Kılavuzunun bu bölümü, GTA 5 Arabalar ve motosikletler nasıl kullanılır buna ilişkin ipuçları ve bilgiler içerir . Burada, GTA 5’te arabaların nasıl çalınacağını , edinilen arabaların ve motosikletlerin nerede saklanacağını ve bunların nasıl doğru şekilde sürüleceğini / sürüleceğini öğreneceksiniz.

GTA 5 Arabalar ve motosikletler nasıl kullanılır?

-Arabayı çalmak

-Garaj

-Sürme

-Motosiklete / bisiklete binmek

Arabayı çalmak

Arabalar, GTA V’deki temel taşıma aracıdır.Oynanabilir karakterlerin her birinin, genel olarak yükseltme için ilk önce olması gereken kendi kişisel aracı vardır. Ama kendinizi sadece bununla sınırlamak zorunda değilsiniz. Yeni bir araba (veya başka bir araç) almak için ona yaklaşmanız, arabaya binmek için bir anahtar kullanmanız gerekir. Ardından karakter bu aracı çalacaktır. Bu işlemin hızı, aracın park halinde olup olmamasına ve teknik durumuna bağlıdır. Araba kapalıysa, önce camı kırıp motoru çalıştırarak içeri girmeniz gerekir, bu çok değerli saniyeler alır ve aceleniz olduğunda tavsiye edilmez.

Araç şu anda hareket halinde ise, karakteriniz sahibi içeriden atacak ve yerini alacaktır. Ancak bazı insanlar sizi dışarı atarak, size ateş ederek ve hatta başka bir arabayı çalarak ve peşinizden kovalayarak mülklerini geri almaya çalışacaklarından dikkatli olmalısınız. Hırsızlık yaparken mahalleye ve polisin varlığına da dikkat edin. Polis hırsızlığı görür ve sizi takip etmeye başlarsa derhal tepki verecektir. Dahası, bazı araçlarda yakındaki polislerin ilgisini çekecek alarm takılmıştır. Hırsızlık eylemini görmeseler bile. Birkaç saniye sonra alarm kapanır.

GTA 5 Ekipman nasıl seçilir?

Garaj

Çalınan araba, garaja park edilerek belirli bir karaktere kalıcı olarak yazılabilir. Ardından, yok edilmiş olsa bile, onu garajınızda tekrar bulacaksınız. Ve şehirde bir yere bırakırsanız veya başka bir şekilde kaybolursanız, onu 250 $ ödeyerek geri alabileceğiniz polis garajında ​​bulabilirsiniz. Mevcut araçların sınırını artırmak istiyorsanız, tüm şehre yayılmış yeni garajlar satın almanız gerekir.

Arabalar, performansları, dayanıklılıkları, görünümleri ve hatta korna sesleri yükseltilerek değiştirilebilir. Bunu yapmak için Los Santos Custom atölyelerinden birini ziyaret etmelisiniz. Ancak dikkat edin, bir arabayı modifiye etmenin aynı zamanda onu belirli bir karaktere de dahil ettiğini, Güvenli Evinizde yalnızca bir varsayılan garajınız olduğunda daha fazla aracı kontrol etmenin geçici bir yolu olabilir. İnternetten de özel arabalar satın alınabilir.

Sürme

Otomobilin temel kontrolü, dört basit faaliyete dahildir. Tetikleyicilerde hızlanma ve fren / geri gitme, sol analogda sürüş yönü ve A / X’de el freni. Dahası, sürüş sırasında diğerlerinin yanı sıra bir korna kullanabilir, ışıklar kullanabilir veya radyo istasyonunu değiştirebilirsiniz. Ayrıntılar, kontrollere ayrılmış bölümde bulunabilir. Ancak asıl motivasyon, yukarıda vurgulanan ve daha az deneyimli oyuncular için zorlayıcı olabilecek dördü üzerinde yoğunlaşmıştır.

Arabalar oldukça hassastır ve fizikleri yarış oyunlarındakine benzeyebilir, bu nedenle başlangıçta özellikle dönüşlerde aracı kontrol etme şeklinizi hissetme konusunda küçük zorluklar yaşayabilirsiniz. Eğer öyleyse, ilk görevlerde çok fazla hızlanmamaya ve bir dönüşe yaklaşırken yavaşlamaya çalışın. Oyun, başlangıçta bir yarış mücadelesi olmayacak şekilde yapılmıştır, bu nedenle nispeten yavaş sürseniz bile, tüm zaman görevlerini kolayca bitirmelisiniz. Ve eş zamanlı olarak, katedilen her kilometre size daha iyi kontroller ve deneyim hissi verecektir. Ayrıca arabanın türü ve karakterin sürüş becerileri de önemlidir. Sert virajlarda zorluk yaşarsanız, olası en büyük yapışmaya sahip bir araba almaya çalışın. Franklin’in sürüşü yavaşlatan ve engeller arasında hareket etmeyi ve dönüş yapmayı kolaylaştıran özel yeteneğini de hatırlamalısınız.

Araba havadaysa, iniş sırasında onu tekerlekler üzerinde sabit tutmak için sol analogunuzu hareket ettirin. Başarıyla tamamlanan her uçuş, sürüş becerisi geliştirme oranını etkiler. Araba ters dönerse, sol analog tarafı hareket ettirerek yola geri dönebilirsiniz. Ayrıca araca girmek / çıkmak için bir tuşa basarak acele arabadan atlayabilirsiniz, ancak karakterinize ciddi şekilde zarar verebilir, hatta onu öldürebilir.

Sürüş sırasında, LB / L1’e basılı tutarak ve sağ çubukla nişan alarak da ateş etmeye başlayabilirsiniz.

Motosiklete / bisiklete binmek

Genel olarak monosiklleri kontrol etmek, araba sürmeye çok benzer, ancak ek olarak, sol analogu ileri geri hareket ettirerek vücudunuzu ileri geri dengeleyebilirsiniz. Zorlukla geri hareket ettirdiğinizde, arka tekerleğe binebilirsiniz, fren sırasında öne doğru eğilirseniz tek tekerde durursunuz. Bisiklete biniyorsanız, akrobatik figürler için belirli bir hıza ulaştıktan sonra da atlayabilirsiniz.

Dahası, eğer bir bisiklete binerseniz, uygun bir hıza ulaştığınızda, bir dublör için zıplayabilirsiniz. Bisiklet, kontrol etme açısından biraz farklıdır ve hızı artırmak yerine, A / X düğmesine basarak onu sürekli olarak ilerletmeniz gerekir.

Exit mobile version