EXO grubu üyeleri hakkında daha fazla bilgi edinin

EXO grubu üyeleri: EXO grubunu hiç duydunuz mu? Şu anda 9 üyeden oluşan topluluk, dünyanın en büyük erkek gruplarından biri. Sanatçılar sayısız ödül kazanmalarının yanı sıra ülkedeki en güçlü ünlülerden bazıları olarak Forbes Korea’dalar. Küçük bir şey değil, değil mi?

BTS ve BLACKPINK hayranıysanız veya bu partiye yeni geldiyseniz, EXO’nun çalışmaları buna değer. Bu nedenle, bugünkü gönderi, grubun geçmişi ve her üye hakkında biraz konuşuyor. Alt gruplara ayırarak üyelerden bazı verileri ve önemsiz şeyleri kısaca anlatalım. EXO-K ile başlayarak:

EXO-K üyeleri

EXO-K (Korece şarkı söyleyen alt grup) Suho, Baekhyun, Chanyeol, DO, Kai ve Sehun’dan oluşuyor. Profillerine bir göz atın:

ÖNERİLEN: En Büyük Kpop Fandomlarının Adları ve Anlamları

suho

İsim: Kim Junmyeon (김준면)
Yaş: 28
Rol: EXO-K vokalisti ve lideri

Suho, SM’nin en uzun eğitimli üyesi : 2006’da seçme sistemine girdi, EXO’da çıkış yapmadan önce 7 yıl eğitim aldı. Sahne adı “koruyucu” anlamına geliyor ve gruptaki tarzıyla çok ilgisi var – diğer üyeleri önemseyen “baba” gibi. Şirin, değil mi?

Baekhyun

İsim: Byun Baekhyun (변백현)
Yaş: 27
Rol: EXO-K Baş Vokalisti

Bakehyun, 2011’de SM’nin oyuncu kadrosuna katıldıktan sonra EXO’ya katılan son üyelerden biriydi. Zaten bir okul grubu vardı ve birkaç müzik festivali kazanmıştı – başka bir deyişle, yetenekli bir şarkıcı olduğunu görebiliyordunuz! “4D” kişiliğiyle tanınır (Kutunun dışında düşünen, biraz farklı insanlar için Korece ifadesi) ve süper oyuncudur.

ÖNERİLEN: (G) I-DLE Grup Üyeleri Hakkında Tüm Bilgiler

Chanyeol

İsim: Park Chanyeol (박찬열)
Yaş: 27
Rol: EXO-K Ana Rapçi ve Yardımcı Vokalist

Chanyeol küçük yaşlardan itibaren bateri, gitar ve bas çalar. Ayrıca SM döküm sistemine katıldı ve 2008 yılında ajansa kabul edildi. Davulculuk becerileri ile rapçi, keskin ritim duygusu nedeniyle eğitim sırasında avantajlı olduğunu fark etti. Ek olarak, Chanyeol her zaman gülümsediği ve sohbetlerde harika olduğu için bilinir ve ona grubun resmi olmayan halkla ilişkiler müdürü unvanını kazandırmıştır.

NIN-NİN

İsim: Do Kyungsoo (도경수)
Yaş: 27
Rol: EXO-K Vokalisti

DO, 2010 yılında döküm sistemi ile işe alındı. Şarkı söylemeyi her zaman severdi ve onunla çalışabilmeyi umardı (bu rüyayı gerçekleştirmesine sevindim, değil mi?). Ayrıca, nasıl beatbox yapılacağını biliyor. Meslektaşlarına göre, yemek pişirme becerisiyle tanınan nazik ve neşeli bir kişidir.

Kai

İsim: Kim Jongin (김종인)
Yaş: 26
Rol: Rapçi ve EXO-K Baş Dansçısı

Kai ayrıca SM’ye uzun zaman önce katıldı – onuncu SM En İyi Gençlik Yarışmasını kazanarak ajansa resmen kabul edildi. Kai, sekiz yaşından itibaren caz ve bale gibi farklı dans stillerinde eğitim aldı. EXO’nun en genç ikinci üyesi olmasına rağmen, Kai süper olgun ve grubun açığa çıkan ilk üyesiydi, bu da kpop’ta büyük bir itici güç. Bir merak, onun futbolun ve Chelsea takımının süper bir hayranı olması!

sehun (EXO grubu üyeleri)

İsim: Oh Sehun (오세훈)
Yaş: 25
Rol: EXO-K’nın rapçisi ve ana dansçısı

Sehun’un hikayesi komik: Bir yetenek ajanı tarafından sokaklarda görüldü ve 30 dakika boyunca ondan kaçtı! Daha sonra dört seçmeye katıldı ve 2008’de SM’e katıldı ve hızla Kai ile arkadaş oldu. Süper sevimli ve hassas biri ve arkadaşları onu cesaretlendirdikten sonra kendini dansa adamaya başladı.

EXO-M üyeleri

EXO-M (Mandarin dilinde şarkı söyleyen alt grup) Xiumin, Lay ve Chen tarafından oluşturulur. Profillerine bir göz atın:

Xiumin

İsim: Kim Minseok (김민석)
Yaş: 29
Rol: EXO-M vokalisti ve dansçı

Xiumin grubun en yaşlı üyesi, bu da erkeklerin ona çok saygı duymasını sağlıyor. Şarkı yarışmasında ikinci olduktan sonra SM’ye kabul edildi – ve dans edip şarkı söylemenin yanı sıra futbol oynamayı ve tekvandoyla savaşmayı seviyor.

uzanmak

İsim: Zhang Yixing (张 艺 兴)
Yaş: 28
Fonksiyon: EXO-M baş dansçısı ve solisti

SM’e katılmadan önce bile, Lay şu çocuksu ünlülerden biriydi, biliyor musun? 2005 yılında Academia Das Estrelas adlı ünlü bir gösteride üçüncü oldu ve sanat kariyeri böyle başladı. Böylece 2008’de SM Lay’e katıldı ve harika bir müzik bilgisine sahip ve sadece dinleyerek piyano çalmayı öğrendi!

Chen (EXO grubu üyeleri)

İsim: Kim Jongdae (김종대)
Yaş: 27
Rol: EXO-M Baş Vokalisti

Chen, EXO’ya katılan son üyeydi: SM’ye yalnızca 2011’de döküm sistemi aracılığıyla resmi olarak katıldı. EXO-M’de en yüksek notaları almaktan sorumlu harika bir vokalist. Chen, çok eğlenceli ve alaycı bir kişiliğe sahip olduğu biliniyor, ancak Mandarin konuşamadığı için göstermesi biraz zaman aldı.

Grubun kısa biyografisi

SM Entertainment tarafından 2011 yılında kurulan EXO grubu bir k-pop devidir. Sektörde yaygın olduğu gibi, 12 üye SM’de yıllarca sistematik eğitim aldı ve ardından EXO’da gruplandı. Grubun adı , Güneş Sistemi dışındaki gezegenleri ifade etmek için kullanılan bir terim olan exoplanet’ten geliyor .