Counter Strike El Bombaları Nasıl Kullanılır?

Counter Strike El bombaları, doğru kullanıldığında oyunun akışını kontrol etmenize izin verdiği için CS: GO’da oyunun ayrılmaz bir parçasıdır . Oyunda 7 tür el bombası var ve her birinin birden fazla durumda kendi kullanımı var .

  • El bombası atma türleri
  • Flashbang Bombası
  • HE El bombası
  • Sis bombası
  • Molotof / Yangın Bombası
  • Yem

Counter Strike El bombaları atma türleri

3 mesafeye el bombası atabilirsiniz:

LMB’yi tutarak el bombanızı uzak bir mesafeye fırlatacaksınız.

RMB’yi tutarak el bombasını düşmanın ayaklarının dibine fırlatacaksınız.

LMB + RMB’yi basılı tutmak orta mesafeli bir atışla sonuçlanır, burada düğmelere aynı anda basıp bırakmak önemlidir.

LMB + RMB’yi tutarken, kararınızı değiştirebilir ve ilgili düğmeyi bırakarak akıcı bir şekilde uzun veya kısa mesafeye aktarabilirsiniz.

Eğer Bombaları atmaya daha çok deneyim kazandıkça, sezgisel harita üzerinde mevcut duruma atmak türüne uygun mümkün olacak, örneğin düşman sağ kullanabileceğiniz köşeyi bulunduğu zaman RMB bombası atmak amacıyla, tam ayaklarının dibinde, bu da onu ortadan kaldırma şansınızı büyük ölçüde artıracaktır. Unutmayın, pimi kaldırmış olsanız da henüz el bombasını atmamış olsanız bile kararınızı her zaman değiştirebileceğinizi ve farklı bir el bombası seçebileceğinizi veya ana silahınızı kullanmaya geri dönebileceğinizi unutmayın .

Counter Strike El Bombaları
Counter Strike El Bombaları

Flashbang Bombası

Flashbang’ler düşmanları kör etmek için kullanılır, bu da sizin ve ekibinizin bir saldırıyı etkili bir şekilde gerçekleştirmesine ve hedefleri yeniden vizyonlarını kazanmadan önce ortadan kaldırmanıza olanak tanır. Flashbang’leri kullanırken aşağıdaki gerçekleri hatırlamak önemlidir:

Doğrudan patlayan el bombasına bakan bir oyuncu, onu sadece gözünün köşesiyle görebilen oyuncudan çok daha uzun süre kör kalır.

Flashbang’in kör edici kalitesinin etkinliği, patlamaya olan mesafe arttıkça azalır.

Sırtı patlamaya dönük duran bir kişi herhangi bir olumsuz etki yaşamayacaktır.

İki temel flashbang atışı türü vardır:

Popflash

Düşmanın tepki vermesi, geri çekilmesi veya uzağa bakmasına izin vermeyecek bir atış etrafında dönen bir teknik. Bu tür bir atış genellikle havada bir patlama veya düşmanın hemen önünde bir patlama ile sonuçlanır, bu şekilde düşen el bombası, düşman oyuncuyu uyarabilecek bir ses üretmeyecektir.

ÖNERİLEN: Counter Strike Ağır Silahlar ve Özellikleri

Arkanızdan flaş

Diğer bir teknik de el bombasını, arkanızda, koşacağınız yönün tersi yönde patlayacak şekilde fırlatmaktır. Bu yöntem, Popflash kullanamadığınız kısa mesafelerde kullanışlıdır.

Örnek olarak The Dust II haritasındaki B bombalama alanına doğru ilerlerken koşarken, tünelden çıktığınızda arkanızda patlayacak şekilde bir flaş patlaması yapabiliyorsunuz. Bu şekilde bakan herhangi bir düşman savunucu şimdi kör olacak ve onları ortadan kaldırmak için biraz zaman kazanacaksınız .

HE El bombası

Belli bir süre sonra patlayan ve büyük bir yarıçap içindeki tüm düşmanlara önemli hasar veren bir el bombası. HE bombasının maksimum hasarı, zırhsız bir düşmana 98, düşman zırh giyiyorsa 57’dir. HE, eko turlar sırasında düşmanlara karşı ölümcül bir silah olabilir. Çatışmanın hangi tarafında olduğunuza bağlı olarak, HE bombasının farklı kullanımları olabilir.

Terörle Mücadele

HE el bombaları, düşmanca saldırıyı yavaşlatmanın harika bir yoludur.

Bombalama alanını yeniden ele geçirmeye çalışırken faydalıdırlar.

Bombayı yerleştiren düşmanı ortadan kaldırmak için bir el bombası yeterli olabilir.

HE bombaları, dar geçitlerde veya koridorlarda duran oyunculara ciddi hasar verebilir.

Bir düşmanın tam köşede saklandığını biliyorsanız, onu saklandığı yerden çıkarmak için bir HE bombası kullanabilirsiniz.

Counter Strike El Bombaları Nasıl Kullanılır
Counter Strike El Bombaları Nasıl Kullanılır
Teröristler

Saldırgan tarafındaysanız, küçük odalarda veya köşelerde saklanan savunuculara hasar vermek için HE bombalarını kullanabilirsiniz.

HE bombaları, AWP’leri kullanan oyuncuları konumlarından çekmenin etkili bir yoludur .

HE el bombaları, ekibiniz bir bomba alanı üzerinde kontrolü ele geçirmeye çalışırken de yararlıdır.

Sis bombası

Sis bombaları, CS: GO’daki herhangi bir iyi savunmanın belkemiğidir . Uygun yerleşimleri, oyunun akışını kontrol etmenize izin verecektir. Sis bombası ancak tamamen durduğunda etkinleşir ve bu da onları uzak mesafelere fırlatmanıza olanak tanır. Bulunduğunuz takıma bağlı olarak, duman bombalarının farklı bir amacı olabilir.

Terörle Mücadele

Duman bombaları, Terörist saldırganlığı yavaşlatmanın mükemmel bir yoludur. Bunları öncelikle düşmanların en sık saldırdığı kilit yerlerde kullanın. Böylelikle, Teröristler dumandan güvenli bir şekilde geçmek için kendi kaynaklarının bir kısmını kullanmak zorunda kalacaklar veya farklı bir yol bulmaları gerekecek ve böylece çok zaman kaybedeceklerdir.

Teröristler saldırmak için acele etmiyorlarsa, asıl amaçlarını yerine getiremeyebilecekleri için duman bombalarınızı kurtarmaya değer. Onları anında atmak yerine, eylem gelişmeye başlayana kadar bekleyin.

Bomba sahasına giriş noktalarından duman bombalarıyla sigara içmek, düşmanların bölgeyi kaç Terörle Mücadele Uzmanının savunduğunu keşfetmesini engelleyecektir.

ÖNERİLEN: Counter Strike Nişan Alma Yöntemi Nedir?

Teröristler

Teröristlerin yanında oynarken, sis bombalarını harita üzerinde kontrolü ele geçirmenize veya bomba alanına girmenize izin verecek şekilde kullanmalısınız.

Bombayı yerleştirdikten sonra, Terörle Mücadele Edenlerin durumu kavramasını önlemek için bomba sahasına giriş noktalarından duman çıkarmaya çalışabilir, bu şekilde onlara bulunan düşman sayısı hakkında herhangi bir bilgiyi de inkar etmiş olursunuz. site.

Molotof / Yangın Bombası

Bunlar, zemine çarptığında alevler içinde oldukça geniş bir alanı kaplayacak olan el bombalarıdır. Bu alevlerin içinde duran oyuncular, 3.5 saniye içinde alanı terk etmedikçe ölümcül olacak ciddi hasar görmeye başlayacaklar. Alevlerin bir sis bombası kullanılarak söndürülebileceğini unutmayın .

Terörle Mücadele

Yangın bombası 600 $ ‘dır, bu yüzden bu kadar önemli miktarda parayı kaybetmemek için her zaman doğru kullandığınızdan emin olun.

Yangın bombaları, düşmanların alevlerden geçmesi ve bir miktar hasar alması veya olumsuz etkiyi etkisiz hale getirmek için bir sis bombası kullanması gerekeceğinden, düşman saldırısını etkili bir şekilde azaltabilir.

Düşmanlar saldırıyorlarsa ve kendilerini dar bir geçit veya küçük bir odada bulmuşlarsa, böyle bir konuma Yangın bombası atmak düşman safları arasında önemli hasar verebilir.

Düşmanlar bombayı yerleştirmeye başladıysa, bölgeye bir Yangın bombası atmak, ekibinize bomba alanını yeniden ele geçirmek için biraz zaman verebilir.

ÖNERİLEN: Counter Strike Ekonomi Rehberi Hakkında

Teröristler

Molotof, haritanın bazı bölümleri üzerinde kontrol sağlamak için kullanılabilir.

Haritanın ardışık alanlarını yakalamaya çalışırken, onu küçük odalara veya düşmanların saklandığı haritanın kenarlarına doğru fırlatabilirsiniz.

Molotof, özellikle eko mermiler sırasında bomba sahasına saldırırken de kullanışlıdır. Ekibinizde yeterli molotof varsa, düşmanlarınızı tam anlamıyla kızartıp öldürebilirsiniz.

Yem

Bu, atıldıktan sonra tüfeğinizin / tabancanızın sesini taklit eden bir el bombasıdır. Tuzaklar, saldırınızın yönünü gizlemeyi hedeflediğinizde veya daha fazla sayıda düşman çekmek istediğinizde oldukça faydalı olabilir .