K-Pop tanrıçası HyunA Diyet ve Egzersiz Rutini 2021

HyunA Diyet ve Egzersiz: Kim Hyuna kendini olduğu gibi göstermekte hiçbir zaman sorun yaşamadı. Katkı sağlamayan yorumları görmezden gelerek tarzı her zaman benzersiz ve özgün olmuştur. Kapatılan 4Minute grubuna katıldığından beri , kendisini sektördeki en seksi kadınlardan biri olarak konumlandırmıştı : onaylamak için heykelsi figürüne bakmanız yeterli. Harika görünmek için yaptığı her şeyi bilmek ister misin? Hyuna’nın diyetini okuyun ve öğrenin!

HyunA nasıl ve hangi diyetle 17 kg’dan fazla kaybetti?

Daha önce Hyuna, şimdiki görünümüne sahip değildi. İlkokulda okurken, 17 kg’dan fazla kaybettiğini , etkileyici bir değişim olduğunu ve bunun ancak kararlılık olduğunda olduğunu açıkladı.

Hyuna vücudundaki bu büyük değişimi gerçekleştirmek için kullandığı tüm yöntemleri anlattı ve neyse ki günde sadece bir kez yemek yemeniz gereken veya yemek yememeniz gereken aşırı diyetlere maruz kalmadı. Hyuna için diyet hayatınızı riske atmamalı. Kendine nasıl bakacağını bilmek budur!

ÖNERİLEN: K-Pop Fandom İsimleri 2021 En Orijinal Top 22 Listesi

Her gün kısa bir kardiyo için, I’m Not Cool sanatçısı asansör yerine merdivenleri kullanmaya başladı . Kaslı bacaklarını aldığı yer orası.

Ayrıca buğday unuyla yapılan tüm yiyecekleri diyetinden çıkardı ve gerçekten ihtiyaç duyduğu kaloriyi sağlayan daha sağlıklı yiyecekleri tercih etti. Ayrıca porsiyon sayısını azalttı ve vücudunun ihtiyaç duyduğu kadar tüketmeye başladı.

Hyuna aynı zamanda bir badminton hayranı ve bir K-Pop idolü olarak dans pratiği onun egzersiz rutininin olmazsa olmazıydı.

Motivasyon da bu ince figürü elde etmek için temel bir unsurdu . Kilosunu koruması için onu motive eden ünlülerden biri de tombul yanakları nedeniyle sık sık kıyaslandığı komedyen Shin Junghwa idi. Motivasyon önemlidir!

ÖNERİLEN: En uzun Kadın Kpop İdolleri 2021 Top 30 Listesi

HyunA’nın fiziksel özellikleri

Hyuna vücut oranlarına uygun bir diyet ve egzersiz rutini izliyor, bu yüzden önce vücut istatistikleri hakkında biraz daha bilgi sahibi olmalıyız:

 • Yaş: 28. Doğum günü 6 Haziran.
 • Ağırlık: 47 kg.
 • Yükseklik: 1.64 m
 • Göğüs: 86,3 cm
 • Bel: 60,9 cm
 • Kalça: 86,3 cm

Kim Hyuna boyuna ve yaşına uygun vücut ölçülerini koruyor. Vücudunda stres ve depresyon nedeniyle kilo kaybı gibi çeşitli değişiklikler yaşamasına rağmen, şimdi daha sağlıklı ve daha enerjik. Neden olduğunu biliyor musun? Size şimdi anlatacağımız çeşitli egzersiz rutinine.

HyunA’nın egzersiz rutini

Aegyo kraliçesi, oldukça aktif bir rutin sürdürmesiyle ünlüdür. Onun için koşuya çıkmak ya da duyularınızı uyandıracak herhangi bir aktivite yapmak çok daha verimli ve sağlıklıdır ve bu kilonuzu etkiler.

Egzersiz rutininde, A-Ing’in (fandom) çok sevdiği heykelsi figürün tadını çıkarmasına izin veren idollerde yaygın uygulamalar var .

Hyuna , her gün dans etmenin ve enerjik koreografisini uygulamanın yanı sıra , kilosunu korumak ve daha fazla kas kütlesi oluşturmasını sağlayan vücut ağırlığı egzersizlerini sürdürmek için çok sayıda kardiyo içeren bir rutini takip ediyor.

Kardiyo

Hyuna’nın pratiği, dans saatlerini tamamlayan 40 dakikalık bir kardiyo seansından oluşuyor. Bu durumda vücut yağlarınızdan kurtulmanızı sağlayacak, belinizi, karnınızı ve bacaklarınızı belirginleştirecek 2 egzersiz ile rutini uyarlıyoruz.

Isınmak ve vücudunuzu hazırlamak için yaklaşık 5 dakika koşu yaparak başlayın. Ardından, bir koşu bandında veya mahallenizin dışında, yaklaşık 20 dakika koşun. Bu, antrenmanınıza başlamak için çok rahatlatıcı bir yoldur, ayrıca vücudunuzdaki tüm sinirleri harekete geçirecektir.

Bölgede biriken yağları kaybetmek için bel odaklı egzersizlerle 15 dakikalık rutini tamamlayın . Bir kürek hareketini simüle edebilirsiniz, yani vücudunuzu bir taraftan diğerine esnetebilirsiniz. Bu aynı zamanda kollarınızı da tanımlayacak.

Bacak rutini

bal baldırları bir gecede şekillenmedi. Hyuna azim ile çok temel bir egzersiz yaparak bir rutini takip etti : squat. Bununla birlikte, bunlar normal olanlardan biraz farklıdır: pozisyondan kalktığınızda, kası kasarak bacaklarınızdan birini kaldırın.

Anladın mı? Her 2 günde bir yaklaşık 10 dakika pratik yapan bu temel egzersizle Hyuna, bacaklarını formda ve güçlü tutar.

vücut ağırlığı egzersizleri

Vücut ağırlığı ile yapılan kuvvet ve direnç egzersizleri Hyuna’nın daha fazla kas kütlesi oluşturmasını sağlayarak daha sağlıklı ve enerjik görünmesini sağlar.

Bu rutini her gün 15-20 dakika ayırarak yapabilirsiniz. Sadece birkaç dakika ile sağlıklı yöntemlerle vücudunuzun şeklini değiştirmeye başlayacaksınız.

Bu rutin şunlardan oluşur:

 • Push-up burpe’ler
 • dağ tırmanıcısı
 • Çömelme, zıplama ve tekme ağız kavgası
 • ABS
 • Kertenkeleler
 • yükseltilmiş bacaklar
 • Rus ruleti
 • Demir

Her egzersizi yaklaşık 20 saniye tutun ve her birinden sonra 10 saniye dinlenin. 3 set yapın ve her turun sonunda 50 saniye ara verin. Bu egzersiz rutini altında sürekli bir uygulama, vücudunuzdaki değişiklikleri birkaç gün içinde görmenizi sağlayacaktır. Hyuna gibi motivasyon ara!

HyunA diyet planı

Bahsettiğimiz gibi, Hyuna diyetine çok dikkat ediyor. Neyse ki günde sadece bir bardak pirinç yemek gibi aşırı yöntemler uygulamıyor . İşlenmiş gıdaları, şekerleri ve abur cuburları diyetinden çıkarmak için gereken gücü ve kararlılığı aldı . Rafine un da tüketmez.

Ayrıca vücudunun tam olarak ihtiyaç duyduğu şeyi küçük porsiyonlarda yemesiyle de tanınır . Ayrıca, kalorileri yüksek olduğu için çok fazla erişte ve ızgara et tüketmekten kaçının. Bununla birlikte, Hyuna kendini cezalandırmaz ve arada bir kendini şımartmasına izin verir, daha sonra figürünü kaybetmemek için daha fazla saat egzersiz yaparak telafi eder.

Burada, enerjinizi veya gücünüzü düşürmeden birkaç gün içinde kilo verebileceğiniz Hyuna’nın diyetine dayalı bir menü öneriyoruz:

 • Kahvaltı: turunçgiller, 2 haşlanmış yumurta ve doğal su.
 • Öğle yemeği: bir kase pirinç, salata ve ızgara tavuk.
 • Atıştırmalık: bir protein barı. Yulaf ezmesi, granola ve diğer tahıllarla evde yapabilirsiniz.
 • Akşam yemeği: pişmiş sebzeler veya taze salata. Seçtiğiniz meyve.

Sağlıklı kalmak ve formda ve belirgin bir vücuda sahip olmak kolay değil, ancak Hyuna sağlığına zarar vermeden vücudunu korumak için en iyi yöntemleri nasıl seçeceğini biliyor. Bu, tüm öz sevginizi gösterir. Onun tavsiyelerinin her birini uygulamaya koyacak mısınız? Yorumlarda bize bildirin!