Counter Strike Oyun Modları

Counter-Strike Global Offensive birkaç Counter Strike Oyun Modları sunar. Bunların her biri oyuncuya farklı deneyimler sağlayacak ve becerilerini test edecek. Modlardan bazıları sıralı maçlardan önce ısınma olarak kullanılabilirken diğerleri çok eğlenceli olacak ve biraz tuzla tedavi edilebilecek.

  • Rekabetçi mod
  • Günlük mod
  • Yıkım
  • Silâhlanma yarışı
  • Ölüm Maçı
  • Rekabetçi mod

CS: GO’daki en önemli oyun modu. Adından da anlaşılacağı gibi, sıralı moddaki ilerleme, oyuncunun rütbesine dönüşür. Her takım 5 oyuncudan oluşur ve oyun her biri 2 dakika süren 30 tura bölünmüştür. 16 tur kazanan takım tüm maçı kazanır ve 15:15 berabere kalması durumunda galipler uzatma sırasında belirlenir. Dereceli oyun modunda, aşağıdaki iki moddan birine katılabilirsiniz:

Teröristlerin bombayı yerleştirmeye çalıştıkları ve Terörle Mücadele Edenlerin bunu engellemeye çalıştığı haritalar.

Teröristler rehineler tutuyor ve Terörle Mücadele onları kurtarmaya çalışıyor.

Yukarıda belirtilen hedeflere ek olarak, tur, tüm düşman takımı ortadan kaldırılarak da tamamlanabilir.

Daha iyi bir sıralama elde etmenize yardımcı olabilecek ipuçları:

Maç sırasında oyundan ayrılmak, belirli bir süre boyunca başka bir dereceli maç başlatamamakla cezalandırılır: 30 dakika, 2 saat, 24 saat ve hatta 7 gün!

Sıralamalı bir maç oynarken dost ateşi her zaman açıktır – başarı şansınızı azaltacağından kendi takım arkadaşlarınıza zarar vermemeye çalışın.

Takım çarpışması da burada etkinleştirilerek müttefiklerin arasından geçmenizi engeller. Bunu aklınızda bulundurun ve hareket kabiliyetlerini engellememeye dikkat edin.

Dereceli bir maça girmeden önce, antrenman haritalarından birine gidin ve ısınmak için birkaç dakika ateş edin.

Sıralamalı maç başlamadan önce oyuna odaklanmaya çalışın ve duygularınızı kontrol altında tutun. Takım arkadaşlarınıza veya düşmanlarınıza kızmak sizi hiçbir yere götürmez ve yalnızca performansınızı engeller.

Seçeneğiniz varsa, her zaman tanıdığınız insanlarla oynamaya çalışın ve onlarla iyi işbirliği yapabilirsiniz. Bu size oyunda daha iyi bir sıralama kazanma şansı verecektir. Bununla birlikte, rastgele arama motorunu kullanmanız gerekiyorsa, fikrinizi başkalarına zorlamamaya ve onlara nasıl oynanacağını söylememeye çalışın, çünkü bu onları yalnızca kızdıracaktır. Kendi oyun tarzınıza odaklanın ve maçın seyri üzerinde mümkün olduğunca olumlu bir etki yaratmaya çalışın.

Rastgele oyuncularla oynarken, kendinizi bomba alanında bulduğunuzda başkalarının sizi korumasını veya size yardım etmesini beklemeyin. İyi düşünülmüş stratejiler de beklememelisiniz. Rastgele oyuncularla bir oyuna girerken, genellikle kendi becerilerinize güvenmeniz gerekir.

El bombalarının doğru kullanımı, ekibinizin başarı şansını kesinlikle etkileyecektir. Neredeyse her turda şu sırayla el bombası satın almaya çalışın: duman bombası, flaş bombası, diğer el bombaları. Sis bombaları, CS: GO’da çok önemli olan savaş alanını kontrol etmenizi sağlar .

Dereceli bir maça başlamadan önce her turnuva haritasında ustalaşmaya çalışın. Bilgi, burada başarının anahtarıdır. Her harita hakkında iyi bir bilgiye sahip olduğunuzda, düşman hareketini ve tehditlerini kolayca tahmin edebilir ve içgüdüsel olarak tepki verebilirsiniz.

Counter Strike Oyun Modları 2
Counter Strike Oyun Modları 2

İpuçları

Paranızı rasyonel bir şekilde harcamaya çalışın ve düşman parasını da takip edin. Rakiplerinizin sahip olduğu para miktarı hakkında bilgi sahibi olmak paha biçilmez olabilir, çünkü düşmanlar daha iyi silahlar satın alabildiğinde ve bunu karşılayamadıklarında size bir sinyal verecektir.

Bombayı yerleştirmeden önce alanı iyice kontrol edip temizlemeye çalışın. Düşmanların saklanabileceği köşeleri ve yerleri kontrol edin.

Ekibinizden hayatta kalan tek kişi sizseniz, tahliyeye karar vermeden önce ilk saniyeler boyunca bombanın içinde kalın. Bölgeyi çok hızlı terk etmek bomba kolay bir şekilde barodan çıkarılmasına ve bir raundun kaybedilmesine neden olabilir.

Bombayı yerleştirirken, birinin onu etkisiz hale getirme ihtimaline karşı iyi bir görüşe sahip olduğunuzdan emin olun. Alternatif olarak, ekibinizden birinin ona göz kulak olmasını sağlayın.

Bir bomba yerleştirmeden önce rakibinizi aldatmayı deneyebilirsiniz. Bombanın silahlanması başlar başlamaz, operasyonu derhal iptal edin ve birinin sizi alaşağı etmesini bekleyip beklemediğine bakın.

Bomba yerleştirildikten sonra, bomba alanını mümkün olan her taraftan korumak için yayıldı. Bu aynı zamanda düşman ekibinin sizi aynı anda dışarı çıkarmasını zorlaştıracak ve bombanın patlama olasılığını artıracaktır.

Bir bombayı etkisiz hale getirirken doğrudan ona bakmanıza gerek olmadığını unutmayın. İmha işlemine başladıktan sonra çömelebilir, alanın etrafına bakabilir ve hatta kendi ekseniniz etrafında hareket edebilirsiniz. Bu, alanı taramanıza ve birinin bombayı etkisiz hale getirmenizi engellemeye çalışıp çalışmadığını izlemenize olanak tanır.

Rastgele oyuncularla oynuyor olsanız bile her zaman ekibinizle iletişim kurmaya çalışın. Bu, onları ölümden kurtarmanıza veya rakiplerin nerede olduklarını bilmelerine izin verebilir, böylece onları kolayca ortadan kaldırabilirsiniz.

Müttefiklerinizden herhangi biri sizi engelliyorsa, bunu sesli sohbet ile bildirin, ancak bunu takım arkadaşınıza bunu tekrar yapması için bir neden vermemek için kibar bir şekilde yapın.

Rakibe vurduğunuzdan ve ciddi hasar verdiğinizden eminseniz, takım arkadaşlarınıza bunu söyleyin ki düşmanı bitirmek için tek bir merminin yeterli olduğunu bilsinler.

Herkesin hata yaptığını unutmayın. Pozitif olun ve takımın moralini yükseltmeye çalışın.

İLGİLİ: GTA 5 nasıl hızlı para kazanılır?

Counter Strike Oyun Modları: Günlük mod

Rekabetçi modun daha az titiz bir versiyonu. Bu modda oyuncular, sıralama puanlarını kaybetme korkusu olmadan düello yapabilirler. Her takım 10 oyuncudan oluşur ve maç her biri 2 dakika süren 15 tura bölünmüştür. 8 tur kazanan takım galip çıkacak ve rekabetçi moda benzer şekilde, beraberlik fazla mesaiye yol açacaktır. Günlük modda her oyuncu vücut zırhını ve kaskını ücretsiz olarak alır.

Rahat modda dost ateşi olmadığı gerçeğine rağmen, müttefiklerinize ateş etmeme alışkanlığı geliştirmeye çalışın. Bu, rekabetçi moda geçerken kesinlikle size fayda sağlayacaktır.

Pozitif kalmaya çalışın ve diğer oyuncuları rahatsız etmekten kaçının çünkü bu kimseyi daha iyi bir oyuncu yapmayacaktır.

İletişim basit sesli komutlarla sınırlı olsa bile her zaman ekibinizle iletişim kurmaya çalışın. Bu, maçın seyrini etkileyebilecek önemli bilgiler vermenizi sağlayacaktır.

Diğer oyunculara nasıl oynamaları gerektiğini söylemeyin – çoğu durumda bunu görmezden gelirler ve hatta sizi kızdırmaya bile çalışabilirler.

Her zaman maça bağlı kalın ve kendi becerilerinizi ve sonuçlarınızı geliştirmeye çalışın.

Mümkünse, her turda el bombası satın almaya çalışın. Duman ve parlama bombaları en önemlileridir.

Turun sonunda AWP veya AK-47 gibi faydalı silahlar alın. Bunları kendiniz kullanmayacaksanız bile, onları takım arkadaşlarınıza devredebilir ve ekibinizin değerli paradan tasarruf etmesine izin verebilirsiniz.

Counter Strike Oyun Modları 3
Counter Strike Oyun Modları 3

Yıkım

Günlük mod ve Silahlanma Yarışı kombinasyonu. Oyuncular iki takıma ayrılır ve maç 20 tur sürer. Yıkım modunda oyuncular ek silah satın alamaz. Bunun yerine, her oyuncu otomatik olarak bir silah alır – eğer bir rakibi öldürmeyi başardılarsa.

Yıkım modu, Silah Yarışı gibi, oyuncuyu farklı silah türlerini kullanmaya zorlar.

Belirlenen hedefe ulaşmak için ekiple işbirliği yapmaya çalışın.

Bu modda, maçlar haritaların daha küçük versiyonlarında oynanır, sadece tek bir bomba sahası ile oynanır, bu da maçları çok daha dinamik hale getirir.

Mevcut donanımlı silahla belirtilen görevi tamamlamak için ek el bombaları kazanabilirsiniz.

Silâhlanma yarışı

Silah Yarışı, anında yeniden doğma ile karakterizedir. Her oyuncu maça tarafsız bir silahla başlar ve her öldürme mevcut ateşli silahta bir değişiklik ile ödüllendirilir. Farklı silahlarla belirli sayıda öldürme elde ettikten sonra, oyuncuya altın bir bıçak kalır. Bu bıçakla bir düşmanı öldürmek maçı bitirir.

Silah Yarışı, oyuncuyu birçok farklı silah kullanmaya zorlayarak ateş etme mekanizmalarını öğrenmesine olanak tanır – bu da rekabetçi modda oynamaya karar verirken kazanç sağlayabilir.

Çoğu durumda, bir sonraki ateşli silaha geçmek için tek bir silahla 2 öldürme gerekir.

Maçı takip etmeye çalışın ve oyunculardan birinin altın bıçak seviyesine ilerlediği bilgisini gözden kaçırmayın.

Elde edilen silahları tam potansiyeliyle kullanmayı unutmayın. Örneğin, av tüfeği uzun menzil için uygun değildir – onları kullanırken düşmana gizlice yaklaşmalı veya köşede saklanarak hedefi beklemelisiniz.

İLGİLİ: GTA 5 Michael Uzmanlık ve Beceriler

Size veya takım arkadaşlarınızdan birine doğru koşan altın bıçaklı bir düşman görürseniz, düşmanın maçı bitirmesini önlemek için onu olabildiğince çabuk ortadan kaldırmaya çalışın.

Ölüm Maçı

Oyuncular haritanın etrafına dağılmış durumda. Deathmatch modunda, oyuncular oyundaki tüm silahlara erişebilir ve silahlar yeniden doğma alanlarında serbestçe değiştirilebilir. Belirli silahlarla kazanılan öldürmeler belirli miktarda puanla ödüllendirilir. Maçın sonunda en yüksek puana sahip olan oyuncu oyunu kazanır.

  • Zaman zaman, silahı öldürme başına size ek puan verecek bir silahla değiştirme fırsatınız olacak. Ek puan kazanmak için her zaman bu tür fırsatları kullanmalı ve silahları değiştirmelisiniz (“G” düğmesine basarak).
  • Bu oyun modunda gözlerinizi dört açmanız ve düşman arkanızdan yeniden doğabileceği için bölgeyi her zaman izlemeniz gerekiyor.
  • Daima rakibin kafasına nişan almaya çalışın. Tek ve isabetli bir atış yapmak çoğu durumda mermiyi daha uzun bir mesafeden kontrol etmekten daha kolaydır. Haritada daha fazla hedef olduğunu unutmayın – düşmana isabetli bir atış yapmak, dikkati başka bir hedefe yönlendirmenize izin verecektir.
  • Hareketsiz durmak ve bir rakibi beklemek, bu oyun modunda öldürme elde etmenin en iyi yöntemi değildir. Haritanın etrafında hareket edin ve düşmanları arayın, rakibinizin kafasına ateş etmeye çalışın ve silahın geri tepmesini kontrol edin.