Lee Dong Wook Kaç Yaşında,Boy,Kilo ve İnstagram Hesabı

Lee Dong Wook Kaç Yaşında: Wookie, gerçek adı Lee Dong Wook, çok yetenekli bir Güney Koreli aktör, komedyen ve modeldir. Lee, birkaç film ve televizyon dizisi dizisinde rol aldı. Hem yurtiçinde hem de Asya’da bir Koreli dalga yıldızıdır.

Lee Dong Wook eğlence endüstrisinde mütevazı bir başlangıçtan başladı. Yayılan bir orman yangını gibi Lee, Asya ülkelerinde ünlü oldu. Wookie aynı zamanda çalışkan bir oyuncu. TV programlarında, filmlerde rol aldı ve ayrıca çeşitli realite TV şovlarına katıldı. İşte Lee Dong Wook hakkında daha ilginç gerçekler.

İsim: Lee Dong Wook Takma isim : Wookie

Doğum tarihi: 6 Kasım 1981

Doğum Yeri: Seul, Güney Kore

Yaş: 39 yıl

Cinsiyet: Erkek

Yükseklik: 183 cm

Uyruk: Güney Koreli

Lee Dong Wook’un yüksekliği: 1.85 m

Meslek: Oyuncu, komedyen, model

İLGİLİ: Hyunjin Ne Zaman Geri Dönecek & Ona Ne Oldu?

Lee Dong Wook, 6 Kasım 1981’de Güney Kore’nin Seul kentinde doğdu. Lee Dong Wook’un yaşı kaç? Güney Koreli aktör 2021 itibariyle 39 yaşında. Ebeveyninin adı hakkında herhangi bir bilgi sunmadı. Orta halli bir ailede doğup büyümüştür. Üç kardeşin ağabeyidir. Dong Wook’un en küçük kız kardeşi de eğlence sektöründedir. Wookie, Joongbu Üniversitesi’ne katıldı ve burada Yayıncılık ve Medya Sanatları bölümünden mezun oldu. Üniversite kültürel etkinliklerine katıldı ve ayrıca televizyon dizilerinde küçük roller üstlendi. Bu, üniversitedeyken hayatını finanse etmesine yardımcı oldu. 1999’da ilk çıkışını yaptıktan sonra ailesini maddi olarak da destekledi.

1999’da Wookie ilk çıkışını bir MBC tek bölümlük dramasında yaptı. Dramanın PD’si onu gençlerin okul dramasında rol almaya başladı. Dong, okuldaki performansıyla tanınmaya başladı. 2005 yılında romantik komedi My Girl’de oynadıktan sonra Kore Dalgası yıldızı oldu. Lee Dong Wook Drama dizisi, yayınlandığı süre boyunca hem yurtiçinde hem de Asya’da hit oldu ve en çok izlenen oldu. O zamandan beri, birkaç başka film ve filmde rol aldı. Aşağıda bazı Lee Dong-Wook TV şovları ve filmlerinin bir listesi bulunmaktadır.

Acı Tatlı Hayat (2008)

Dramedy Ortağı (2009)

Kadın Kokusu (2011)

Vahşi Romantizm (2012)

Joseon’un Kaçağı (2013)

Otel Kral (2014)

Bıçak Adam (aksiyon dizisi 2014)

Balonlu Sakız (2015)

Tıbbi Drama Yaşamı (2018)

Kalbine Dokun (2019)

Nisan 2012’den itibaren Dong, Komedyen Shin Dong Yup ile birlikte Strong Heart şovunu sunucu olarak devraldı . Wookie ayrıca 2014 ve 2015 yılları arasında yayınlanan Roommate adlı realite şovunda da yer aldı. 2019’da Dong’un Produce X101’in ev sahibi olduğu doğrulandı.

Lee Dong Wook’un eşi ve flört tarihi Ünlü oyuncu henüz evli değil. Bununla birlikte, bir kadında aradığı mükemmel karakter özellikleri ve fiziksel çekicilik hakkında bazı ipuçları verdi . 12 Mart 2018’de Seul’de düzenlediği hayran buluşmasında, akıllı bir kişiliğe sahip, iyi yemek yiyen ve onunla iyi sohbet edebilen bir kadından hoşlandığını belirtti. Her erkek gibi kendisinin de güzel kadınlardan hoşlandığını esprili bir şekilde ekledi. Bekar olmasına rağmen, Dong-Wook bazı kadın ünlülerle birkaç ilişki içindedir. Lee’nin kız arkadaşı olduğu söylenen ilk kadın, onun dizilerde rol aldığı Hotel King ve My Girl oyuncusu Lee Da-Hae’dir.

Wookie’nin ikinci ilişkisi şaşırtıcı bir şekilde Mart 2018’de açıklandı. Bu, Lee’nin ilk halka açık ilişkisi olarak işaretlendi. Eski bir “Miss A” üyesi (şarkı grubu) olan Suzy Bae ile çıkıyordu . İkisi arasında 13 yıllık bir boşluk vardı ve internet katılımcılarının çoğu ilişkilerinden memnun değildi. Yakın arkadaşlarından biri, skandal halka açılmadan önce, ilişkinin sadece bir noktasında olduklarını söyledi.

Sık sık halka açık yerlerde takılmak, akşam yemeklerine ve diğer yerlere gitmek için spor yapıyorlardı. Bununla birlikte, halk ilişkilerini fark ettikten hemen sonra, Lee Dong-Wook ve Suzy resmen çıkmaya başladı.

Lee Dong Wook Instagram

Tıpkı neslimizin diğer başarılı şovmenleri gibi, Dong da hayranlarıyla iletişim kurmak için sosyal medya platformundan yararlandı. Ayrıca yeni projelerini ve anılarını günlük yaşam tarzıyla paylaşıyor.

Düzenli bir kullanıcıdır ve hesabında 632’den fazla paylaşım yapmıştır. Hayran olunan ünlülerden biri olarak, 9 milyondan fazla takipçiden oluşan büyük bir hayran kitlesine sahip . Dong Wook hakkındaki yenilikleri ve daha fazlasını öğrenmek için onu Instagram’da takip edin.

Lee Dong Wook profesyonel, kararlı ve çalışkan bir Koreli aktördür. Diğer kardeşleriyle ilgilenerek alçakgönüllülük ve nezaket gösterir. Yeni nesil aktörler için bir rol modeldir. Dong Wook’un Kore eğlence endüstrisinde yaşayacağı kesin olan bir mirası var.