EXO Lideri Suho Hakkında Bilmediğiniz 5 Gerçek

EXO Lideri Suho Hakkında Bilgiler: Zengin bir aileden geldiğini biliyor muydunuz? Milyoner, zeki ve koruyucu, EXO’nun lideri Suho hakkında bunları ve daha fazla merakı keşfedin.

Kim Jun Myeon, hem yeteneği hem de en başarılı K-Pop gruplarından biri olan EXO’nun lideri olmasıyla Kore’nin en tanınmış şarkıcılarından biridir. Suho, EXO ve Let’s Love , 2012’deki çıkışlarından bu yana milyonlarca hayranı büyüledi. EXO’nun lideri Suho hakkında biraz bilgi ister misiniz? O zaman sonuna kadar kal.

EXO lideri Suho hakkında 5 merak edilen şey

Ne yazık ki tüm EXO-L’ler için bu idol şu anda iki yıl süren ve 14 Mayıs 2020’de başlayan zorunlu askerlik hizmetini yapıyor. Ama endişelenme! Aşağıda bulacağınız bu 5 merakla bekleyiş daha katlanılabilir hale gelecek ve Suho hakkında daha fazlasını keşfedeceksiniz.

ÖNERİLEN: TWICE Maknaesi Kim? Chou Tzuyu Hakkında 7 Gerçek

1. Okulda bir inek

Bazı idoller resmi eğitimi bir kenara bırakıp kariyerlerine sanatçı olarak devam etmeyi tercih etseler de, erken yaşlardan itibaren büyük akademik başarılar elde eden Suho için durum böyle değil, örneğin:

  • Onun lise üst 5. yılında mezun , Whimoon Lisesi daha bir asır önce ve sadece en iyi öğrenci alımını daha kurulmuş, prestijli bir özel kurumu,.
  • İlkokulunda sınıf başkanı ve öğrenci birliğinin başkan yardımcısıydı. Ayrıca lisede sınıf başkan yardımcısıydı.
  • 2009’da Kore Ulusal Sanat Üniversitesi’nde en iyi 50 öğrenci arasında yer aldı, 2011’de kariyerini bıraktı. Daha sonra eğitimine devam etmek için Kyung Hee Dijital Üniversitesi’ne girdi.

Suho, ebeveynleri de harika okul çocukları olduğu için beklenen bir şey olan müzik ve çalışmalara büyük bir tutkusu olduğunu gösteriyor: annesi bir öğretmen ve babası üniversite düzeyinde bir profesör.

ÖNERİLEN: TWICE Lideri Kim? Park Jihyo Hakkında 8 Gerçek

2. Zengin bir aileden geliyor

Mütevazı kökenleri olan idollerin hikayelerinin aksine, EXO lideri çocukluğunda aynı zorlukları yaşamak zorunda değildi. Aile serveti hakkında çok az bilgi olsa da, genel hatlarıyla anne ve babasının Güney Kore’nin üst sınıfına ait olacak kadar paraya sahip olduğu biliniyor .

Ancak Suho, oldukça sıradan bir aileden geldiğini belirterek birkaç kez bu izlenimi değiştirmeye çalıştı . Bugün yadsınamaz olan şey onun bir milyoner olduğu ve bu servetinin kesinlikle saklayamayacağı bir servet olduğudur.

3. Suho bir milyoner

Hem görünüş hem de zenginlik açısından sıklıkla Super Junior’dan Choi Siwon ile karşılaştırılıyor. EXO liderinin net değerinin 10 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor , gruptaki en yüksek ikinci, sadece 15 milyon dolar ile Baekhyun’dan sonra ikinci.

4. Let’s Love sloganının yaratıcısıydı

Grubun popüler çığlığı EXO Saranghaja (EXO Let’s Love) , 2014 yılında Mnet Asya Müzik Ödülleri (MAMA) sırasında Suho tarafından doğaçlama yapıldı ve çevirisi EXO, hadi sevelim gibi bir şey olurdu Törende Yılın Albümü ödülünü aldıklarında teslim etti.

Grubun sloganlarından biri olmasına rağmen, bu ifadenin görünen sadeliğinin arkasında oldukça ilginç bir özelliği var . Saranghaja’nın Kore’deki formalite kurallarına göre inşa edilmesi açısından tamamen doğru olmadığı ortaya çıktı . Bakalım:

  • 사랑 (sa-rang): Aşk.
  • 하다 (ha-da): Bir şeyi ‘yapmak’ veya ‘sahip olmak’ (fiil).

İkisi birlikte, sevmek anlamına gelen ve sözlükte görünen standart form olan saranghada kelimesini oluşturur. Bu vesileyle, Suho, ja (자) ile biten formu kullandı , bu oldukça gayri resmi ve yabancılardan bahsetmek için kullanılmamalıdır .

Doğru biçim saranghamnida (사랑 합니다) olurdu , bu resmi bir versiyondur ve burada olduğu gibi tanımadığınız kişilerle veya sahnede konuşurken çok sayıda kişiye atıfta bulunduğunuzda kullanılır.

5. İsimlerinin anlamı

Sahne adı Suho, Korece’de “koruyucu” anlamına geliyor . EXO’nun lideri olarak takım arkadaşlarına çok önem verdiği için kullanışlı olan bir sahne adı . Öte yandan, kendisi Jun Myeon’un “çalışkan sıkı çalışma yoluyla büyük bir adam olmak” anlamına geldiğini; Jun “harika adam” ve “Myeon” ise “çalışkanlık” anlamına gelir.

Bahse girerim EXO’nun lideri Suho hakkındaki tüm bu ilginç bilgileri bilmiyordunuz. O mükemmel bir öğrenci, harika bir şarkıcı, EXO’nun lideri ve koruyucusu , milyoner ve hayırsever, daha ne isteyebilirsiniz ki? Yorumlarda söyle.