Kpop İdollerinin Dinleri Nelerdir? Katolik, Hristiyanlık

Kpop İdollerinin Dinleri: Endonezya, Çin ve Japonya’nın yanında yükselen bir K-pop fandom merkezidir. Bu çalışma, kültürel ve dini farklılıkları geniş olan iki ülke arasındaki kültürler arası iletişime odaklanarak Endonezya’daki K-pop fandomunu incelemektedir.

K-pop hayranlarının motivasyonlarını ve kültürel uygulamalarını incelemek için Endonezya’daki genç Müslümanların etnografik bir araştırması yapıldı. Dünyanın en büyük Müslüman nüfusuna sahip olan Endonezya, hem dindarlığı içtenlikle uygulayan hem de Kore popüler müziğini tutkuyla dinleyen gençlere sahip.

Bu çıkarlar çelişkili görünse de, Endonezya İslam’ının tarihsel ve sosyal bağlamı, kültürel çeşitliliği nasıl kabul ettikleri hakkında bir ipucu veriyor. K-pop fandomu birden fazla anlam ifade eder. Derinlemesine görüşmeler ve katılımcı gözlem kullanılarak bu etnografinin uzun vadeli çalışması, Endonezya’daki K-pop fandomunun içsel anlamını bulma girişimi, görünüşte genç Endonezyalıların çoğunun şu anda sürdürdüğü dini dindarlıkla çelişiyor.

İLGİLİ: BTS Üzücü Şarkılar 2021 Top 10 Listesi

Genç Müslümanların kültürel zevkleri, teşvik etmek istedikleri sosyal bilinci ve yeni kültürel kimlik vizyonunu ima eder. Bu durum, İslam’ın radikalleşmesine yeni bir alternatif ve küresel iletişimde kültürler arası işbirliği örneğine ışık tutabilir.

Pekala, bence çoğu kpop idolü Hristiyan gibi görünüyor (en azından haç takan sayıdan).

Öyleyse Hıristiyan olmayan (tüm mezheplere ait) putlar var mı? Pagan, ateist vs. olan insanlar?

Bence Winner’dan Heechul, Wendy, Seunghoon bazıları.

Namjoon bir ateist

Bir sürü Budist idol var

-Suho – exo

-Nichkhun –

-2pm Leo – vixx

-bambam – got7

-Jiyeon – t-ara vs. Çok şey var tbh, sonsuzun yarısı Budist, ayrıca çoğu Taylandlı idoller muhtemelen kendilerini Budist olarak görecekler, tıpkı kaç Çinli idolün muhtemelen Çin halk dinine inanacağı ve Japon idollerin muhtemelen Şinto’ya inanacağı gibi ve ateist olanlar;

-Heechul – süper genç

-Jonghyun – Shine

-Daehyun – bap

-Dara – 2ne1

-Mina Katolik

-Suho bir Budist.

-solar budist, taeyeon ateist

-Changmin Budist

-Jaejoong Ateist