Lalisa Manoban Kaç Yaşında,Kilo,Boy ve Instagram Hesabı

Lalisa Manoban Kaç Yaşında: 24 yaşındadır. Lisa sahne adı ile oldukça popüler olan Lalisa Manoban, Güney Kore’de yaşayan Taylandlı bir rapçi, şarkıcı, dansçı ve model tabanlı. Lisa Manoban, Blackpink kız grubunun baş rapçisi ve ana dansçısı olarak Ağustos 2016’da YG Entertainment altında ilk çıkışını yaptı. Dans becerileri onu dünya tarafından sevdirdi.

Ad Soyad:

Lalisa Manoban

Doğum tarihi:

27 Mart 1997

Yaş:

24 yaş

Burçlar:

Koç

Şanslı numara:

11

Lisa, 27 Mart 1997’de Tayland’ın Buriram Eyaletinde Panpriya Manoban olarak doğdu . Daha sonra ismini Lalisa Manoban olarak değiştirdi. Lalisa Manoban Kaç Yaşında: 24 yaşında onu Tay anne ve İsviçre üvey babaya tek çocuğu olarak Tayland’dan.

İLGİLİ:Jungkook Kaç Yaşında,Boy,Kilo ve Instagram Hesabı

Üvey babasının adı, İsviçre’nin ünlü bir şefi olan Marco Bruschweiler’dır. Biyolojik babası ise henüz halka açıklanmadı.

Lisa’nın neşeli ve 4B bir kişiliği var. Çok dillidir ve Tayca, İngilizce, Korece, temel Japonca ve Çince konuşabilmektedir.

Eğitim geçmişi

Eğitimine gelince, Lisa okulunu Tayland’da yaptı. Orta öğrenimini tamamladığı Praphamontree School’da okudu. Küçük yaştaki Lisa, Güney Kore pop endüstrisiyle ilgileniyordu. Big Bang ve 2NE1 gibi Koreli sanatçılara hayran kaldı.

Lisa, okulunu bir şarkı yarışmasında temsil etti ve ikincilik kazandı. Aynı şekilde diğer birçok dans yarışmasında da yarıştı. Lisa, daha sonra Got7’den Bambam ile birlikte dans ekibi We Zaa Cool’a katıldı.

Kariyer ve Mesleki yaşam

Lisa, 2010 yılında Tayland’da YG Entertainment için seçmelere katıldı. 4.000 başvuran arasında geçen tek kişi oydu. İlk yabancı stajyer olarak 11 Nisan 2011’de resmi olarak YG’de stajyer oldu. İlk çıkışından önce, 2015 yılında Lisa, sokak giyim markası nona9on için ilk modellik işini yaptı.

Siyah Pembe İlk

Lisa’nın grubu ‘Blackpink’s’ 2012’den önce planlanmıştı ve yıllardır sıkı bir şekilde eğitilmiş ve dünya için hazırlanmıştı. Grup arkadaşları Jennie, Jisoo ve Rose ile 8 Ağustos 2016’da ilk albümleri ‘Square One’ ile çıkış yaptı.

Şarkılarından biri olan ‘Whistle’, ‘Gaon digital Chart’ın bir numaralı hit oldu ve Müzik Videosu YouTube’da viral oldu. Bir gecede dünya çapında kazandılar ve hatta ‘Billboard Social 50’de en yüksek puan alan kadın markası oldular.

Lisa ve grubu, 22 Haziran 2017’de single’ları ‘As If Its Your Last’ ile kariyerinin en yüksek zirvesine ulaştı. Şarkı, ‘Billboard World Digital Song’ listesinde ilk kez yer aldı. Durmadan devam etmekten başka seçenekleri yoktu. Aynı şekilde, 30 Ağustos 2017’de Japonya’da çıkış yaptılar. Nisan 2019’da Lisa ve grubu Coachella’da sahne aldı. Coachella’da sahne alan ilk Kpop grubu oldular.

Solo Aktivite

Solo aktivitesine gelince, Lisa 2016 yılında Güney Koreli Kozmetik markası Moonshot’ın marka modeli oldu.

Lisa, Eylül 2018 itibarıyla MBC askeri varyete programı Real Man 300’de daimi üye olarak rol aldı. 2018 MBC Eğlence Ödülleri’nde ‘Yılın Karakteri’ olarak resmi olmayan bir ödül kazandı. Lisa dans etmenin, şarkı söylemenin ve modelliğin yanı sıra fotoğrafla da ilgileniyor. 2018’de Seyahat ve Yaşam Tarzı konularına odaklanan Lilifilm Official adlı Youtube Kanalı’nı açtı.

Başarılar

Lisa henüz solo sanatçı olarak çıkış yapmadı. Jisoo, grubuyla birlikte çok sayıda ödül kazandı. Golden Disc Award’da ilk yıllarında Yılın Çaylağı’nı kazandılar. Aynı şekilde Blackpink’in ödül koleksiyonu şu şekilde sıralanabilir:

Seul Müzik Ödülleri Bonsang Ödülleri, 2018

Altın disk Ödülü Yılın Çaylak Sanatçısı (2017), Şarkı Bölümü (2019, 2018), Cosmopolitan Sanatçı Ödülü (2019)

MAMA En İyi Müzik Videosu (2016), MAMA Worldwide Fan Choice (2018, 2019), Best of Next (2016)

Halkın Seçimi ödülü Favori Müzik Videosu (2019), Favori Konser (2019), Favori Grup (2019)

Teen Choice Ödülü (2019)

Seul Müzik Ödülü En İyi Yeni Sanatçı (2017)

Bravo Otto in der Kategori K-POP (2019

İLGİLİ: Park Hae Jin Boyu,Kilo,Yaş ve İnstagram Hesabı

Net Değer

Lisa ilk 4 yılda bir servet kazandı. Parasını Blackpink üyesi, model olarak ve ayrıca marka onayı ile kazandı.

Aynı şekilde, 2019 Ocak itibariyle Celine için Hedi Slimane’nin ilham kaynağı oldu. Aynı yıl Kasım ayında Lisa, Penshoppe ailesinin yeni elçisi oldu. Ayrıca, Lisa’nın net değeri 8 milyon ABD dolarıdır.

ilişki durumu

Lisa da hiç erkek arkadaşı olmadığını itiraf ediyor. Şirketi YG, kızları flört etmekten alıkoyuyor ve erkeklerle takılmaları konusunda sert davranıyor. Ajans, öğle ve yemek programlarını erkek kursiyerlere göre farklı zamanlarda bile planlamıştı. Erkek sanatçıların bile birbirleriyle tanışması ve konuşması kesinlikle yasaktır.

Müzik endüstrisinde kadın olan Lisa, hayranları tarafından diğer erkek sanatçılarla birlikte gönderilir. Aynı şekilde, BTS’den V veya Jungkook ile gizlice çıktığına dair bazı söylentiler var. Ayrıca Got7’li Bambam ile çıktığı söylendi, ancak ikisi de sadece arkadaş olduklarını iddia etti.

Vücut Ölçümü ve Sosyal medya

Lisa’nın gerçek vücut ölçüleri askeri varyete şovu Real Men’deyken ortaya çıktı. Lisa bir duran yüksekliği boyunda 167 cm ve 44 kg ağırlığındadır. Ciddi derecede zayıf ve BMI 16.3 idi. Dahası, görünüşte uzun bacakları var ve bu nedenle hayranları ona ‘uzun bacaklı Lisa’ diyor.