Suga Kaç Kilo,Boy,Yaş,Sevgilisi ve Hakkında Bilgi

Suga Kaç Kilo: 57 kg dır. Suga sahne adıyla daha çok tanınan Min Yoon-gi, popüler erkek grubu BTS’in rapçisidir. Suga, Güney Koreli bir K-pop sanatçısı, şarkıcı, dansçı, söz yazarı ve plak yapımcısıdır. Billboard’dan Grammy’ye, stadyum turları ve konserler gibi ödüllü gösteri sahnelerinden genç adamın rapleri, şarkıları, sesi ve dans hareketleri ile izleyiciyi canlandırdığı biliniyor.

Evet, Suga bu salgın COVID-19 salgınına büyük katkı sağladı. Min Yoongi namı diğer Suga, yükselen güney Koreli şarkıcı-söz yazarı, yapımcı ve besteci. Güney Kore, Daegu’da doğdu. Bir Daegu yerlisi olarak, memleketi için halkı için bir şeyler yapmaya kendini borçlu hissetti. Billboard, BTS’in rapçisi Suga’nın Hope Bridge Kore Afet Yardım Derneği’ne 83.000 ABD doları olan 100 milyon won bağışladığını bildirdi. Suga Kaç Kilo: 57 kg dır.

İLGİLİ: Lee Know Kaç Kilo,Boy,Yaş ve İnstagram Hesabı

Suga’nın bağışı, birçok BTS hayranına bilet geri ödemelerini Hope Bridge’e bağışlama konusunda ilham verdi. Korea Times, örgütün hayranlarından yaklaşık 400 milyon won tutarında 8.000’den fazla listelenen bağış topladığını bildirdi.

Ad Soyad: Yoon-Gi Min
Doğum tarihi: 09 Mart 1993
Yaş: 28 sene
Burçlar: balık Burcu
Şanslı numara: 7

Erken dönem

Suga’nın tam adı Min Yoon Gi’dir. O ise 27 yaşında . 1993 yılında aynı gün , Güney Kore Daegu’da doğduğundan beri 9 Mart’ta doğum gününü kutluyor . Ailesi, annesi, babası ve ağabeyinden oluşur. 13 yaşında kariyer alanına ilgi duydu.

Eğitim

Min Yoon Gi, Taejeon İlkokuluna, ardından Gwaneum Ortaokuluna ve sonunda Apgujeong Lisesine gitti. Stony Skunk’tan ‘Reggae Muffin’i dinledikten sonra rap’e olan ilgisini buldu. Ancak Epik High’ı duyduktan sonra rapçi olmaya karar verdi.

Yoongi, grup arkadaşlarıyla birlikte Global Cyber University’ye de katıldı.

Kariyer ve Mesleki yaşam

Min 13 yaşına geldiğinde şarkı sözleri yazmaya başladı ve ayrıca MIDI’yi öğrendi. Hatta 17 yaşında bir kayıt stüdyosunda yarı zamanlı işçi olarak çalıştı. Ardından, rap ve performansın yanı sıra yazı yazmaya, beste ve düzenlemeye devam etti.

Suga, Big Hit Entertainment’a girmeden önce, zaten “Gloss” adıyla bir underground rapçi olarak aktifti. Hip-hop ekibi D-Town’ın bir parçası olarak Gwangju Ayaklanması anısına ‘518-062’ şarkısını yapmıştı.

Big Hit’e müzik yapımcısı olarak katılmıştı, ancak diğer üyelerle yıllarca eğitilmişti. Daha sonra, 12 Haziran 2013’te BTS üyesi olarak tekli ‘2 Cool 4 Skool’ ile çıkış yaptı. BTS’in neredeyse tüm albümlerine katıldı.

Ayrıca Suga, T için solo bir giriş şarkısı yayınladı. Life o En Güzel Moment, Pt 1 (AP). aynı şekilde, Albümün 2. Kısmı için başka bir giriş “Nevermind” yayınladı. Onun son giriş şarkısı, 2020 Şubat’ta yayınlanan son albümü “Shadow” için.

Aynı şekilde, grubun adı altında BTS’nin 2016 stüdyo albümü Wings için “First Love” ve Love Yourself: Answer için “Seasaw” adlı iki solo parça yayınladı.

Yoongi’nin solo projelerine gelince, 15 Ağustos 2016’da SoundCloud aracılığıyla kendi adını taşıyan bir mixtape yayınladı. Suga daha sonra BTS dışındaki sanatçılar için Suran’ın ‘Wine’ şarkısıyla yapımcı olarak çıkış yaptı.

Ardından Şubat 2018’de Suga mixtape’i dijital albüm olarak yeniden yayınladı ve solo sanatçı olarak “AgustD” adıyla çıkış yaptı.

Şimdiye kadar “Song Request” deki rapiyle Lee So-ra, “We don’t talk together” ile Epik High, Heixe gibi çeşitli sanatçılar için şarkılar besteledi ve üretti. Geçenlerde Aralık 2019’da Amerikalı Şarkıcı-Söz Yazarı Halsey ile birlikte kendi yapımcılığını üstlendiği “Suga’s interlude” adlı bir şarkı yayınladı.

İlişki durumu

Aşk hayatına bakıldığında, medyanın flört hayatıyla ilgili herhangi bir bilgisi yok ve bekar olduğuna inanmayı tercih ediyor. Suga, işlerine çok odaklanmış ve her şeyden önce kariyerine öncelik veriyor.

Ancak, “Wine” adlı şarkısının yapımcısı olduğu için Koreli şarkıcı Suran ile çıktığı söylendi. Daha sonra, ajansı bir şeyleri olduğunu ve sadece bir meslektaş olduklarını reddetti.

Vücut Ölçüleri ve Sosyal medya

Suga, 174 cm boyunda ve 57 kg vücut ağırlığı ile BTS’nin en küçük üyeleri arasında yer alıyor. çok beyaz tenli ve sıska bacakları var. Çoğu ünlü gibi Suga da saç stillerini ve renklerini sık sık değiştirmeye devam ediyor.