Uzmanlara Göre En İyi K-Pop Dansçıları 2021

En İyi K-Pop Dansçıları: K-Pop sahnesi, en sevdiğimiz idollerin yaptığı inanılmaz danslarla bizi sürekli şaşırtıyor. Hepimizin sahnede tercihleri ​​olsa da, bazı sanatçıların mükemmelliğini profesyonellerin kriterlerine göre görmeliyiz. Bu nedenle bugün sizi uzmanlara göre en iyi 10 K-Pop dansçısıyla tanıştıracağım.

Bu doğru, çeşitli Asyalı profesyonel koreograflar ve dansçılar, hangi idollerin sahnede en iyi vücut geliştiriciler olduğu konusunda görüşlerini dile getirdiler .

İşte K-Pop’taki en iyi 5 kadın dansçı ve en iyi 5 erkek dansçı , belirli bir sıra olmadan. Favorinizin listede olup olmadığını öğrenin!

ÖNERİLEN: BLACKPINK Lisa, Jennie, Jisoo ve Rose Vücut ölçüleri 2021

En İyi K-Pop Dansçıları 2021

En iyi 5 K-Pop dansçısı

Momo (TWICE)

Listeyi ünlü TWICE grubundan Momo ile açıyoruz. Onu favorisi olarak seçen ünlü koreograf Lia Kim’den başkası değildi.

Kim, TWICE’ın TT şarkısı , IOI’nin Very Very Very ve MAMAMOO’nun Dingga gibi birçok ikonik danstan sorumludur . Bu da yetmezmiş gibi 1MILLION Dance Studio’nun da kurucu ortağı ve hem Instagram’da hem de YouTube kanalında 1 milyondan fazla takipçisi var.

Bu yüzden Kim’in bu listeyi yapmak için dans dünyasında yeterince ağırlık taşıdığını düşünüyoruz.

Lia Kim bir röportajda Momo’yu en iyi dansçı olarak gördüğünü açıkladı . Ayrıca idolün bir koreografiyi izledikten hemen sonra dans etmeye başlamasını ve ona daha kişisel bir dokunuş vermek için kendi cazibesini katabilmesini övdü. Akıcı ve kendine güvenen stili, dansını izlemeyi bağımlılık yapıyor.

ÖNERİLEN: BLACKPINK Lisa Diyet ve Egzersiz Rutini 2021

Lisa (BLACKPINK)

Birçok yetenekli dansçı ve ünlü koreograf, Lisa’nın en iyi dansçılar arasında olduğu ve yeteneklerinin benzersiz olduğu konusunda hemfikirdir.

Diğerlerinin yanı sıra TWICE ( Knock Knock ), Seventeen ( Pretty U , Don’t Wanna Cry ) gibi birçok ünlü dansının yaratıcısı koreograf Choi Young Joon’un görüşü de benzer .

YouTube’daki bir röportajda Young Joon, Lisa’nın yetiştirdiği tüm öğrenciler arasında en iyi dansçılardan biri olduğunu söyledi . Ara sıra BLACKPINK üyesi için özel uygulama seansları bile verdi.

Hyolyn (eski SISTAR)

Ünlü SISTAR grubunun solisti ve eski üyesi aynı zamanda birçok uzman tarafından en iyi dansçılardan biri olarak kabul ediliyor.

O şarkı için koreograf Aliya Janel ile çalıştı Örneğin, Dally , o birçok K-Pop severler ve diğer profesyonellerin göz göze geldiler .

K-Pop olmayan hayranlar bile Dally’nin müzik videosunu izledi ve büyük topuklu ayakkabılarla yaptığı hareketlere hayran kaldı.

ÖNERİLEN: BLACKPINK Burçları: Hangi İdol ile Uyumlusun?

HyunA (eski Wonder Girls)

Öte yandan sektörün en popüler koreograf çifti J Black ve Mary, dans konusunda en sevdikleri idollerden biri olarak HyunA’yı seçti .

Mary bir röportajda, dans sırasında ifade ve oyunculuk üzerinde beceri veya tekniğin ötesinde sabitleyen türden bir koreograf olduğunu açıkladı. Aynı şekilde HyunA’nın bu yönlerden çok iyi olduğunu belirtti. J Black bu görüşü destekledi.

Bu çiftin Wonder Girls ve T-ara ile birlikte çalıştığını hatırlayalım.

Seulgi (Red Velvet)

Son olarak, sözde “K-Pop Kraliçesi” BoA (Kwon Bo Ah) , sadece Yunho’dan (TVXQ) sonra Seulgi’yi en iyi K-Pop dansçısı olarak seçti , ancak o aşağıdaki listede kaldı.

Seulgi ayrıca halk tarafından SM Entertainment’ın en iyi dansçılarından biri olarak selamlanıyor.

En İyi 5 K-Pop Erkek Dansçısı

Kai (EXO)

Erkek dansçılara gelince , listeye SM Entertainment’ın ünlü koreografı Kasper tarafından tanınan Kai ile başlayacağız .

Kim Tae Woo (Kasper), EXO ile yaptığı çalışmalar ve ayrıca 1MİLYON Dans Stüdyosu üyesi olduğu için tanınmaktadır. Kendi sözlerine göre Kai, aralarında en iyi dansçı ve çok yönlü bir dansçı.

J-Hope (BTS)

Big Hit Entertainment performans direktörü ve BTS koreografı Son Sungdeuk’a göre, J-Hope’un diğer üyeler arasında onu dansta öne çıkaran özel bir tarzı var. Ayrıca antrenmanlar sırasında üyelere liderlik eden kişidir.

J-Hope, Neuron (hip-hop) adlı bir dans grubunun parçası olduğu için BTS’e katılmadan önce zaten bir dansçıydı . Daha sonra Gwangju Müzik Akademisi’nde 6 yıl dans dersleri aldı.

Jimin (BTS)

Jimin, kusursuz, şehirli tarzlarıyla tanınan koreograf Brian Puspos tarafından K-Pop’un en büyük dansçılarından biri olarak gösterildi .

Puspos, Justin Bieber, Chris Brown ve daha önce BTS gibi sanatçılarla çalıştı. Tüm bu deneyime rağmen , koreograf Jimin’in Serendipity (Jimin’in solo şarkısı) ve BTS’den Butterfly gibi şarkılardaki performansına hayran kaldı .

Jimin, BTS ile çıkış yapmadan önce bile modern dans eğitimi aldı. Yetenekleri her geçen yıl gelişiyor.

Taemin (SHINee)

Sektördeki en ünlü çiftle birlikte J Black ve Mary, Taemin’i en iyi erkek dansçılardan biri olarak seçti . Mary’ye göre, Taemin sahneye kimsenin olmadığı kadar hakim ve onu K-Pop’taki en iyi dansçılardan biri yapıyor.

Yunho (TVXQ)

Yunho, daha önce de belirtildiği gibi, K-Pop prensesi BoA tarafından en iyi dansçı olarak seçildi . Yunho’nun uluslararası alanda, özellikle Japonya’da büyük etkisi var.

Kwo Jaesung (ASTRO)

Son olarak, Kwo Jaesung , mükemmel bir figüre, inanılmaz dans becerilerine ve iyi atletik becerilere sahip olduğu için Rocky’yi “mükemmel idol dansçı” olarak adlandırdı .

Jaesung bir koreograf ve Starship Entertainment’ta dans eğitmeniydi. Ayrıca çalışmayı en sevdiği gruplardan birinin gerçekten de Astro olduğunu belirtti.

En iyi K-Pop dansçılarının listesi hakkında ne düşünüyorsunuz? En sevdiğiniz idoller içinde mi? Fikrinize göre yorumlarda en iyinizin ne olacağını bize bildirin.