Red Velvet Irene Seulgi: Zorbalık İddiaları İçin Özür Diledi

Red Velvet Irene Seulgi: K-pop kız grubu Red Velvet’in lideri Güney Koreli şarkıcı Irene, bir stiliste zorbalık yapmakla suçlandıktan sonra özür diledi.

21 Ekim Çarşamba günü, sektörde 15 yıllık deneyime sahip olduğunu söyleyen bir stilist, sosyal medyada ismi açıklanmayan bir ünlüyle yaşadığı tatsız bir deneyim hakkında yazdı.

“Ezilmeye ve tacize uğrama” sonrasında kendini aşağılanmış hissettiğini ve ağladığını yazdı.

Stilist herhangi bir isim belirtmezken, #psycho ve #monster hashtaglerini kullandı.

Psycho, Red Velvet tarafından kaydedilen bir şarkıyken Monster, Red Velvet’in bir alt birimi olan Irene & Seulgi tarafından kaydedildi.

29 yaşındaki Irene, Perşembe günü geç saatlerde bir Instagram gönderisinde Korece şunları yazdı: “Aptalca tavrım, dikkatsiz sözlerim ve eylemlerimle stilisti incittiğim için içtenlikle özür dilerim.

“Birçok insanın yardımı sayesinde şu an bulunduğum yere gelebiliyorum ve büyük incinmelere neden olan olgunlaşmamış eylemlerimden pişmanım.”

Red Velvet’in ajansı SM Entertainment da bu tür olayların tekrarlanmasını önlemek için çok çalışacağını belirten bir bildiri yayınladı. Gerçek adı Bae Joo-hyun olan Irene, perşembe öğleden sonra stilistle tanışmış ve ondan özür dilemiş.

Bunun sonucunda diğer üyeleri Seulgi, Wendy, Joy ve Yeri olan Red Velvet’in faaliyetleri etkilendi.