Kpop Stajyerleri Para Kazanıyor Mu? 2021 Stajyer Rehberi

Kpop Stajyerleri Para Kazanıyor Mu: Hayır, Kpop Stajyerlerine ödeme yapılmaz. Yıllarca eğitim alırken çok fazla borç oluştururlar. Pek çok stajyer zengin bir aileden gelmiyor ve çıkış yaptıktan sonra nihayetinde satışlar, performanslar ve görünüşlerle şirkete geri ödeme yapmak zorunda kalıyorlar.

Kpop stajyeri olmak çok iyi ve hoş görünebilir; ancak, çıkış yapana kadar her gün çalışmak zorunda oldukları için durum böyle değil.

Eğitim çok zor ve sonunda şirketlerin gözünde yeterince iyi olana kadar gelişmeye devam etmeleri gerekiyor.

Birçok stajyer bir sonraki büyük grup olmak ister, ancak rekabet de çok şiddetli. Her geçen gün idol olmak isteyen çok genç yaşlardan başlayarak daha fazla stajyer var.

Kendiniz bir idol olmak istiyorsanız, karar vermeden önce bu konu hakkında iyice düşündüğünüzden emin olun.

ÖNERİLEN: Kpop İdolleri Regl Dönemleriyle Nasıl Başa Çıkıyor?

AK Pop Stajyeri Olmanın Maliyeti Ne Kadar ?

Bir kaynak, bir idol grubu üretmenin 2,1 milyar won (yaklaşık 1,85 milyon $) arasında bir maliyete mal olabileceğini iddia etti. Bu her şirkette farklı olabilir, ancak bu yine de son derece yüksektir. Yani bir Kpop stajyeri olmak muhtemelen ayda 25.000 $ civarındadır.

Her stajyer için, şirketin çok hızlı bir şekilde toplama maliyeti vardır ve birçok küçük şirket bunu karşılayamaz.

Yani, küçük şirketler büyük şirketlerin çektiği gelire sahip olmadıkları için daha büyük olanlarla rekabet edemezler.

Başarılı bir grubunuz olsa bile, onu sürdürmek çok zordur. Grupların popülaritesi çok değişir ve özellikle bir grup ara verdiğinde. Yayınladıkları şarkılar, aydan aya gelir elde etmeye devam etmek için iyi bir hit haline gelmelidir.

Bir grup albümünü veya şarkılarını ilk kez piyasaya sürüp tanıtmak isterse, müzik programlarını uzatmak için genellikle aylık bir ücret ödemek zorunda kalırlar.

ÖNERİLEN: Kpop İdollerinin Güzellik Sırları Ve 7 Cilt Bakım Ürünü

Kpop Stajyeri Olduğunuzda Ne Olur ?

Öncelikle, sizi izlemeleri gerekir, yoksa seçmelere katılmanız gerekir. Ondan sonra, muhtemelen size Kore’ye bir bilet gönderecekler ve orada birkaç ay hatta yıllarca eğitim göreceksiniz. Bu, şirketin size ne zaman çıkış yapacağına bağlı.

Bazı kursiyerler 10 yılı aşkın bir süredir eğitim alır ve sonunda bir başlangıç ​​yapar. Ancak, bazı kursiyerler yıllarca eğitim alır ve son gruba katılamazlar.

Uzun yıllar eğitim aldıkları ve istedikleri gibi olamadıkları için bu son derece zordur.

Bu çok oluyor ama çoğu insan bunu bilmiyor. Nihai gruba asla katılmayan stajyerler, idol olmaktan vazgeçerse muhtemelen asla duymazsınız.

Kpop Stajyeri Olmak İçin Ne Gerekiyor ?

Kpop stajyeri olurken göz önünde bulundurulması gereken birçok şey var. Aşağıda kontrol etmeniz için listelediğim üç ana şey var.

İdoller sağduyuya göre şarkılar söylemek zorunda oldukları için şarkı söylemek çok önemli. O kadar iyi şarkı söyleyemeseniz bile, daha iyi ses çıkarması için profesyoneller tarafından eğitileceksiniz. Sonunda, zamanla daha iyi şarkı söyleyeceksiniz ve hatta belki de grubun vokalisti olacaksınız.

Dans etmek, grupların çok dans etmesi gerektiğinden sahip olunması gereken en önemli becerilerden biridir. Her gösteri yaptığınızda veya sadece pratik yaptığınızda, dans etmeniz gerekir. Bu göz ardı edebileceğiniz bir şey değil çünkü yeterince iyi dans edemezseniz seyirci muhtemelen sizi çok eleştirecektir.

Görseller de önemlidir. Ne yazık ki, idollerin Kore güzellik standartlarında iyi görünmeleri gerekiyor . Elbette, estetik ameliyat gibi daha iyi görünmenin yolları var, ama çoğunlukla genetiği ve Kore’nin güzellik standartlarına uymazsanız, muhtemelen başaramayacaksınız.

Gördüğünüz gibi, bu üç faktör, kendiniz bir idol olurken göz önünde bulundurmak isteyeceğiniz ana faktörlerdir. Zor bir hayat, ama sonunda, ilk çıkışını yaptığınızda her şeye değecek.

ÖNERİLEN: Kpop İdolleri Ne Kadar Kazanıyor? 2021 Kpop İdol Maaşları

Kpop Stajyerlerinin Flört Etmesine İzin Veriliyor mu?

Hayır, Kpop stajyerlerinin flört etmesine izin verilmiyor. Çıkarken yakalanırlarsa, şirket ciddi önlemler alabilir ve hatta onları atabilir. Geçmişte, çıkarken yakalanan birçok stajyer atıldı ve her şeye yeniden başlamak zorunda kaldı ve bir idol oldu.

Bu çok sert gelebilir ama gerçek bu. Hemen hemen her seferinde stajyerin imzasını taşıyan sözleşme, şirket onaylamadıkça çıkmalarına izin verilmediğini söylüyor.

Bir Kpop stajyeri olmak istiyorsanız, artık çıkmanıza izin verilmediğini biliyorsunuz.

İdollerin çoğu gizlice buluşur ve kimse öğrenemez. İdollerin kendilerinin muhtemelen kimsenin bilmediği birçok flört sırrı vardır ve bu şekilde kalması gerekir. İdoller ilişkilerini açıkça tartıştığı an, idol ve şirket için büyük bir skandala dönüşecek.