CSGO Geri tepme kontrol kılavuzu Güncel 2021

CSGO Geri Tepme kontrol kılavuzumuz geri tepme kontrolünü nasıl uygulayacağınızı, her silahın CSGO geri tepme modellerini, geri tepme kontrol ipuçlarını ve iyileştirmek için oynayabileceğiniz en iyi geri tepme kontrol haritalarını açıklar. CSGO Geri Tepme rehberliği ile oyun performansınızı arttırın.

Oyuncuların CS: GO’nun acımasızca affetmeyen bir oyun olabileceğini keşfetmesi uzun sürmeyecek, oyunun temellerini bile kavramaya başladığınızda, sürekli derinleşen sistemlerin ve mekaniklerin sonu yok.

Call of Duty gibi daha yaygın FPS oyunlarının silah geri tepme özelliğine sahip olduğu doğru olsa da, genellikle uyum sağlamak için çok fazla beceri gerektirmeyen hafif bir vuruştan başka bir şey değildir. Genel bir kural olarak, bunu telafi etmek için fareye veya joystick’e hızlı bir hareket genellikle yeterlidir.

CS: GO’da işlerin biraz daha karmaşık olduğunu öğrenmek şaşırtıcı olmamalı, her silahın belirli bir geri tepme düzeni vardır ve bu silahı evcilleştirmezseniz her türlü beklenmedik yönlerde atışlarınızın uçmasına neden olur. .

İLGİLİ: CSGO Nişangah nasıl değiştirilir Güncel 2021

Geri tepme kontrolünde ustalaşmak, nişangahınızın bulunduğu her yerde hızlı bir şekilde art arda mermi ateşlemenize izin vereceği için özellikle önemlidir. Tüm oyun seviyelerinde, kafadan vurmadığınız ve bir düşmanı bitirmek için hızlıca mermi atmanız gereken durumlarla karşılaşacaksınız veya parmağınızı tetikten çekerken aynı anda birden fazla düşmana meydan okuyacaksınız. seçeneği.

CS: GO becerilerinizi bir sonraki seviyeye taşımaya hazır mısınız? Öyleyse, kılavuzumuz, oyunun karmaşık geri tepme sisteminin üstesinden gelmek hakkında bilmeniz gereken her şeyi ve ilgili püskürtme modellerinin ayrıntılarını içerir. Bu bilgiyi oyun içinde uygulayın, pratik yapmaya devam edin ve performansınızda çarpıcı bir gelişme olduğunu fark edeceksiniz.

Geri tepme kontrolünü anlamlandırmak ve “sprey transferleri” gibi becerileri uygulamanıza yardımcı olmak için burada tam bir adım adım açıklamalı kılavuz oluşturduk.

Püskürtme modeli nedir?

CS: GO’da tetiği çektiğinizde, her silah farklı bir şekilde tepki verir. AK47, örneğin M4A1-S’ye farklı tepki verecektir.

Hareketsiz durduğunuzda, bir duvara döndüğünüzde ve şarjör boşalana kadar tetiği basılı tuttuğunuzda etkisi daha belirgindir. AK47, son birkaç mermi ateşlenirken sağa, sonra sola dönerek yukarı doğru hızla tekme atıyor. M4A1-S, daha istikrarlı bir şekilde sola, sonra sağa döner.

Dolayısıyla, farklı silahların tümü, iki farklı faktörün sonucu olan farklı “püskürtme düzenlerine” sahiptir:

Yanlışlık

Geri tepme

Yanlışlık, sabit bir geri tepme modeline uygulanan rastgelelik anlamına gelir. Bir tabancanın püskürtme modeliyle uğraşmak söz konusu olduğunda yürüme, atlama ve merdiven tırmanma ana tekmelerdir.

Geri tepme, beklediğiniz gibi çalışır. Her silah için benzersiz olan sabit modeldir ve tetik çekildiğinde silahın hareketi olarak nitelendirilebilir. Geri tepme zamanla kademeli olarak azalır, bu nedenle parmağınızı tetikten çekin ve silah modeli hızlı bir şekilde orijinal konumuna dönecektir.

Geri tepme kontrolü nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi, her silahın püskürtme şeklini kontrol ediyor, böylece tüm mermileriniz her türlü garip ve harika yer yerine, istediğiniz yöne gidiyor.

Geri tepme kontrolü, farenizi püskürtme modelinin tersi yönünde hareket ettirmek için aşağıya doğru kayar, böylece silahın tekme ve sallanmasını, artı işaretinizin orijinal konumunda mermi atmak için kullanırsınız.

Geri tepme kontrolünü nasıl uygulayabilirim?

Yerel bir sunucuda başlayın

Başlamak için en iyi yer, arka planda başka herhangi bir dikkat dağıtmadan her bir silahın püskürtme şekli için uygun bir his elde edebileceğiniz bir ortamdır. Bazı olağanüstü kullanışlı konsol komutlarıyla istediğiniz gibi özelleştirebileceğiniz için yerel bir sunucu bunun için mükemmel bir yerdir.

Kendinizi yerel bir sunucuya nasıl sokacağınız ve alıştırma için nasıl hazırlanacağınız aşağıda açıklanmıştır:

“Seçenekler”, “Oyun Ayarları” na gidin ve henüz yapmadıysanız “Geliştirici Konsolunu Etkinleştir” i “Evet” seçeneğine getirin.

“Oynat” ı, “Botlarla Çevrimdışı” nı tıklayın, haritanızı seçin, “Bot yok”, “Git”.

İLGİLİ: CS: GO – AWP kılavuzu ve Yöntemleri 2021

İçeri girdikten sonra, deneyiminizi çok daha kolay hale getirmek için bir dizi konsol komutunu etkinleştirmek isteyeceksiniz. Öncelikle, klavyenizdeki [1] rakamının yanındaki [`] tuşuna basarak konsolu açmanız gerekir.

Ardından, aşağıdaki konsol komutlarını arka arkaya yazın:

Konsol komutları:

  • sv_cheats 1
  • sv_infinite_ammo2
  • sv_showimpacts 1
  • sv_cheats 1, diğer iki komutu girmenizi sağlar. sv_infinite _ammo2 size sonsuz cephane verir, ancak her dergi arasında yeniden yükleme yapmanız gerekecek, bu da işleri çok daha gerçekçi hale getirir. Son olarak, sv_showimpacts 1, mermilerin nereye indiğini vurgular ve bu da geri tepmeyi ne kadar iyi kontrol ettiğinizi takip etmeyi çok daha kolay hale getirir.

Geri tepme nasıl kontrol edilir?

İlk olarak, modelin nasıl ortaya çıktığına dair bir fikir edinmek için, seçtiğiniz silahı seçmek ve birkaç klipsi duvara boşaltmak isteyeceksiniz. AK47, en belirgin modellerden biri olduğu için başlamak için harika bir silah. Bu konuda ustalaşmayı öğrenmek sizi diğerleri için güzel bir şekilde hazırlayacaktır.

Ardından, aşamalı olarak daha fazla ilerleme kaydetmek isteyeceksiniz. Üç turluk bir patlamayla ateş ederken fareyi yavaşça aşağı çekme alıştırması yapın. Silahın nasıl tetiklendiğini hissedin ve farenizin aşağı doğru hareketiyle onu etkisiz hale getirin. Sarsıntılı olmaktan kaçının ve kesinlikle süreci aceleye getirmeyin. Fareyi içeri doğru getirirken her şeyin düzgün ve hassas olmasını sağlayın.

Mermi yörüngesine gelince, hepsinin artı işaretinizin yerleştirildiği duvara çarpmasını istiyorsunuz.

Üç turluk bir patlamayı öğrendiğinizde, deseni daha da genişletin ve silahın yana doğru hareketini engellemeye odaklanın. Yine aynı prensip. Farenizi ters yönde hareket ettirin. Her şey bunu tekrar tekrar yapmakla ilgilidir, böylece bu eylemi kas hafızanıza yerleştirirsiniz ve bu ikinci doğa haline gelir.

Durulayın ve tüm püskürtme modelini kullanmaya alışana kadar bu aşamalı işlemi tekrarlayın ve tüm mermiler, artı işaretinizin olacağı duvarda sıkı bir top oluşturdu.

Bu hemen tıklanmıyorsa söndürülmeyin! Püskürtme kontrolü zordur ve her şeye tamamen alışmak için çok zaman ve çaba gerekir. Fişi çekmeye devam edin ve sonunda onu asacaksınız.

Diğer oyunculara karşı antrenman yapın

Şimdi duvarı vurmaktan mezun oldunuz ve bir veya iki püskürtme kalıbına sahipsiniz. Tüm bu uygulamaları gerçek bilgisayar bilimleri dünyasına getirmenin ve diğer bazı insan oyuncuları püskürtmeye odaklanmanın zamanı geldi.

Ölüm Maçı çalma listesine atlamanızı ve puanınızı tamamen unutmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Bunun yerine, tüm çabalarınızı gördüğünüz her düşman üzerinde geri tepme kontrolünüzü uygulamaya odaklamak isteyeceksiniz.

Bu, yapılacak en uygun şey olmasa bile düşmanları püskürtmek anlamına gelir. Unutmayın, bu tamamen geri tepme kontrolünde daha iyi olmaya çalışmakla ilgili, Ölüm Maçında gösteriş yapmak değil.

Geri tepme çürümesi ve sprey transferleri

Artık zemini hazırladığınıza göre, biraz daha ilerlemenin zamanı geldi. Aşağıda geri tepme çürümesi ve sprey transferlerini tartışacağız, bunların her ikisini de sizin için ayrıştırdığımızda daha iyi anlayacaksınız.

Geri Tepme Azalması

Spreyinizde ne kadar uzağa giderseniz, geri tepmenizin çürümesi o kadar uzun sürer. Bu, bir hedefi püskürtürken ve hedefinizi başka birine çevirmek istediğinizde akılda tutulması gereken bir şeydir.

Örneğin, bir düşmana toplam beş atış yaptığınızı ve onu beşinci kurşunla ortadan kaldırdığınızı varsayalım. Anında başka bir düşman belirir, bu yüzden farenizi pozisyonuna getirmek için bir saniye harcarsınız ve geri tepme azalmasını düşünmeden ateş etmeye başlarsınız. Mermi başlarının üzerinde vızıldıyor çünkü hala mevcut olan geri tepmeyi telafi etmediniz.

Geri tepme azalması ile başa çıkma pratiği yapmak oldukça zordur çünkü daha çok spreyin içinde nerede olduğunuza dair bir his geliştirmekle ilgilidir. Zor olmasına rağmen hala yapılabilir. Yapabilecekleriniz şunlardır:

Birkaç atış yaptıktan sonra tetiğe farklı bir hedefe dokunun.

Tek bir noktaya seri atış pratiği yapın. Sonra bir hedefe ateş açın, bir saniye dinlenin, ardından geri tepmeyi kontrol etmeye çalışırken tekrar ateş etmeye başlayın.

Patla, ateşle, dur, patla. Tekrar et.

Sprey Transferi

Bir spreyin ortasındayken hedefinizi farklı bir noktaya vurma eylemi bir sanat formudur. Bunu yerel bir sunucuda veya bazı botlarda denemenizi öneririz. Aktarma sırasında nişangahınızın nereye yerleştirildiğine daha az, mermilerin nereye gittiğine daha çok odaklanın. Bunun tuhaf geldiğini biliyoruz, ancak daha çok uygulamaya başladığınızda geliştireceğiniz bir “his”.

Sprey aktarım yeteneğinizi daha da geliştirmek için, onu deathmatch sunucularında ve geleneksel bomba imha modlarında kullandığınızdan emin olun.

Gelişmiş şeyler olsa da, “his” ve profesyonel oyuncuların tek bir sabit pozisyonda atış yapmak için tüm spreyi manipüle eden sihirbazlar olmadığı gerçeğini açıkladığı için kesinlikle izlemeye değer.

Bunun yerine, sprey modellerinde daha rahat hale geldikçe, onların doğal yan yana hareketlerini kendi yararınıza kullanmaya başlayacağınızı söylemeye dikkat çekiyor. Bir rakip sola hareket ederse ve püskürtme modelinin belirli bir noktada sola doğru sallandığını biliyorsanız, buna karşı koymanıza bile gerek kalmayacak, sadece olmasına izin vereceksiniz!