Galveston Diyeti Nedir?

Menopoz dönemindeki hormonal değişiklikler, yaşlanma ve yaşam tarzı faktörleriyle birleştiğinde, birçok kadın için sinir bozucu kilo alımına neden olabilir. Bir OB-GYN olan MD Dr. Mary Claire Haver, bunun kendisi ve “daha az yemek ve daha fazla hareket” ortak tavsiyesine uyacak ölçeği artık alamayan birçok hastası için doğru olanı buldu.

Orta yaşlı kadınların yağ yakmasına ve menopozal kilo alımıyla mücadele etmesine yardımcı olmak için Galveston Diyetini geliştirdi. Sizin için iyiyse hangi yiyecekleri yiyip yiyemeyeceğinizi ve bu diyet planının artılarını ve eksilerini öğrenmek için okumaya devam edin.

Low carb diyeti listesi

Galveston Diyeti nedir?

Galveston Diyeti, anti-enflamatuar yiyecekler ve aralıklı oruç kombinasyonu yoluyla menopozal kilo alımını tersine çevirmek için tasarlanmış, kendi kendine hızlanan bir kilo verme programıdır. Haver , sadece kaloriyi kısıtlamak yerine anti-enflamatuar yiyeceklere odaklanmak, hormonların yağ kaybı için bizim lehimize çalışmasına yardımcı oluyor, diyor . Diyet, bütün yiyecekleri vurgular ve işlenmiş yiyecekleri, ilave şekerleri ve yapay içerikleri sınırlar. Kendi hızınıza göre ayarlanan üç farklı seviyesi vardır. Ücret, müfredata, yemek planlarına, tariflere ve yardımcı araçlara erişmenizi sağlar. Hormonlar, oruç tutma ve iltihaplanma eğitimlerinin yanı sıra yedi haftalık yemek planları ve alışveriş rehberleri var.

3 Günlük Low Carb Vejetaryen Diyet Listesi

Ne yiyebilirsin?

Galveston Diyeti, yağsız proteinler, meyveler, sebzeler, baklagiller, tam tahıllar, sağlıklı yağlar ve tam yağlı süt ürünleri dahil olmak üzere anti-enflamatuar bütün yiyeceklere öncelik verir. Kavrulmuş Kırmızı Biberli Kinoa Salatalı Somon, iyi bir akşam yemeği seçeneği olacaktır. Eklenmiş şeker, yapay malzemeler, renkler, tatlar ve yüksek fruktozlu mısır şurubu içeren işlenmiş gıdaların yanı sıra nitrat / nitrit içeren işlenmiş etler önerilmez. , kızartılmış yiyecekler, kanola veya bitkisel yağ gibi iltihaplı yağlar ve rafine unlar ve tahıllar, bunların vücutta iltihaplanmaya neden olduğu gösterilmiştir

Ancak, ne zaman yemek kadar önemli olduğunu Ne bu diyet yemek. Aralıklı oruç, Galveston Diyetinde tartışılamaz. Haver, aralıklı oruç tutmanın kalori kısıtlaması nedeniyle kilo kaybına yol açtığını söylüyor, ancak herhangi bir kalori kısıtlamasının kilo kaybına yol açacağını da açıklıyor. Olarak Araştırma, bu yedekler çalışmalar aralıklı oruç genel basitçe bir kalori kısıtlaması daha fazla ağırlık kaybına yol olmadığını gösteriyor.

Bununla birlikte Haver, Galveston Diyetine dahil edilmesinin nedenleri olarak aralıklı oruç tutmanın nöroprotektif, anti-enflamatuar etkilerini vurgulamaktadır. 16: 8 yöntemi önerilir – 16 saat oruç tutmak ve 8 saatlik bir pencerede yemek yemek. 5: 2 yöntemi (haftada iki gün 500 kalori yemek ve diğer günlerde kalori bakımına ihtiyaç duyar) benzer sonuçlara yol açabilirken, 16: 8’in çoğu insan için hayatlarına dahil edilmesinin daha kolay olduğunu savunuyor.

7 Günlük Low Carb Diyet Listesi

Galveston Diyeti Sizin İçin İyi mi?

Özellikle Galveston Diyeti hakkında güncel bir araştırma yoktur, ancak besleyici bütün yiyeceklere ve işlenmiş yiyeceklerin ve tatlıların en aza indirilmesine vurgu, herhangi bir sağlıklı diyetin temelini oluşturur. Araştırmalar, iltihaplanma ve obezite arasında bir bağlantı olduğunu göstermektedir , bu nedenle meyveler, sebzeler ve omega-3 bakımından zengin yağlı balıklar, kabuklu yemişler ve tohumlar gibi besleyici, anti-enflamatuar gıdaların alımının artırılması ve enflamatuar işlenmiş gıdaların ve şekerin tüketiminin azaltılması genel sağlık için faydalıdır ve ağırlık.

Ek olarak, aralıklı oruç , etkili bir kilo verme aracı olabilir, ancak güvenliğini ve etkinliğini anlamak için daha sağlam, uzun vadeli araştırmalara ihtiyaç vardır. Ayrıca, aralıklı oruç tutmak, diyabetli bireyler, belirli ilaçları alanlar veya yeme bozukluğu geçmişi olan kişiler dahil herkes için değildir. Ve belirtildiği gibi, kilo kaybı söz konusu olduğunda, aralıklı oruç tutmanın genel olarak kalori eksikliğinden daha fazla kilo kaybına yol açtığını destekleyen bir araştırma yoktur.

Artıları

Birincisi, kalori veya makro saymanıza gerek yok, bu da bu diyeti çoğundan daha sürdürülebilir kılıyor. Programın içinde makro öneriler var, ancak daha az yemeye odaklanmak yerine, Galveston Diyeti, diyetinize renkli, antioksidan açısından zengin meyve ve sebzeler, yağsız protein, yağlı balık, tam tahıllar, kuruyemiş gibi anti-enflamatuar yiyecekler eklemeye odaklanıyor. ve tohumlar. Ayrıca yemek planlama ve hazırlık gibi sağlıklı alışkanlıkları teşvik eder ve yağ kaybı için hormonlarınızı nasıl dengeleyeceğinizi öğretir. (Hormonlarınız için yemek yemenin sihirli bir yolu yoktur ama işte bilimin diyetiniz ve hormonal sağlığınız hakkında söyledikleri hakkında daha fazlası .)

Eksileri

Bugüne kadar Galveston Diyeti hakkında veya kaç kişinin kilo vermeyi ve bu diyette kilo vermeyi başardığı konusunda bir araştırma yok. Bununla birlikte, anti-enflamatuar yiyecekleri yemeyi destekleyen araştırmalar var. Daha önce de belirtildiği gibi bir diğer dezavantajı, aralıklı oruç tutmanın herkes için uygun olmayabileceğidir. Yemek yemeyi sekiz saatlik bir pencereyle sınırlamak, bazıları için geri tepebilir. Son olarak, diyete tam erişim sağlamak için programı satın almanız gerekir ki bu, bazıları için bir sınırlama olabilir.

Menopozdaki kilo alımını tersine çevirmek istiyorsanız, Galveston Diyeti, tam yiyecek diyetini aralıklı oruçla birleştirerek biraz kilo vermenize yardımcı olabilir. Bununla birlikte, özellikle Galveston Diyeti ile ilgili araştırmalar eksiktir ve kilo kaybı için sihirli bir mermi olmayacaktır. Diyet satın almak istemiyorsanız, yağsız protein ve lif bakımından zengin bitkisel gıdaları işlenmiş gıdalar ve tatlılardan daha fazla vurgulayan bir diyet uygulayarak benzer faydalar elde edebilirsiniz.