Counter Strike Tüfekler

Counter Strike Tüfekler oyuncunun oyunda daha aktif ve daha hızlı olmasını sağlamaktadır.

FAMAS

Karşı Teröristler için mevcut en ucuz tüfek. Silahsız bir rakibi tek atışla atabilir. Ne yazık ki, FAMAS düşük zırh delme gücüne sahip olduğundan , zırhlı rakipler sorun demektir . Silahın iki ateşleme modu vardır ve en iyi yakın ve orta menzilde çalışır. FAMAS’ın bir dezavantajı daha var – uzun yeniden yükleme süreleri.

M4A4

En popüler CT silahı. 3100 $ ‘a mal olan M4A4 , silahsız bir rakibi tek bir kafadan vurarak öldürebilir. Zırhlı bir rakibin 2 mermiye ihtiyacı olacaktır. M4A4 , hasar söz konusu olduğunda yerini teröristlerin güç merkezi AK-47’ye bırakır . M4A4 , 30 mermi klipsine sahipken, püskürtme modelinin taklit edilmesi oldukça kolaydır. Püskürtme şekli şu şekildedir: ilk yedi mermi namluyu aşağı çeker, sonraki üç mermi sağa döner ve sonraki on mermi bu yönde devam eder. Sonraki beş, namluyu sola sürüklerken, son beşin sayılmasına gerek yoktur. Püskürtme modelini öğrenmek aşağıdaki adımlara ayrılabilir:

İlk yedi mermiyle başlayın – artı işaretini aşağı sürüklerken kısa bir patlama yapın.

Sonraki karşı hamleyi öğrenmek için sonraki üç mermiyi ekleyin.

Şimdi fareyi sola hareket ettirerek karşı çıkan sonraki on mermiyi ekleyin.

Fareyi sağa hareket ettirerek karşı çıkan beş mermi ekleyin. Son beş merminin karşı konulmasına gerek yoktur.

Yakın mesafeli çatışmayı seven ve çok fazla mermi atmayı seven agresif bir oyuncuysanız , M4A4 sizin için bir silahtır.

M4A1-S

M4A1-S , yukarıda bahsedilen M4A4’ün yerine geçer . Eski silahın aksine, M4A1-S yalnızca 20 mermi alır, ancak bir susturucu ve daha basit bir püskürtme düzenine sahiptir. Geri tepmeyi azaltmak için, namluyu ilk yedi mermi için aşağı doğru sürükleyin, ardından artı işaretini aşağı ve biraz sağa doğru sürükleyin. Sonraki on mermi sağa gidiyor, bu yüzden fareyi sola sürüklemeniz gerekiyor. Püskürtme modelini öğrenmek aşağıdaki adımlara ayrılabilir:

İlk yedi madde işaretiyle başlayın – fareyi aşağı doğru sürükleyin.

Sonraki üç mermiyi, artı işaretini aşağıya ve küçük olanı sağa doğru sürükleyerek ekleyin.

Şimdi sola bir fare hareketiyle karşı karşıya kalan sonraki 10 mermiyi ekleyin.

Tarzınız daha savunmacıysa ve menzilli dövüşleri ve gizli saldırıları seviyorsanız, M4A1-S’yi seçin .

Counter Strike Tüfekler AĞU
Counter Strike Tüfekler AĞU

Counter Strike Tüfekler: AĞU

En ucuzu olmayabilir, ancak iyi isabet oranı ve atış hızı ile karakterize edilen bir tüfek. Dahası, AUG , görüşlerini aşağı çekmek için kullanılabilecek optik zoomlu bir dürbüne sahiptir. Püskürtme düzeni basittir, bu da AUG’yi tüm mesafeler için iyi bir silah yapar . İlginçtir ki, AUG , M4A4’ten daha fazla hasar vererek , yakın mesafeden tek bir atışla zırhlı bir rakibi öldürmenizi sağlar. Daha uzun mesafeden ateş ederken yakınlaştırmayı kullanmayı unutmayın, aksi takdirde birkaç mermi atabileceğiniz değerli saniyeleri kaybedersiniz.

SCAR-20

Optik yakınlaştırma, kısa doldurma süresi ve basit bir püskürtme kalıbı ile donatılmış çok pahalı bir tüfek. Üstelik SCAR-20 çok fazla hasara neden olur ama aynı zamanda çok ağır ve pahalıdır.

SSG08

Çok fazla hasara neden olan ucuz ve hafif bir keskin nişancı tüfeği. Bir keskin nişancı tüfeğinden beklenebileceği gibi, SSG08 iki zamanlı yakınlaştırma özelliğine sahip bir dürbüne sahiptir. Yeterince ilginç bir şekilde, tüfeğin nişan almasını hedeflerken bile aynı hızda hareket edebilirsiniz.

ÖNERİLEN: Counter Strike Silah İsimleri Nelerdir?

AWP

AWP , oyundaki en güçlü keskin nişancı tüfeğidir. İki kez yakınlaştırma ve inanılmaz doğruluk ile donatılmış bu silahın, hedefinizi aynı anda ortadan kaldırmak için yalnızca tek bir atışa ihtiyacı var. Dahası, AWP’nin nüfuzu o kadar yüksektir ki, bir rakip bir engelin veya bir kapının arkasına saklanırken bile kendini kurtaramayabilir. Dezavantajları, yakın çevrelerde ve daha büyük bir rakip grubuna karşı fiyat, ağırlık ve düşük verimliliği içerir.

Bir turun sonunda yerde bir AWP ile karşılaşırsanız – onu alın ve bir sonraki tura taşıyın. Kullanmayı planlamıyor olsanız bile, takım arkadaşlarınızdan biri muhtemelen onu verimli bir şekilde kullanabilecek ve gruba çok para kazandıracaktır.

AWP ile savunma yapmak sabır demektir. En çekici senaryoda sizi üç taraftan koruyan, artı işaretini kapıya / patikaya / köşeye koyup beklemeniz gereken iyi bir bakış açısı bulmanız gerekir …

Saldırgan oyunlar sırasında hızlı dürbünden yararlanabilirsiniz. Bir rakiple karşılaştığınızda, tek bir atış yapmak için yakınlaştırmayı etkinleştirin ve normal görünüme dönün.

Tipik olarak, temel bir yakınlaştırma kullanılır. İkinci yakınlaştırma yalnızca büyük mesafelerde kullanışlıdır.

Yakınlaştırma, hareket halindeyken görüşü bulanıklaştırarak hedefe nişan almayı zorlaştırır. Bulanıklaştırma efekti ortadan kalktığında daima bir hareketin sonunda ateş edin.

AWP yalnızca büyük mesafelerde kullanışlıdır. P250 veya Five-seven gibi ek bir ikincil silaha yatırım yaptığınızdan emin olun.