Kore Güzellik Sırları Ve Bakım Püf Noktaları

Kore Güzellik Sırları: Güney Kore’de cilt bakımının büyük olmasının nedeni, birçok insanın pürüzsüz bir cilt istemesidir. Bu apaçık gelebilir, ancak Asya ülkelerindeki insanlar gerçekten pürüzsüz ve soluk bir cilde sahip olmaktan hoşlanıyorlar . ABD ve Avrupa’ya bakarsanız, çok büyük bir fark var.

ABD ve Avrupa’daki insanlar, özellikle erkekler cilt bakımı bile kullanmıyor. Kadınlar için daha fazla, Güney Kore’de herkes gençten yaşlıya değişen cilt bakımı kullanıyor.

Kore Güzellik Bakımları

Kore güzellik bakımları Güney Kore’de çok büyük. Estetik ameliyatın normal olduğu en büyük ülkelerden biridir. Pazar o kadar büyük ki normalleşti, oysa ABD ve Avrupa’da insanlar hala plastik cerrahi yapmanın tuhaf olduğunu düşünüyor.

ÖNERİLEN: Kore Egzersizleri: 20 Dakikalık Egzersiz Rutini

Güney Kore’yi ziyaret edecek vaktiniz varsa, etrafa bakmayı deneyin. Pek çok kişinin çift göz kapağı ameliyatı yaptığını veya istemediğiniz sürece muhtemelen fark etmeyeceğiniz küçük bir şey yaptığını göreceksiniz. Birçok farklı güzellik bakımı araştırdık.

Araştırmalar, çift göz kapağı ameliyatı dahil Güney Kore’de dolgu ve lazerle yüz gerdirmenin çok popüler olduğunu gösteriyor, ancak bu sizi daha genç yapmıyor.

Dolgu maddeleri

Dolgu maddeleri, örneğin dudaklarınızın daha büyük görünmesini sağlamak için Güney Kore’de popülerdir. Yüzü aşağı inceltmek kadar büyük değil, buna lazerle yüz germe de denir. Bununla birlikte, dolgular genç insanlar arasında bile giderek daha popüler hale geliyor.

Lazer Yüz Germe

İnsanlar en sevdikleri Kpop idolü gibi görünmek isterler ve birçok idol estetik ameliyat yapmış olsa da, bu her zaman en iyi seçenek değildir. Lazer yüz germe, yüzünüzü daha küçük gösterir ve hatta size bir çene çizgisi bile verebilir. Her zaman küçük bir yanlışlık şansı vardır.

ÖNERİLEN: BTS Diyeti | Jimin Ve Jin 7 Günlük Diyet Deneyimim

Kore Diyeti (Kore Güzellik Sırları)

Diyet, özellikle Kpop idolleri ile Kore’de çok büyük bir konu oldu. İdoller genellikle hayranları için veya şirket yüzünden diyet yapmaya zorlananlardır. Yıllardır böyleydi ve yakın zamanda herhangi bir zamanda değişecek gibi görünmüyor.

Kore diyetinin birçok farklı yolu vardır, örneğin Kimichi diyeti, kağıt bardak diyeti veya normal bir Kpop diyeti takip etme. Aşağıda bununla ilgili daha ayrıntılı bilgi vereceğiz.

Kpop Diyeti (Kore Güzellik Sırları)

Kpop diyeti, herkesin muhtemelen duyduğu bir şeydir. Sürekli devam eden birçok tartışmadan biri haline geldi. İdollerin performans sergilerken ve öyle görünmediklerinde ellerinden gelenin en iyisini yapmaları bekleniyor. Halk tarafından çağrılacaklar ki bu yapılması korkunç bir şey.

Yıllar sonra bile tekrar tekrar oluyor. Kamuoyu idolleri etkiliyor gibi görünüyor çünkü idoller çağrıldıktan sonra daha da fazla kilo kaybediyorlar.

Kore Cilt Bakımı

Kore cilt bakımı Kore’de çok popüler ve daha önce de söylediğimiz gibi, bu kadar genç görünmelerinin bir nedeni bu. İnsanların kullandığı cilt bakım ürünleri genellikle yaşlanmayı geciktiren ürünler veya sizi daha genç gösteren ürünlerdir. 

Yaşlanma karşıtı ürünleri hiç duymadıysanız, muhtemelen bir kayanın altında yaşıyorsunuzdur. Bu ürünler, cildi nemlendirirken aynı zamanda insanların daha genç görünmesini sağlamak için yapılmıştır. Birçok cilt bakımı rutini var, ancak hepsinden bahsetmek için çok fazla ürün var.

Aşağıda, daha genç görünmek için Koreli kadınlar arasında çok popüler olan üç ürünü seçtik.

Temizleyici

Temizleyici, temelde temizlemek için yüze uyguladığınız bir köpüktür. Kullanımı çok kolay ve aslında daha genç görünmeye yardımcı oluyor. Dışarıda birçok marka var ve farklı temizleyiciler var. En popüler olanlar su bazlı veya köpük bazlı temizleyicilerdir. Kendin dene. Henüz yapmadıysanız, denemeye değer.

SPF

SPF temelde güneş koruyucudur. Cildin nemli kalmasını sağlarken aynı zamanda koruyucu tabakayı korumasına yardımcı olur. Güney Kore’de neredeyse herkes SPF takıyor ve hatta çocuklar bile SPF takıyor. Tüm yıl boyunca takmak harika. Kış aylarında bile cildin korunmasına yardımcı olacaktır.

Nemlendirici

Nemlendiriciler dünya çapında zaten çok yaygındır. Ne olduğunu ve neden insanların onu kullandığını zaten söyleyebilirsin. Pek çok farklı nemlendirici kullanıyorum ve neredeyse hepsi birbirine benziyor. Cilt tipinize uygun olanı bulmaya çalışın ve çok daha genç görüneceksiniz.