Joaquin Phoenix Diyeti Nasıl Yapılır? (Joker Diyeti)

Joaquin Phoenix Diyeti (Joker Diyeti): Film yıldızları genellikle birkaç kilo vermeye ve kameralar karşısına geçmeden önce şekil almaya teşvik edilir. Ancak nadiren birkaç ayda 50 kilo vermeleri istenir. Joker gibi bir karakterin görsel beklentilerini karşılamak için Phoenix yülü miktarda kilo vermek zorunda kaldı. Yaklaşık 4 aylık bir pencerede, Phoenix 81 kilo’dan neredeyse bir deri bir kemik 56 kilo’ya düştü. Bunu çoğumuzun gıcık olacağı şekilde hızlı diyet yaparak yaptı: Pratikte kendini kaloriden mahrum bıraktı.

Milyonlarca dolar, profesyonel itibarınız ve portrenizin mirası söz konusu olduğunda, sanırım bu motivasyonu buluyorsunuz. Joaquin sadece performansa değil, diyetine de her şeyini verdi. Ayrıca yöntem basit bir delilik gibi görünebilir.

Phoenix daha önce roller için kendini forma sokmak zorundaydı, bu yüzden karşı karşıya olduğu zorluğun çok iyi farkındaydı.

ÖNERİLEN: Blackpink – Jennie, Rose, JiSoo ve Lisa Diyet İpuçları

Ek olarak, 44 yaşında kilo vermenin zorluğuyla karşı karşıya kaldı. Bu, erkek metabolizmasının doğal olarak yavaşladığı ve kilo vermenin her koşulda daha zor olduğu zamandır.

Joaquin Phoneix, “Joker Diyeti”nde nasıl kilo verdi?

Profesyonel bir beslenme uzmanının gözetimi altında Phoenix, kalori alımını büyük ölçüde azalttı ve kendisini günde birkaç yüz kalori ile sınırladı. Uzmanların insanların güvenli bir şekilde kilo vermeleri için bir yılda yapılmasını önerdiği şeyi birkaç hafta içinde yaptı. Phoenix uzun zamandır vegandır, bu nedenle diyetinde herhangi bir et, süt veya diğer hayvansal ürün bulunmaz.

Herhangi bir kalori yakma egzersizi yaptığına dair net bir belirti de yok. Görüşmelerden, Joaquin’in kilo vermek için sadece diyetine güvendiği görülüyor.

Bu, medyada ünlü oyuncunun “günde bir elma” yediği söylentisine yol açtı. Joaquin, diyetinin ayrıca marul, buğulanmış kuşkonmaz veya yeşil fasulye, sirke ve bir dizi vitamin ve mineral takviyesi içerdiğini söyledi.

Diyetine devam edebilmek için insanlarla sosyal etkileşimlerini de kesmek zorunda kaldı. Bunlar izolasyon ve yalnızlık duygularına neden oldu. Prodüksiyon öncesi aylar ve çekim haftaları boyunca, zamanının çoğunu filmin yönetmeni Todd Phillips ile sahneler hakkında konuşarak geçirdi. Bu, kilo verme nedenine odaklanmasına yardımcı oldu.

ÖNERİLEN: Hyuna Kpop Diyeti Nasıl Uygulanır? İpuçları ve Tavsiyeler

Yine de Phillips ile geçirilen zaman zor olabilir. Yönetmen ofisinin etrafında simit tuttu ve Phoenix’i en sevdiği atıştırmalıklardan birini almanın cazibesine direnmeye zorladı.

Ayrıca kilosuna çok takıntılı hale geldi. Günde birçok kez kontrol etti ve onslardaki değişiklikleri not etti.

Güvenli mi ve buna değer mi?

Phoenix, röportajlarda kilo vermenin fiziksel ve zihinsel durumu üzerinde önemli bir etkisi olduğunu söyledi. Aşerme, düşünce bulanıklığı, konsantrasyon güçlüğü ve yorgunluk hallerini itiraf etti. Sıkı diyet, bir tıp uzmanının gözetimi altında olmasına rağmen, yeme bozukluğu belirtileri göstermesine neden olmuştu.

“Hedef kilosuna” ulaştığında, vücudunda bir gevşeklik veya serbestlik hissetti. Bu, normal kilosunda yapamayacağı şekillerde performans göstermesine izin verdi. Ve yoksunluğun, işkence görmüş Arthur Fleck karakterini yaşamak ve acısını ve öfkesini ifade etmek için doğru zihinsel duruma girmesine izin verdiğini hissetti.

Phoenix güvenli bir şekilde kilo verdiğini söylerken, birçok beslenme uzmanı ve kilo verme uzmanı bu şekilde kilo vermenin sadece güvenli olmadığını, pratik olmadığını da söylüyor. Kilo değişikliklerine çok fazla konsantre olmasını sağlayarak kişiyi başarısızlığa hazırladığını ve strese neden olduğunu söylüyorlar. Bunun yeme bozukluklarına ve psikolojik sorunlara yol açabileceğini söylüyorlar.

Şunu da belirtmek gerekir ki, çekimler yapıldıktan sonra Joaquin, verdiği kiloları geri almak niyetindeydi . Bu, kısa bir süre için kilo vermek için acımasız bir önlemdi. Ömür boyu yemek yemiyor, hatta diyetini sağlıksız bir diyetten sade bir diyetle değiştirmiyordu.

Görünüşe göre aşırı yeme rejimleri, bu diyetlerin yolları ve amaçları dikkate alınmadan sonuçlarıyla ünlü hale geliyor. Bu şekilde yemek yemek ve bir doktorun gözetiminde besin takviyeleri almak Joaquin için güvenli olabilirken, bunun gibi aşırı bir diyetle uğraşmadan önce göz önünde bulundurulması gereken birçok faktör var.

Ve uzun vadede, kilo kaybı muhtemelen sürdürülemez olacak ve kilo alımıyla sonuçlanan bir nüksetmeye neden olabilir. Para, şöhret veya profesyonel bağlılık, böyle bir diyette başarılı olmak için yeterli motivasyon olmayabilir.