvaltı

Krep ve 1 muz

Öğle yemeği

Dışarıda yemek

Akşam yemegi

Pirinç, Kimchi ve sebze garnitürleri