Koreli Erkekler Neden Oppa Olarak Adlandırılmayı Seviyor?

Birçok Koreli erkek, kendilerini özel hissettirdiği için oppa olarak adlandırılmaktan hoşlanıyor. Herkese oppa demiyorlar çünkü herkese “yakın arkadaşın” demek garip olurdu. Erkekler, kız arkadaşlarıyla yakınlaşıyor gibi hissettikleri için oppa olarak adlandırıldıklarında kendilerini daha özel hissederler.

Oppa temelde bir ağabeydir, ancak yakın bir arkadaş, erkek arkadaş veya erkek kardeş gibi bir oppa için daha fazla tanım vardır. Genellikle bir kız ve erkek yakınlaşmaya başladığında ve birbirleriyle rahat hissettiklerinde kullanılır.

Güney Kore’yi ziyaret etme fırsatınız varsa, mutlaka ziyaret edin. Birçok insanın erkek arkadaşlarına Oppa dediğini duyabilirsiniz, bu yüzden orası çok normal. Yakın arkadaşlarınızla ve yabancılarla konuştuğunuzda da bir fark vardır.

ÖNERİLEN: Kore Egzersizleri: 20 Dakikalık Egzersiz Rutini

Kore kültürü 

Kore kültürü ABD ve Avrupa’dan çok farklı ve ilişkilerin de çok farklı olduğunu görebilirsiniz. Öyleyse, tam olarak bir oppa nedir ve erkekler neden oppa olarak adlandırılmaktan hoşlanır? Kızlara oppa denildiğinde daha kişisel geliyor.

Muhtemelen kelimenin tekrar tekrar söylendiği “Gangnam Style” şarkısını zaten duymuşsunuzdur. Kore kültürünü diğer kültürlerle karşılaştırdığınızda farklı olan birçok şey var.

Güney Kore’de, insanların birbirine oppa dediği televizyon programları. Bu, evdeki insanların birbirlerine oppa demesini daha normal hale getirir. Ancak, bu daha iyi olduğundan ve tuhaf durumlar yaratmayacağından, yalnızca yakın arkadaşlarınıza oppa demeyi unutmayın.

Kore kültüründeki diğer farklılıklar, erkeklerin makyaj yapması olabilir. Bu ABD’de veya Avrupa’da her gün gördüğünüz bir şey değil; ancak Kore’de erkeklerin makyaj yapması çok normal. Bununla ilgili daha fazla bilgiyi buradan okuyabilirsiniz.

ÖNERİLEN: Kpop İdolleri Nerede Yaşıyor? Blackpink Ve Diğerleri

Koreli Erkekler Sevimli Olmaya mı Çalışıyor?

Evet, çoğu Koreli erkekler sevimli olmaya çalışıyor . Dışarıda her zaman görüyorsun. İnsanların erkek veya kız arkadaşlarının önünde sevimli davrandıkları aegyo da denir. Bu Amerika Birleşik Devletleri’nde veya Avrupa’da çok tuhaf olabilir, ancak Güney Kore’de bu tamamen normaldir.

Hatta televizyon programlarında ve Kore dizilerinde bile sık sık oluyor. Sevimli davranmakta yanlış bir şey yok, ancak Batı ülkelerindeki insanların fikirleri hazır ve bunu toplum içinde yaptığınızda bunu çok tuhaf bulacaklar.

Bu nedenle, kendinizi rahat hissetmiyorsanız bunu toplum içinde yapmamanız gerektiğini unutmayın. Başkalarının sizi yargılamasını umursamıyorsanız, bu, oğlunuza veya kız arkadaşınıza şefkat göstermenin harika bir yoludur. Hayat arkadaşınla yalnızken yapmayı dene.

Pek çok Koreli erkek bunu kız arkadaşlarının önünde yaptığı için bunu gerçekten sevip sevmediğini ve normal yapıp yapmadığını görün. Bunda tuhaf bir şey yok ve Seul’de bile, halka dışarı çıktığınızda bunun çok sık olduğunu göreceksiniz.

Birine Ne Zaman Oppa Demelisiniz?

Birisine sadece yakın olduğunuzda oppa demelisiniz. Pek çok kişi BTS Jungkook oppa diyor çünkü ondan ağabeymiş gibi bahsediyorlar. İlk başta tuhaf görünebilir, ancak bu Kore’de normdur. 

Aynı yaştaki birine oppa da diyebilirsiniz, ancak bunu tanıştığınız herkese hemen yapmamalısınız. Bu, ilk izlenimleri çok tuhaf hale getirebilir ve bundan kaçınmak için, onlarla ilk tanıştığınızda onlara oppa demeyin.

Pek çok Kpop idolüne oppa deniyor çünkü hayranlar idolü gerçekten seviyor. Ondan bir oppa olarak bahsetmek istiyorlar, bu da temelde idol ve hayranın yakın olduğu anlamına geliyor. Bu bazı durumlarda olabilir, ancak her zaman böyle değildir.

Ancak idoller oppa’ya tepki veriyor çünkü dostça ve ulaşılabilir bir imaj yaratıyor. Öyleyse, birinin bir idol oppa dediğini görürseniz, onlara tuhaf bakmayın çünkü aynı şeyi yapan binlerce insan var.