Kan Basıncını Düşürmenin Doğal Yolları,Yüksek tansiyonu olan insanların yarısından azı bunu kontrol altına alır. Sorun: Basıncınız çok uzun süre çok yüksek olduğunda, atardamarlarınızı esnetebilir ve hasar verebilir.

Ortaya çıkan sağlık sorunları arasında kalp hastalığı, kalp yetmezliği, felç, böbrek hasarı, görme kaybı, hafıza kaybı ve bilişsel gerileme olabilir. Bu yüzden yüksek tansiyonu fırçalamamak önemlidir. İlk savunma hattınız: Bu yaşam tarzı değişikliklerini kan basıncını düşürmenin doğal yolları olarak deneyin. Kan basıncını düşürmenin doğal yolları olarak bu yaşam tarzı değişikliklerini deneyin.

Kan Basıncını Düşürmenin Doğal Yolları

Besinleri dengeleyin.

Daha az sodyum (günde 1.500 mg’ın altında) ve daha fazla potasyum tüketin. Her birinin en iyi kaynaklarını öğrenin .

Probiyotikleri yanınıza koyun.

Probiyotikler (tüketilebilir canlı bakteriler) içeren yiyecekler yemek, daha sağlıklı kan basıncıyla ilişkilendirilmiştir. Bu bulguyu sizin için nasıl çalıştırabileceğinizi görün .

Biraz kilo verin.

Araştırmacılar, fazla kiloların aslında kalp kası hasarına neden olabileceğini buluyorlar. Kalp sağlığınız için çıkarımlar hakkında daha fazlasını okuyun .

Daha fazla hareket edin.

Bazı durumlarda fiziksel aktivitenin kalbiniz için ilaç kadar faydalı olabileceğini biliyor muydunuz?

Stresi azaltın.

Herkesin hayatında bir miktar stres vardır. Ancak uzun süreli stres kan basıncınızı artırabilir ve sağlıklı olandan daha uzun süre tutabilir. Zihninizi, vücudunuzu ve kan basıncınızı rahatlatmanın bir yolu: Yoga yapın .

Çalışacak mı?

Bazen sadece yaşam tarzı değişiklikleri yoluyla yüksek tansiyonu düşürebilirsiniz. Johns Hopkins Ciccarone Center kardiyologu Michael Blaha, MPH’ye göre, diğer durumlarda tedavi hem sağlıklı bir yaşam tarzı hem de ilaçlar gerektirir.

Kilo Vermek Kalp Sağlığına Yol Açar

Araştırmacıların 2012 yılında yaptığı bir araştırmaya göre, yağ ve karbonhidrat oranı düşük bir diyet arter fonksiyonunu iyileştirebilir. Altı ay sonra, düşük karbonhidrat diyeti uygulayanlar daha hızlı ve daha hızlı kilo verdiler. Ancak her iki grupta da kilo verildiğinde – ve özellikle karın yağı küçüldüğünde – arterler daha iyi genişledi ve kanın daha özgürce dolaşmasına izin verdi. Çalışma, göbek yağını küçültmek için tüm diyet yağlarını kesmeniz gerekmediğini gösteriyor. Kalp sağlığı için, kilo vermek ve egzersiz yapmak anahtar gibi görünüyor.