GTA 5 Ekipman seçiminin bu bölümü, karakterlerin donanımının nasıl seçileceğine dair ipuçları ve bilgiler içerir . Diğer şeylerin yanı sıra, GTA 5’te en iyi silahlar, mühimmat, aksesuarlar ve zırh hakkında bilgi edineceksiniz . Tüm bu öğeler, dövüşleri kazanmayı ve kontrollü karakteri hayatta tutmayı kolaylaştırıutr.

GTA 5 Ekipman nasıl seçilir?

-Silahlar

-Mühimmat ve aksesuarlar

-Zırhlar ve paraşütler

Silahlar

Tüm oyun boyunca ekipmanınızı hatırlamalı ve ona dikkat etmelisiniz. Orada Ammu-Ulus orada, sen silah ve zırh satın alabilirsiniz – dükkanlar San Andreas yayılmış. Genel olarak, silah satın almak aşırı bir çaba ve para kaybı olacaktır, çünkü bunu zaten vücutlarda buluyorsunuz, bu yüzden acele etmeyin.

Ancak polis tarafından yakalandığınız ve elinizde hiçbir şeyin olmadığı durumlar gibi bazı istisnalar vardır. Bu durumda, tek bir atışla çoğu düşmanı ortadan kaldıran herhangi bir av tüfeği satın almalısınız.

GTA 5 Özellikler nasıl satın alınır?

Görevlerden önce gerçekleşen diyaloglara da dikkat edin, çünkü sık sık “keskin nişancı tüfeği veya yapışkan bomba kullanmayı düşünün” gibi ipuçları alırsınız. Böyle bir şey duyarsanız, önerilen silahı yoksa satın almak en iyisidir.

Görevleri kolaylaştırmalı, aksi takdirde doğaçlama yapmak zorunda kalırsınız ve oyun daha da zorlaşır. Ayrıca mağazadan alabileceğiniz ücretsiz silahlar hakkında diyaloglardan, mesajlardan, oyun içi bilgilerden (örn. Rockstar sosyal kulüp) bilgi alabilirsiniz, bu nedenle bu tür şeylere dikkat etmeyi unutmayın.

Sonunda: Unutmayın, aynı türden birkaç silahınız varsa (tabancalar, av tüfeği), oyunun otomatik olarak ilk modeli (genel olarak: en zayıf olanı) seçeceğini unutmayın. Bu durumda, silahı manuel olarak değiştirmeyi unutmayın. Seçtiğiniz tekerleği (LB / L1) açın, silah tipini seçin ve sol ve sağ yön düğmesiyle belirli modeller arasında geçiş yapın. Her karakter değişikliğinde tekrar etmeniz gerektiğine dikkat edin.

Mühimmat ve aksesuarlar

Silahları kendileri almayı ihmal ederseniz, şu anda sahip olduğunuz silahlar için cephane ve yükseltmeler almayı unutmamalısınız. Satın alabileceğiniz, belirli silaha göre değişir, ancak genel olarak çoğunda bir susturucu, bir el feneri, arttırılmış şarjör boyutu veya azaltılmış geri tepme olabilir. Genel olarak, her yükseltme yararlıdır ve mümkünse hepsini satın almalısınız. Bunun tek istisnası, tamamen kozmetik bir araç olan ve oyunu etkilemeyen silah renklerinin değişmesidir. Silahların kendisi hakkında – tüfeklere (uzaktaki düşmanlar) ve pompalı tüfeklere (yakın düşmanlar) odaklanmalısınız, bu yüzden önce bunlar yükseltilmelidir. Ayrıca her zaman elinizin altında, ağır ateş altında faydalı olabilecek birkaç el bombası veya Yapışkan Bomba bulundurmalısınız. Ancak genel olarak Kalan patlayıcılar, karşılaşmalarda gerçek bir yardımdan çok can sıkıntısını kıracak bir şeydir. Onları görevler sırasında bulacaksınız, böylece nasıl çalıştıklarını göreceksiniz.

Zırhlar ve paraşütler

Ek olarak, zırh ve daha sonra AN’da bir paraşüt de satın alabilirsiniz. Paraşüt zaman zaman daha çok faydalı olacaktır. GTA’da uçmanın karmaşık prosedürü nedeniyle, herhangi bir hava yolculuğundan önce bir tane almalısınız, ancak diğer yandan bir hava görevi yaparken uçağınızı yok etmek genel olarak bir başarısızlık anlamına gelir. Bu nedenle paraşüt, yalnızca kendi kendinize uçmaya karar verdiğinizde faydalı olacaktır.

Öte yandan, her büyük görevden önce zırh satın almalısınız. GTA’daki zırhlar sağlık çubuğunuzu uzatır. Aldığınız her atış (yalnızca atış, zırhlar sizi patlamalara veya düşmelere karşı korumaz), zırh çubuğunu ve ardından sağlık çubuğunu azaltır. Dolayısıyla, herhangi bir ciddi işlem durumunda almanız gereken ek bir korumadır.

Zırhın türü korumayı belirler. Para biriktirmenin bir yolu yok, bu yüzden en pahalı zırha 2.500 $ ‘a yatırım yapmalısınız. Başlangıçta sorunlu bir miktar olabilir, ancak bir kuyumcu soygunundan sonra ara sıra yeni bir zırh satın alabilmelisiniz. Bu yüzden Ammu-Nation’ı gördüğünüzde ziyaret etmeyi unutmayın.