Ayak Maskesi Tarifi ve Uygulanışı

Ayak bakımı ve güzelliği kadınların en çok önem verdiği bölgelerden biridir. Ayak maskesi tarifi ile kendi bakımınızı ev ortamında gerçekleştirebilirsiniz. Güzel bir çift topuklu denediğiniz anlar yaşıyor musunuz, ancak ayaklarınız donuk ve çatlak göründüğü için iyi görünmüyor mu? Evet ise, bir tedavi içindesiniz. Burada ayaklarınızı süper yumuşak ve güzel hale getirecek bir DIY ayak maskeleri listesi hazırladık!

Salatalık, Limon ve Zeytinyağı

Öğütücüye 2 adet doğranmış salatalık, yarım limon suyu ve birkaç damla zeytinyağı ekleyin. Tüm malzemeleri birlikte öğütün ve pürüzsüz bir macun yapın. Karışımı bir leğene aktarın ve ayaklarınızı yaklaşık 20-25 dakika bunun içinde bekletin. Ayaklarınızı normal suyla yıkayın ve bu tedaviyi takiben hafif bir temizleyici ile devam edin.

Salatalık ve zeytinyağı antibakteriyeldir ve son derece besleyicidir, limon suyu ise sıkılaştırıcı ve temizleyici görevi görür. Bu ayak maskesi ayakları aydınlatmaya, kuruluğu gidermeye ve mantar enfeksiyonunu engellemeye yardımcı olur.

ÖNERİLEN: Pirinç Maskesi Tarifi ve Uygulanışı

Zerdeçal, Gram Un ve Gül Suyu

Bir çorba kaşığı zerdeçal tozu, bir çorba kaşığı besan, birkaç damla süt ve gül suyunu karıştırın. Bu macunu ayağınıza sürün ve yaklaşık 20 dakika bekletin. Ilık suyla yıkayın ve bir havluyla kurulayın. Ayak kremi ile takip edin.

Bu ayak maskesi, aşırı derecede kuru ve çatlamış topukların iyileşmesine yardımcı olur ve onları süper yumuşak ve güzel kılar. Besan ve zerdeçal tozu antibakteriyeldir ve ölü deri hücrelerinin atılmasına yardımcı olurken süt ve gül suyu ayaklarınızı nemlendirir.

Ayak Maskesi Tarifi ve Uygulanışı
Ayak Maskesi Tarifi ve Uygulanışı

Yulaf, Bal ve Limon

Antibakteriyel özelliklere sahip limon cildi aydınlatırken yulaf pul pul dökülür ve bal ayakları nemlendirir ve pürüzsüzleştirir. Bu ayak maskesini pul pul dökmek, bronzlaşmak ve ayaklarınızı aydınlatmak için uygulayın.

Basitçe, biraz yulaf ile 2 kaşık bal ve limon suyunu karıştırın. Bu karışımı ayaklarınıza uygulayın ve ölü deri hücrelerini uzaklaştırmak için nazikçe masaj yapın. Ilık suyla yıkamadan önce kurumasını bekleyin. Ayaklarınızı havluyla kurulayın ve nemlendirici uygulayın.

ÖNERİLEN: Zerdeçal Maskesi Tarifi ve Uygulaması

Multani Mitti, Bal ve Limon Suyu

2 yemek kaşığı multani mitti’yi bir yemek kaşığı bal ve yarım kaşık limon suyuyla karıştırın. Birkaç damla gül suyu da ekleyebilirsiniz. Bu macunu ayağınıza sürün ve yaklaşık 15-20 dakika bekletin. Ilık suyla yıkayın ve kurulayın.

Ayaklarınız aşırı kuruysa bu maske tam size göre. Multani mitti ve bal, ayaklarınızı nemlendirmeye yardımcı olurken, gül suyu onları kokulu ve harika görünür.