GTA 5 Polisten kurtulma

GTA 5 Polisten kurtulma kılavuzunun bu bölümü , oyunda polisin nasıl çalıştığına dair bilgiler içerir . Kolluk kuvvetlerinin hedefi olduktan sonra neler olabileceğini ve GTA 5’te bir polis kovalamacasının her yıldızının kilidini açmanın ne olacağını size anlatıyoruz .

-Polisle yüzleşmek

-Yıldızlar – İstenen Seviye

Polisle yüzleşmek

Er ya da geç eylemleriniz sizi hızla sakinleştirmeye çalışacak olan polisle yüzleşmenize neden olacak. Chase üç yoldan biriyle sona erecek:

Tutuklama . Oyuna karakoldan başlıyorsunuz, tüm silahları ve biraz parayı kaybediyorsunuz.

Ölüm . İyileşmek için para kaybettiğiniz hastanede zayıfsınız. Çelişkili bir şekilde, tutuklanmaktan çok daha iyidir, eğer çok fazla değerli silahınız varsa, çünkü daha pahalı “tedaviye” rağmen (paranıza bağlı olarak, ancak maksimum 5 bin $), tüm silahlarınızı tutacaksınız. Öyleyse kaçağı boşuna olarak gördüğünüzde, tutuklanmak yerine sizi öldürmelerine izin verin.

Kaçak . Polisleri kaybettiğinizde, birkaç dakika daha Aranacaksınız. Polis sizi bulamazsa, kovalamayı durdurur ve normal oyuna dönebilirsiniz.

GTA 5 nasıl hızlı para kazanılır?

Yıldızlar – İstenen Seviye

Yıldızlar olarak sunulan Wanted Level, size karşı kullanılan polis gücü miktarını belirler. Şöyle çalışır:

Tek Yıldız – kovalamayı başlatan temel suç eylemi. Örneğin yayalara ateş ettikten veya arabayı çaldıktan sonra etkinleşir. Yakınlarda bir polis arabası varsa, kovalamaca hemen başlar. Aksi takdirde vatandaşlar önce polisi aramak zorundadır. Arayan kişiyi etkisiz hale getirebilirsiniz, böylece suç bildirilmez. Bu aşamada bir polis arabası sizden kenara gitmenizi isteyerek durmaya çalışacaktır. Polis size ateş etmeyecek, ancak hızlı bir şekilde teslim olmazsanız, çabucak Two Stars’a geçer.

İki Yıldız – bir önceki seviyede tutuklanmadığınızda veya polislerin yanında (veya onlara) ateş açtığınızda. Bu aşamada polis size ateş edecek ve daha fazla polis arabası kovalamaya katılıyor. Daha agresifler ve muhtemelen size çarpmaya çalışacaklar.

Üç Yıldız – bir polisi öldürdüğünüzde, Üç Yıldız alırsınız. Chase daha büyük olacak ve güvertede iki atıcı bulunan bir polis helikopteri olan Maverick eyleme katılıyor. Yolda da ablukalar olacak. Los Santos havaalanı (yalnızca bir hangarınız yoksa) veya liman gibi bazı önemli konumlara gizlice girdiğinizde otomatik olarak Üç Yıldız kazanırsınız.

Dört Yıldız – daha fazla çılgınlık Dört Yıldız getirir. Burada, diğerlerinin yanı sıra göz yaşartıcı gazla donatılmış FIB’ye karşı durmanız gerekecek. Polislerin tüfekleri ve kurşun geçirmez yelekleri var. Yolda ağır SUV’larla karşılaşıyorsunuz ve terörle mücadele ekipleri helikopterlerden atlayacak. Dört Yıldız, Zancudo Kalesi’ne girdiğinizde de kazanırsınız.

Beş Yıldız – en yüksek seviye, kovalamaya katılan Ulusal Güvenlik Uygulama Ofisi (NOOSE) ile bağlantılıdır. Gökyüzünde birçok helikopter belirir ve tüm birimler (sürüş sırasında bile) aracınızı yok etmek için ateş etmeye devam eder.