En Zengin Kpop İdolleri 2021 Top 10 Listesi

En Zengin Kpop İdolleri: Kpop idolleri halkı eğlendirmek için çok çalışıyor. Kendi yolunu bulan ya da bağımsız olarak bir kariyere başlayan Batılı sanatçıların aksine, onlar idol olmadan önce bile yorulmadan çalışıyorlar. Kpop idolleri farklı eğlence şirketleri tarafından seçiliyor ve çıkışlarını yapmadan önce yıllarca eğitim alıyorlar. Twice, BTS, IU, EXO gibi tüm favori sanatçılarımız ve gruplarımız yıldız olmadan önce 1-5 yıl eğitim aldılar. Bu yüzden çok çalıştıkları inkar edilemez. Ancak sıkı çalışmaları onlara şöhret, hayranlar, onay, saygı ve faturalar gibi ödüller de getirir. Kpop yıldızları çeşitli akışlardan kazanıyor. Peki, en zengin Kpop idolü listesinin başında kim var ? Hadi bulalım.

10. TOP (Choi Seung Hyun)

TOP, Big Bang adlı erkek grubunun bir üyesidir. TOP bir rapçi, şarkıcı ve söz yazarıdır. 2010 yılında, Kore’de 1 numaraya yükselen GD & TOP’u piyasaya sürdü. Rapçi bu günlerde daha çok plak yapımcısı ve aktör olarak çalışıyor. Ayrıca değerli sanat koleksiyonları toplamasıyla da tanınır. TOP’un 2,5 milyon dolarlık bir konağı var. Müziğin yanı sıra, gelirinin çoğu ciro anlaşmalarından elde ediliyor. Rapçi net 35 milyon dolar değerinde.

ÖNERİLEN: Geçmiş Ve Şimdi En İyi Kpop Grubu 2021 İlk 15 Listesi

9. Taeyang

Taeyang veya Dong Young Bae de Big Bang üyesidir. Diğer grup arkadaşları gibi, Taeyang da müzik alanında başarılı bir solo kariyere sahiptir. Şarkıcı, şaşırtıcı moda stiliyle tanınıyor ve Fendi ile birlikte “Fendi for Taeyang” ı başlatmak için çalıştı. Şarkıcının kendisine ait 30’dan fazla şarkı kredisi var ve 3.5 milyon dolar değerinde güzel bir evi var. Dahası, Taeyang’ın 7 milyon dolar değerinde başka bir gayrimenkulü var. Kpop yıldızı 35 milyon dolar değerinde .

8. Lee Hyori

8. sırada, birinci nesilden bir kpop idolümüz var. Lee Hyori, Fin kız grubunun bir üyesiydi. KL 2006 yılına gelindiğinde, Hyori en yüksek ücretli Kpop idolüydü. Samsung ve soju markası Chum Churum gibi şirketleri içeren ciro anlaşmalarından daha fazlasını kazandı. 2013’te yapımcı Lee Sang-soon ile evlendi. Birlikte çeşitli varyete şovları yaptılar. Şarkıcı 40 milyon dolar değerinde .

ÖNERİLEN: En Nefret Edilen Kpop İdolü İlk 15 Sıralaması 2021

7. IU

Lee Ji Eun veya IU şüphesiz en başarılı ve popüler kadın Kpop Idol’lerinden biridir. Şarkıcı sadece ünlü bir diskografiye sahip değil, aynı zamanda oyunculukta da inanılmaz bir kariyere sahip. Hotel del Luna, Scarlet Heart Ryeo ve daha pek çok popüler Kdramalarda rol aldı . Albümleri ve birkaç Kdrama için birden fazla şarkı yazdı. IU ayrıca Samsung, Sony Korea, Sk Telcom ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok şirket için ürünleri onaylamaktadır. Şarkıcı, Güney Kore’nin en lüks apartmanlarından biri olan Caelitus’ta yaşıyor. IU’nun net değeri 45 milyon dolar.

6. Choi Siwon

Siwon, Super Junior grubunun bir üyesi ve aynı zamanda çok başarılı bir Güney Koreli aktör. Ayrıca, zor kazanılan parası, Siwon da ebeveyninin servetini miras almak için sıradadır. Super Junior’ın bir parçası olarak Siwon birkaç albüm ve şarkı yayınladı. Ayrıca Ttack on the Pin-Up Boys ,  A Battle of Wits, Dragon Blade ,  To the Fore ve  Helios’un bir parçasıydı 2015 yılında Güney Kore UNICEF Komitesi’nin özel temsilcisi oldu. Şu anda 50 milyon dolar değerinde .

5. RAIN (En Zengin Kpop İdolleri)

RAIN bir şarkıcı, oyuncu, söz yazarı ve sanatçıdır. Şarkıcı ilk olarak 2002 yılında solo albümünü çıkardı ve bu albüm anında listelerin zirvesine çıktı. O zamandan beri 7 hit albüm verdi. RAIN ayrıca birkaç Kdrama’da ve hatta Amerikan filmlerinde de yer aldı. 2015 yılında kendi şirketi RAIN COMPANY’yi açtı. Rain ve süperstar aktris karısı Kim Tae-Hee’nin Cheongdam’da 42 milyon dolarlık bir malikanesi var. Sanatçının net değeri 55 milyon dolar.

ÖNERİLEN: Kpop Kız Grupları Popülerlik Sıralaması

4. G-Dragon

G-Dragon, Big Bang adlı grubun bir başka üyesidir. Şarkıcı, rapçi, model, yapımcı ve moda ikonu. Şarkıcının adı altında anılan 180’den fazla şarkısı var ve şarkı yazarlığı Royalties üzerinden yılda 700.000 dolar kazanıyor. Bir sanatçı olmasının yanı sıra, aynı zamanda bir moda trend belirleyicisi, dolayısıyla etkili. Sanatçı müzik yaparken birden fazla ürünü onaylıyor. Kendi solo albümü Heartbreaker’a sahip ve GD & TOP albümünde TOP ile çalıştı. G-dragon şu anda 55 milyon dolar değerinde .

3. PSY (En Zengin Kpop İdolleri)

3 numarada PSY var. Park Jae Sang olarak da bilinen PSY, Güney Koreli bir şarkıcı, söz yazarı, oyuncu ve plak yapımcısıdır. PSY, süper popüler single’ı Gangnam Style ile dünyayı kasıp kavurdu. Küresel bir hit ve şüphesiz PSY “para duşu” nda banyo yaptı. Kariyeri geç bir gelişmeydi, ancak hitiyle tek bir yılda elinden gelenin en iyisini yapmayı başardı. 2012 yılında tek başına 28 milyon dolar kazandı. Şu anda 60 milyon dolar değerinde.

2. Kim Jae Joong

En zengin ikinci Kpop idolü Kim Jaejoong’dur. Jaejoong bir şarkıcı, oyuncu, model, iş adamı ve tasarımcıdır. Erkek grubu JYJ  ve  TVXQ’nun bir üyesiydi . Ayrıca oyunculuk konusunda da çok başarılı bir kariyere sahiptir. Triangle ,  Protect the Boss ,  Dr. Jin ve  Manhole , Güney Kore’de yaygın bir isim haline geldi. Ayrıca Kore’de çok sayıda lüks bina ve daireye sahip. Çok yönlü oyuncu aynı zamanda arabaları da seviyor, birkaçına sahip. Bunlardan bazıları 0Bentley Continental, Lamborghini Murcielago LP-640, Mitsuoka Himiko, Audi R8, 2 Mercedes Benz, Porsche, Ferrari 458 ve bir Rolls-Royce Wraith. 80 milyon dolarlık net değere sahip gibi şovlarla kesinlikle bir finans devi.

1. JYP (En Zengin Kpop İdolleri)

JYP Entertainment’ın sahibi ve Kpop idolü, JYP veya Jin Young Park zirvede duruyor. O açık farkla en zengin kpop idolü ve skorunu geçmek zor olacak. 90’lı yılların ortalarında başarılı bir müzik kariyeri vardı. Ama müzikle yetinmedi. JYP, Güney Kore’nin en büyüklerinden biri olan kendi ajansı JYP Entertainment’ı açtı. Hisse sahipliği açısından da en zengin ajans başkanıdır (% 17,8). Park’ın kendi hisseleri yalnızca 169 milyon dolar değerinde. JYP’nin kendisi için büyük bir isim ve para faturaları yaptığına şüphe yok. Plak yapımcısı, JYP başkanı ve müzisyen, 200 milyon dolar değerinde.