Ketoasidoz nedir?

Birçok insan ketozisi ketoasidoz ile karıştırır. Ketoasidoz, kan insülininin ‘yanmış’ pankreas nedeniyle çok düşük olduğu ve hem glikoz hem de ketonların tehlikeli seviyelere fırlayarak, hiçbir şey yapılmazsa komaya ve ölüme yol açtığı durumdur.

Ketoasidoz (veya diyabetik ketoasidoz), beslenme ketozunda değil, kontrolsüz diyabette ortaya çıkar. Kontrolsüz şeker hastaları, normal pankreas fonksiyonunu tamamen kaybetmiş ve buna göre insülin dozu almayan hastalardır. Ayrıca, bu meydana geldiğinde muhtemelen hala standart bir Amerikan şeker hastalığına neden olan diyettedirler.

Ketoasidoz nedir

Utma Net ile ketojenik bir diyetin ardından

Ketojenik diyete olması gerektiği kadar kolay başlamak. Şaşılacak bir şey yok, doktorlar beslenme konusunda gerçekten eğitim almamışlar ve bilim gazeteciliği korkunç bir durumda.

Doğru karbonhidrat, protein ve yağ dağılımına ihtiyacınız var. Ayrıca bu genel ilkeleri durumunuza nasıl uygulayacağınızı da anlamanız gerekir.Utma Net , besleyici yoğun, lezzetli, protein bakımından eksiksiz ve gerçekten doyurucu olan iyi formüle edilmiş bir ketojenik diyeti takip etmenize yardımcı olur .

Keto skoru, hızlı bir şekilde ketoza girmenize ve orada kalmanıza yardımcı olur. İnsülin endeksi olmasını sağlar daha yakın Diyabezite her lokma ile iterek, genellikle ambalajlı gıdalarda gizli en insulinogenic önemsiz gıda maddeleri, kaçının. Doğrudan uygulamaya geçin ve sahip olabileceğiniz aynı soruları paylaşan diğer birçok kişiyle bağlantı kurun.

Fakat birkaç yıl kesintisiz diyelim ki ketoziste kalmanız tavsiye edilir mi? Kimse kesin olarak bilmiyor, ancak bu doğal metabolik durumun doğası gereği kötü olduğunu iddia edenler üzerinde kanıtlama zorunluluğu var. Ketozis, ketozda olmamak kadar normaldir.

ÖNERİLEN: Ketozis nedir? İnsanlar İçin Ketozis Klavuzu

Sonuç

Beslenme ketozisi normal bir metabolik durumdur.

Gittikçe daha fazla modern bilim, ister aralıklı ve uzun oruçlar ister basitçe iyi formüle edilmiş ketojenik diyet yoluyla olsun, genel sağlık için en azından eyalete girip çıkma fikrini destekliyor. Spor bilimi, ketojenik diyetlerin bir dizi atletik aktiviteyi yeterince destekleyebileceği fikrini de desteklemeye başlıyor.

Belirli sporlar için optimal olup olmadığı sorusu hala açık bir sorudur.

Diyabetik ketoasidoz, içme suyunu boğulma ile karıştırmaya benzer bir hata olan beslenme ketozisi ile hala karıştırılmaktadır.

Standart Amerikan diyetinden iyi formüle edilmiş düşük karbonhidratlı veya ketojenik diyete geçmek sağlık açısından bir iyileştirmedir. Bununla birlikte, genellikle, keto gribi olarak da bilinen, tatsız ama geçici karbonhidrat yoksunluğu semptomlarıyla birlikte gelir.

Ketojenik diyetler ayrıca Alzheimer, kanser ve diyabet gibi bir dizi modern kronik hastalık için son derece umut verici sonuçlarla tedavi olarak test ediliyor. Her derde deva olmasalar da, olumlu eğilim göz önüne alındığında göz önünde bulundurmaya değer.