Counter Strike Nişan Alma

Counter Strike nişan alma ve benzeri işlemler macera oyunları için çok önemli bir rol oynar. Doğru doğruluk olmadan iyi sonuçlar alamazsınız, böylece oyunda bir hesap geliştirmek veya dereceli merdivenlerde tırmanmak için gereken süre önemli ölçüde artar. 10 atıştan 8’ini kaçırırsanız, diğer oyuncuları dövüşmekten ziyade seyirci olarak izlemek için daha fazla zaman harcarsınız ve kazanma şansınızı önemli ölçüde azaltırsınız. Bu bölümde, oyundaki doğruluğunuzu artırmanıza yardımcı olabilecek bilgiler bulacaksınız.

Uygun artı işareti konumlandırma

Bilindiği gibi, düşmanları ortadan kaldırmanın en etkili yolu, mümkün olduğunca çok hasar vermek için kafalarına ateş etmektir. Nişangahı rakibin başının hizasına yerleştirmeyi alışkanlık haline getirmeye değer. Bu şekilde, yaptığınız ilk atış hedefi ortadan kaldırmak için maksimum şansa sahip olacaktır.

Nişangahı rakibin kafasına odaklayan oyuncunun düşmanı ortadan kaldırma şansı daha yüksektir.

Duvarın arkasından bakarken, artı işaretini rakibin kafasının görünebileceği konuma hedeflemeye çalışın.

ÖNERİLEN: Counter Strike Silah İsimleri Nelerdir?

Nişangahı rakibin başı hizasında tutmak, tepki vermeniz gereken süreyi azaltacak ve görüş alanında bir hedef belirdiğinde artı işaretini potansiyel olarak düzeltecektir.

Counter Strike Nişan Alma Yöntemi Nedir
Counter Strike Nişan Alma Yöntemi Nedir

Rakiplerin düşmanları beklemeyi sevdikleri yerleri izleyin ve artı işaretini doğru yükseklikte tutarken bu yerleri her zaman kontrol edin.

Hedef hareket halinde kaldığında, yolunu önceden tahmin etmeli ve artı işaretini rakibin kafasının bir anda görünebileceği yere ayarlamalısınız.

Nişangahı rakibin başı hizasına otomatik olarak yerleştirme refleksini geliştirmek için Steam Atölyesinde bulunan Hızlı Nişan Alma / Refleks Eğitimi haritasında pratik yapabilirsiniz . Haritanın tam ortasındasınız ve botlar her yönden konumunuza doğru koşuyor. Kendi ekseninizin etrafında dönerek, farklı açılarda doğru nişan almayı eğitebilirsiniz.

Silah geri tepmesini düzeltme

Oyunda bulunan silahların her birinin kendi geri tepmesi vardır – oyuncuyu daha uzun atış serileri yaparken artı işaretinin konumunu düzeltmeye zorlar. Geri tepme sırasında mermilerin rotasını öğrenmek, silah mekaniğine hakim olmak için gereklidir. Oyunda en çok kullanılan tüfekler için bu rotayı öğrenmek çok önemli.

ÖNERİLEN: Counter Strike Tüfekler ve Kullanım Özellikleri

Steam Workshop’ta bulunan Recoil Master – Spray adlı bir eğitim haritası burada yardımcı olabilir. Tüm silahlar oyuncunun emrindedir ve tavana asılı monitör, silahın geri tepmesini telafi etmek için sürekli atış sırasında yapılması gereken artı işareti hareketini gösterir. Tahtada görünen yeşil nokta da çok faydalıdır – oyuncunun onu takip etmesine ve doğru geri tepme telafisi mekanizmasını daha iyi anlamasına olanak tanıyan çekim sırasında doğru yolda hareket eder.