GTA 5 Kullanıcı Arayüzü kılavuzu

GTA 5 Kullanıcı Arayüzü kılavuzu

Minimap – Ulaşmanız gereken düşmanlar, müttefikler, nesneler ve mevcut mağazalar, aktiviteler ve görevler dahil olmak üzere çevreyi görüntüler. D-pad üzerindeki aşağı düğmesine basarak uzaklaştırabilirsiniz.

Sağlık Çubuğu – Karakterin sağlığının mevcut seviyesini gösterir. Sıfıra ulaştığında, karakteriniz hastanede uyanacak ve konaklama için ödeme alınacaktır.

Zırh çubuğu – Ammu-Nation’da bir zırh satın aldığınızda, atışlardan korunacaksınız. Her atış önce sağlık çubuğu yerine çubuğun bir kısmını alır. Çubuğun uzunluğu, satın aldığınız zırhın türüne bağlıdır.

Özel yetenek çubuğu – Üç kahramanın her birinin, L3 ve R3’e aynı anda basarak b’yi etkinleştirebileceğiniz özel bir yeteneği vardır. Çubuk, bu becerinin ne kadar süre açık kalacağını belirler. Özel faaliyetler gerçekleştirerek, örneğin Franklin durumunda çarpışmadan sürüş yaparak yenilenir.

GTA 5 nasıl hızlı para kazanılır?

Araç / konum / karakter seçimi – Burada aracın adını göreceksiniz ve o anda bulunduğunuz bölgenin adı görüntülenecektir. Birden fazla kahramanı içeren görevdeyken, mevcut kahramanların simgeleri de gösterilecek.

Aranan Seviye – Yıldızlar, şu anda polis tarafından takip edilip edilmediğiniz ve polis güçlerinin gücünün ne olduğu konusunda sizi bilgilendirir.

Bir işlem gerçekleştirirken (örneğin bir mağazadayken) mevcut nakit ve kayıpların veya kazançların mevcut tutarı burada gösterilecektir.

Cephane – Şu anda kullanılan silah için cephane miktarı. İlk rakam birleşik bir sayıdır ve gri olan klipteki madde işaretlerinin sayısıdır.

İpuçları – Oyun burada, bazen şu anda gerçekleştirilen görevler için ipuçları ve püf noktaları gösterecektir.

GTA 5  kılavuzunun bu bölümü , kullanıcı arayüzünün ayrıntılı bir açıklamasını içerir. Sen edeceğiz belirli simgeler de ne anlama geldiğini öğrenmek GTA 5 .

Bu bölümde, ihtiyacınız olan tüm bilgileri nerede bulabileceğinizi bilmek için GTA 5 arayüzünün bazı unsurları hakkında bilgi edinebilirsiniz . Mevcut durumunuza bağlı olarak, bazı işaretler oyunda yalnızca belirli koşullar ve geçici olarak mevcut olanların yerinde görünebilirler. Ayrıntılı bilgiler, tek tek öğelerin açıklamalarında bulunabilir.