Üniversite Mezunu İdoller 10 Yetenekli İdol Listesi

Üniversite Mezunu İdoller: İdol kariyerin zaten aşırıysa nasıl üniversite diploması alabilirsin? Bilmiyoruz, ama burada size üniversite mezunu 10 idolü gösteriyoruz.

Çoğu Asya ülkesinde örgün eğitim ve iyi akademik performans, günlük ve profesyonel yaşamın çok önemli yönleridir. Aynı şekilde, Güney Kore bilim ve teknolojide en gelişmiş ülkelerden biri olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle idollerin her şeye rağmen üniversite kariyerlerine devam etmelerine şaşırmıyoruz.

Güney Kore’de rekabet gücü son derece yüksektir ve her kişi bilgi ve becerilerine bağlı olarak belirli üniversitelerde eğitim görebilecektir. Ancak, mükemmel profesyoneller yaratmanın temel parçası nedir? Öğretmenler.

ÖNERİLEN: EXO Lideri Suho Hakkında Bilmediğiniz 5 Gerçek

Kore’de Öğretmenler Günü, Kral Sejong’un 1397’de doğduğu 15 Mayıs’ta kutlanır. Doğumu, Kore Hangul alfabesini yaratan o olduğu için bu bayramla onurlandırılır . Bu gün boyunca öğrenciler, öğretmenlerine saygı ve takdir ifadesi olarak karanfil ve tebrik kartı verirler.

Üniversite mezunu 10 idol.

İdollerin genellikle o kadar karmaşık programları vardır ki, nefes almak için zar zor zamanları olur. Bazı sanatçıların örgün eğitime devam etme fikrine olumsuz bakmaları normal, bazıları ise çalışmalarına devam etmek için kariyerlerine ara vermiş; Ama çok azı idol olarak üniversite diploması aldı . 10 tanesini burada keşfedin.

10. Sojin (Kızlar Günü)

Bu K-Pop idolü, Yeungmam Üniversitesi’nden makine mühendisliği diploması aldı . Bu üniversite Güney Kore’deki en prestijli üniversitelerden biridir ve Asya muhabir portalına göre 2010 yılında Asya’daki Uluslararası Üniversiteler arasında ilk 10’a girmiştir .

ÖNERİLEN: TWICE Maknaesi Kim? Chou Tzuyu Hakkında 7 Gerçek

9. Jin (BTS)

Başarılı BTS grubunun en eski üyesi Jin, Konkuk Üniversitesi’nden Sanat ve Oyunculuk bölümünden mezun oldu . İlginç bir şekilde Jin, yoğun programı nedeniyle mezuniyet törenine katılamadı; bunun yerine, kep ve cüppe dahil grup üyeleriyle eğlenceli bir küçük kutlama düzenledi.

Öte yandan, Konkuk Üniversitesi özeldir ve Seul ve Chungju’da bulunmaktadır. Teknoloji, büyük bilim ve araştırma alanlarında üstündür. Diğer idoller ve ünlü şahsiyetler de bu üniversitede eğitim gördü.

8. Minzy (eski 2NE1)

Ünlü 2NE1 grubunun eski üyesi ve maknaesi olan Minzy, 2018 yılında Baekseok Üniversitesi’nden ilahiyat derecesi ile mezun oldu . Teoloji, Tanrı’nın doğasını ve ilgili yönleri inceleyen bir disiplindir.

7. Heechul (Süper Genç)

Efsanevi Super Junior’ın bir üyesi olan Heechul, Sangji Yeongseo Koleji’nden turizm için İngilizce çeviri derecesi ile mezun oldu. Ayrıca, Sangji Üniversitesi’nden Bilgisayar Bilimleri Lisansı aldı.

6. G-Dragon (BIGBANG)

G-Dragon, Gukjae Digital University’den Rekreasyon Sporları alanında lisans derecesi ile mezun oldu. Ayrıca Sejong Üniversitesi’nden içerik dağıtımı ve perakende alanında yüksek lisans derecesi aldı.

5. Yoona (Kız Kuşağı)

Bu SNSD üyesi, Dongguk Üniversitesi’nden tiyatro bilimi diploması ile mezun oldu , aynı zamanda drama ya da sadece tiyatro çalışmaları olarak da bilinir.

4. Yuri (Kız Nesil)

Yuri, Chung Ang Üniversitesi’nden Tiyatro ve Film bölümünden mezun oldu . Bu, 2017’de Güney Kore’de en iyi 7. sırada yer alan prestijli bir üniversitedir. Aynı şekilde tiyatro, film ve fotoğraf çalışmaları açısından da bir numaralı kurum olarak kabul edilmektedir.

2019 yılında Kore’de 11. ve Asya’da 68. sırada yer aldı. Genel olarak, Chung Ang Üniversitesi dünyanın en iyi 500 üniversitesinden biri olarak sıralanır . Bu, Yuri’nin K-Pop’un temel gruplarından birine ait olmasının yanı sıra en prestijli üniversitelerden birinden mezun olduğu anlamına geliyor, ne büyük başarı!

3. Tablo (Epik Yüksek)

Popüler Koreli rapçi Tablo , Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Stanford Üniversitesi’nden İngilizce lisans derecesi ile mezun oldu. Belki de bu, rap yaparken kelime oyunlarındaki becerisini açıklar.

2. Taecyeon (2PM)

Bu idol, Dankook Üniversitesi’nde işletme eğitimi derecesi – İşletme Çalışmaları – aldı. Bu üniversite, 2010 yılında Asya’daki en iyi üniversiteler arasında 148. sırada yer aldı.

1. Kyuhyun (Süper Genç)

Kyuhyun, Kyunghee Üniversitesi’nden postmodern müzik bölümünden mezun oldu . Daha sonra aynı meslekte yüksek lisans derecesi aldı. Bu üniversite yaygın olarak Güney Kore’nin en iyilerinden biri olarak kabul edilir ve anaokulundan üniversiteye kadar eğitim sunar.

Gördüğünüz gibi, bu başarılı sanatçılar üniversite kariyerlerini sadece idolün hayatının getirdiği zorluklar altında değil, aynı zamanda Asya’daki en iyi üniversitelerin taleplerini de karşılayarak tamamladılar. Muhtemelen, öğretiler için onlara teşekkür etmek için bugün eski öğretmenlerini arayacaklardır.