K-Drama Önerileri: En İyi 10 Kore Drama Dizi Tavsiyesi

Sizler için en iyi 10 K-Drama önerileri listesi hazırladık, hadi gelin şimdi bunları birlikte inceleyelim. Önerdiğimiz tüm Kore Drama dizi tavsiyelerini Netflix üzerinden rahatlıkla izleyebilirsiniz.

K-Drama Önerileri Top 10 Listesi:

1. It’s Okay to Not Be Okay (2020)

Bu peri masalında, trajik bir geçmişe sahip empatik bir sağlık çalışanı, kişilik bozukluğu olan bir çocuk kitabı yazarıyla tanışır. İkisi birbirini tanıdıkça, hem duygusal olarak iyileşmelerine hem de ilerlemelerine yardımcı olan, yavaş yavaş gelişen bir romantizm oluştururlar. New York Times, bu romantik drama dizisini “2020’nin En İyi Uluslararası Şovları”ndan biri olarak adlandırdı.

2. Sweet Home (2020)

Kore korku dizisi, Aralık 2020’de yayınlandıktan kısa bir süre sonra Netflix’in En İyi 10 listesinde 3 numaraya ulaştı. Zombi türünü sevenler, bir maceraya atılan Cha Hyun-soo’nun (Song Kang) hayatını konu alan bu kıyamet dizisinin bağımlısı olacak. Ailesi bir araba kazasında öldükten sonra yıkık apartman kompleksi. Şehirdeki insanlar çeşitli biçimlerde korkunç canavarlara dönüşmeye başlarken, Cha ve onun uyumsuz sağ kalanlar grubu insanlığı korumak için savaşmak zorunda.

3. Vagabond (2019)

Şimdiden üzgünüm ama bu diziye bir kez başladığınızda, bütün gece boyunca kafayı yemiş olacaksınız. Başrol oyuncusu Lee Seung-gi’nin, yeğenini öldüren uçak kazasında neler olduğunu anlamaya çalışırken kendisini tehlikeli bir yolsuzluk ve terör ağının içinde bulan bir dublör olarak oynadığı bu Kore draması işte bu kadar bağımlılık yapıyor. Bu casus-gerilim-romantik buluşan dizide, Vagabond’da herkes için bir şeyler var.

4. Crash Landing On You (2019)

Kore’de tonlarca izlenen en yeni Kore dizilerinden biri olan Crash Landing On You’da aslında Parasite’den oyuncular yer alıyor. Dramatik bir aşk hikayesi olan dizi, yamaç paraşütü yaparken yanlışlıkla Kuzey Kore’ye düşen büyük bir holdingin Güney Koreli mirasçısının hikayesini anlatıyor. Ama merak etmeyin, kendisini koruyan bir Kuzey Koreli subayla tanışır ve siyasi çekişmelere rağmen bir aşk hikayesine başlarlar.

5. Rookie Historian Goo Hae Ryung (2019)

Little Women hayranlarına, bu Kore drama dizisine bir şans vermek isteyeceksiniz. Joseon Hanedanlığı’nda geçen asil leydi Goo Hae-ryung 26 yaşında, bekar ve bir tarihçi olarak yaptığı çalışmalarla tanınmak için savaşıyor. Bir takma adla gizlice aşk romanları yazan yakışıklı Prens Yi Rim’i izleyin. İkisi toplumsal risklere rağmen gerçek aşkı bulabilecek mi? Öğrenmek için izlemeniz gerekecek.

6. When The Camellia Blooms (2019)

Kore medyası bu dizinin yıldız oyuncusuna romantik komedilerin kraliçesi Gong Hyo Jin adını verdi, bu yüzden iyi olacağını biliyorsunuz. Kamelya Çiçekleri nihayetinde bir seri katil, bekar bir anne, sosyal damgalama ve küçük kasaba dramasını içeren baş döndürücü olay örgüsüyle anlatılan inanılmaz bir aşk hikayesi, bağlanma garantili bir dizi.

7. Chief Of Staff (2019)

The West Wing veya House of Cards gibi dramatik politik TV şovlarının bağımlısı mısınız? Zirveye tırmanmaya çalışırken sahne arkasında ipleri elinde tutan hırslı bir siyasi kadroya sahip olan dizi, sizi kimin diğerini alt edeceğini bulmaya çalıştıracak.

İLGİLİ: Do Ji Han Dizileri, Filmleri, Sevgilisi 2021

8. Kingdom (2019)

K-drama, platformda yayınlanan ilk Netflix orijinal Kore dizisiydi ve olumlu eleştiriler aldı. Kingdom, tek bir türe tam olarak uymuyor, politik kraliyetlerin yanı sıra doğaüstü temaları da heyecan verici bir TV dizisinde birleştiriyor. A listesindeki bir oyuncu kadrosu ve inanılmaz görsel efektlerle, Veliaht Prens Chang’in hızla yayılan bir zombi akınını keşfetme ve sona erdirme görevine çıktığı yolculuğunu izleyin.

9. Romance Is A Bonus Book (2019)

Popüler ABD dizisi Younger’dan uyarlanan bu Kore draması, bir yayıncılık şirketinde çalışan genç ve yetenekli bir editörün hayatını umutsuzca iş arayan eski bir metin yazarıyla iç içe bulması konu alıyor. Birbirlerine olan gerçek duygularını fark etmeye başladıklarında ne olacak? Harika bir rom-com, işte bu.

10. Mr. Sunshine (2018)

Kore’nin Joseon Hanedanlığı dönemini anlatan bu Netflix orijinal dizisinde adının aksine güneşli günler beklemeyin. Tarih meraklıları, Kore’nin bağımsızlığı için savaşan aktivistlerin bu merak uyandıran, gaddar ama aynı zamanda sessizce romantik hikayesine dalmaktan keyif alacaklar. Buna ek olarak, Korea Times güçlü kadın karakterlerinden dolayı diziyi övdü.