BLACKPINK Şarkıları, Albümleri, Sırasıyla Tam Liste

BLACKPINK Şarkıları: Jennie, Lisa, Jisoo ve Rosé, şarkılarını tüm dünyanın kalbinde kaydetmekten sorumluydu, bu nedenle bugün size BLACKPINK’in güncellenmiş tüm albümlerinin ve şarkılarının listesini getiriyoruz , böylece dans edebilirsiniz. ve tüm akciğere şarkı söyle.

Eğer gerçek bir BLINK iseniz veya bu dünyaya başlıyorsanız , bu kızların tüm hitlerinin çıkış tarihlerinin sırasını BİLİRSİNİZ .

Albüme ve tarihe göre tüm BLACKPINK şarkıları

Başlamadan önce, BLACKPINK’in diskografisinin 3 stüdyo albümü (1 Korece ve 2 Japonca), 3 EP ve 3 single albümden oluştuğunu bilmelisiniz.

YG Entertainment grubu 8 Ağustos 2016’da çıkış yaptı ve o zamandan beri kızlar akılda kalıcı, cüretkar ve enerjik ritimlere sahip şarkılar yayınlamaktan, Lady Gaga ve Selena Gomez gibi birinci sınıf sanatçılarla işbirliği yapmaktan ve taçlandırılmaktan başka bir şey yapmadılar. Billboard gibi dünya listelerinin en üst sıralarında birçok kez .

1.Square One

Bu kızların 8 Ağustos 2016’da yayınlanan ilk single albümü oldu . K-Pop’un imzası olan süper akılda kalıcı ritimlere sahip iki single içeriyordu.

-Whistle.

-Boombayah.

Bu şarkılarla Billboard World Digital Songs listesinde bir numaraya ulaşmayı başardılar ve böylece bunu en hızlı yapan K-Pop grubu oldular .

Benzer şekilde, Whistle Güney Kore’deki Gaon listelerinde dijital, indirme ve akış grafiğinde bir numaraya ulaştı .

İLGİLİ: BTS Üyelerinin En Sevdiği Yemekler: Neleri Seviyorlar?

2. Square Two

Aynı yıl, kızlar özellikle 1 Kasım 2016’da ikinci single albümlerini yayınladılar . Albümde iki yeni şarkı ve Whistle’ın akustik versiyonu yer aldı .BLACKPINK Şarkıları;

-Playing With Fire.

-Stay.

-Whistle (acoustics).

Bu albüm için biraz daha yavaş, daha romantik ve melankolik bir şarkımız var, Stay. Bu bize kızların yeni bir versiyonunu gösterdi: savunmasız ve yüzeyde duygularla.

Kare İki ulaştı ve onun ilk aştı Kare One , bir kez daha ulaşarak Billboard Dünya Dijital Şarkılar grafik, ve Billboard Top Heatseekrs ve ABD Dünya Albümleri grafik üzerinde pozisyonları tırmanma.

3. As If It’s Your Last

Kızlar yeni bir şarkı duymamız için bizi aylarca beklettiler. Bu ise senin Son olarak oldu onların 22 Haziran 2017 tarihinde yayımlanan tek gelecek ve birlikte ateşle oynuyor , onlar Güney Kore 2,500,000 sertifikalı indirmeleri ulaşmayı başardı.

4. BLACKPINK

BLACKPINK’in ilk Japonca EP’si 29 Ağustos 2017’de yayınlandı ve aşağıdaki 6 şarkıyı içeriyordu:

-Boombayah (Japanese).

-Whistle (Japanese).

-Playin With Fire (Japanese).

-Stay (Japanese).

-As If It’s Your Last (Japanese).

-Whistle (acoustics).

Bu albüm, Japonya’nın Oricon Haftalık Liste Albümü’ndeki ilk haftasında 319.100’den fazla fiziksel kopya satan üçüncü yabancı albüm oldu .

5. Re: BLACKPINK

Japonca versiyonundaki ilk albümlerinin başarısından sonra, kızlar 28 Mart 2018’de yeniden başlatmaya karar verdiler ve buna başka şarkılar eklediler.

-Boombayah.

-Whistle.

-Playing With Fire.

-Stay.

-As If It’s Your Last.

-Whistle (acoustics).

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu albüm Oricon ve Hot 100 Billboard listelerinde 1 numaraya yükseldi. Japan .

6. Square Up

BLACKPINK’in ikinci EP’si, bu sefer Korece, 15 Haziran 2018’de yayınlandı ve bana sorarsanız, sadece hitlerden oluşuyor .

-DDU-DU, DDU-DU.

-Forever Young.

-Really.

-See U Later.

-As If It’s Your Last (hidden clue).

Teklisi , dünya çapında bir hit olan popüler şarkı DDU-DU DDU-DU idi. Gaon Digital listesinde art arda üç hafta bir numarada kaldı . Müzik videoları aynı gün yayınlandı ve 24 saat içinde 36,2 milyon izlenmeye ulaştı ve böyle bir başarıya ulaşan ilk kadın K-Pop grubu oldu.

7. Kiss and Make Up ft. Dua Lipa

Bu şarkı, Dua Lipa’nın 19 Ekim 2018’de yayınlanan albümünün özel baskısının bir parçası. UK Singles Chart’a 36 numaradan giriş yaparak BLACKPINK’i listede yer alan ilk kadın K-Pop grubu yaptı. Top 40.

Ayrıca şarkı, altın sertifika aldığı İtalya ve Portekiz dahil olmak üzere farklı ülkelerin listelerinde üst sıralara tırmandı.

Hiç şüphesiz benim çalma listemden hiç eksik olmayan şarkı bu, peki ya sizinki?

8. BLACKPINK IN YOUR AREA

Kızların ilk Japon stüdyo albümü! 23 Kasım 2018’de piyasaya sürüldü ve şimdiye kadar Japonca versiyonunda yayınlanan tüm kızların hitlerinin bir derlemesidir.

-Boombayah (Japanese).

-Whistle (Japanese).

-Playing With Fire (Japanese).

-Stay (Japanese).

-As If It’s Your Last (Japanese).

-Ddu-Du, Ddu-Du (Japanese).

-Forever Young (Japanese).

-Really (Japanese).

-See U Later (Japanese).

9. Kill This Love

Bu, BLACKPINK’in ikinci Korece EP’si, 5 Nisan 2019’da yayınlandı ve şu 5 şarkıyı içeriyor:

-Kill This Love.

-Don’t Know What To Do.

-Kick It.

-Hope Not.

-Ddu-Du, Ddu-Du (Remix).

Teklileri Güney Kore listelerinde iki numaraya, ABD ve İngiltere listelerinde ilk 50’ye giren ve 500 milyona ulaşan ilk BLACKPINK albümü olan Kill This Love oldu.Plays on Spotify.

Albümün biraz tartışmalara yol açtığını da belirtmek gerekiyor çünkü fotoğraf kartlarında şarkıcıların yüzlerinde bazı yaralar görülüyordu ve bu da insanların fiziksel hasarı övmekle ilgili olduğunu düşünmelerine neden oldu.

10. Kill This Love (Japanese)

Bu, BLACKPINK’in ikinci Japonca stüdyo albümü. 16 Ekim 2019’da piyasaya sürüldü ve aşağıdaki 10 şarkıyı içeriyordu:

-Kill This Love (Japanese).

-Don’t Know What To Do (Japanese).

-Kick It (Japanese).

-Hope Not (Japanese).

-Ddu-Du Ddu- Du (Remix) (Japanese).

-Kill This Love.

-Don’t Know What To Do.

-Kick it.

-Hope not.

-Ddu-Du Ddu-Du (Remix).

11. Sour Candy ft. Lady Gaga

Lady Gaga, Jisoo, Lisa, Rosé ve Jennie’yi Chromatica adlı son albümünün bir parçası olmaya davet etti ve sonuç harika şarkı Sour Candy oldu .

Bu, BLACKPINK’in başka bir sanatçının albümündeki ikinci görünüşüydü. Şarkı, kızların dışarıdan sert olduklarından bahsediyor, ama içlerine bakarsanız ekşi tatlı bir şeker gibi olduklarını görürsünüz.

ÖNERİLEN: Güney Kore’yi şoke eden BTS skandalları 2021

12. How You Like That

Bu şarkı, kızların ilk Korece stüdyo albümünün açılış single’ıydı . Şarkı 26 Haziran 2020’de yayınlandı ve müzik videosu 86,3 milyon görüntülenme ile 24 saat içinde en çok izlenen video rekorunu kırdı .

Şarkı, kızların yenilmiş hissetmelerine neden olan bir aşk ayrılığından bahsediyor, ancak bir süre sonra güneş tekrar parladı ve kim olduklarına geri döndüler, ama olması gerektiği gibi, eskisinden daha da muhteşem!

13. Ice Cream ft. Selena Gomez

Bu, yaklaşan stüdyo albümünün ikinci single’ıydı. Eğlenceli bir yaz şarkısı olarak taçlandırılmak için 28 Ağustos’ta yayınlandı ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde başarılı oldu.

14. The Album

BLACKPINK’in ilk Korece stüdyo albümü!

2 Ekim 2020’de piyasaya çıktı ve sadece bir ay sonra 1 milyondan fazla satarak Güney Kore’de bir kadın K-Pop grubunun en çok satan albümü oldu .

Aşağıdaki şarkılar yer aldı:

-How You Like That.

-BLACKPINK’s Ice Cream with Selena Gomez.

-Pretty Savage.

-Bet You Wanna (Ft. Cardi B).

-Lovesick Girls.

-Crazy Over You.

-Love To Hate Me.

-You Never Know.

Ana single’ları How You Like That , Ice Cream ve Lovesick Girls idi . Dünya çapında 1,2 milyondan fazla kopya sattığı için Milyon Satıcı unvanını aldı .

Lovesick Girls MV yayınlandıktan sonraki ilk bir saat içinde 10 milyon izlenme aldı , bu kızlara YouTube kraliçesi denmesi boşuna değil, değil mi?