En Yakışıklı Koreli Aktörler 2021 Top 10 Listesi

En Yakışıklı Koreli Aktörler: Son on yılda Güney Kore, küresel eğlence endüstrisinde kendine özel bir yer ayırdı. Büyük kategorilerde birkaç Akademi Ödülü kazanmaktan Grammy adaylığına kadar, Kore endüstrisi durdurulamaz görünüyor! Bugünkü makale, dünyadaki en popüler 10 Koreli Aktöre odaklanacak.

Güney Koreli aktörler, diğer ülkelerdeki aktörlerden çok farklıdır, çünkü zorunlu askerlik hizmeti için kariyerlerine 2 yıllık bir ara vermeleri gerekir. Çoğu aktör, ülkelerine geri dönmek için istikrarlı bir popülerliğe sahip olmaya hizmet etmeden önce yerleşmeyi ve kendileri için bir isim yapmayı seçtiklerinden, bu genellikle kariyerlerinin zirvesinde olur. Bir oyuncu hizmetini ancak 28 yaşına gelene kadar erteleyebilir. Ancak bu, yalnızca Güney Kore’de popülerlik kazanmakla kalmayıp, dünya çapında büyük bir hayran kitlesine sahip oldukları için hiçbir aktörün hayatında bir engele neden olmadı. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin!

ÖNERİLEN: Kpop Kraliçesi 2021 Güncel Top 10 Listesi

1. Lee Min Ho

33 yaşındaki aktörü Gangnam Blues ve Bounty Hunters gibi en büyük Kore filmlerinden bazılarında gördüğünüze bahse gireriz. En ünlü K-Dramalarından bazıları arasında Boys Over Flowers, The King: Eternal Monarch ve Legend Of The Blue Seas sayılabilir. Baeksang Sanat Ödülleri, Blue Dragon Film Ödülleri, Grand Bell Ödülleri, Weibo Film Ödülleri, KBS Drama Ödülleri, SBS Drama Ödülleri ve Seul Uluslararası Drama Ödülleri gibi birçok prestijli ödülün sahibi oldu. Lee Min Ho, Güney Kore Hallyu dalgasının en büyük tabut taşıyıcılarından biridir. 2021 itibariyle, bir televizyon dizisinde bölüm başına 84.000 dolar gibi büyük bir rakam alıyor.

2. Park Seo Joon

Park Seo Joon, Kore televizyonunun en büyük aktörlerinden biridir. Güney Kore’nin tüm zamanların en popüler televizyon programlarından biri olan ‘Bakan Kim’in Sorunu Ne?’de Young-Jun rolünü oynadı. Onu ayrıca Hwarang: The Poet Warrior Youth, Fight For My Way ve çok yakın zamanda Itaewon Class gibi diğer popüler dizilerde de gördünüz. Seo Joon’un en dikkat çekici filmlerinden bazıları, Chronicles of Evil, Midnight Runners ve Divine Fury idi. Park Seo Joon’u Güney Kore’de en çok aranan oyunculardan biri yapan özelliklerinden biri de çok yönlülüğü. O sadece ‘Romanın Kralı’ değil, aynı zamanda komedi ve korku türlerinde rol oynamakta da aynı derecede usta. Park Seo Joon ayrıca Blue Dragon Films Awards, KBS Drama Awards, Baeksang Arts Awards, Korea Drama Awards, APAN Star Awards,ve Chunsa Film Sanat Ödülleri, diğerleri arasında. Seo Joon, bir dramada yer almak için bölüm başına yaklaşık 25.000 dolar kazanıyor.

ÖNERİLEN: Blackpink Artık Youtube’da 60 Milyon Aboneye Sahip

3. Choi Woo Shik

Choi Woo Shik, Güney Kore’nin şimdiye kadar yaptığı en büyük filmlerden bazılarının bir parçası olmuştur. En dikkate değer çalışması, başrollerden birini oynadığı Oscar ödüllü Parazit filmindeydi. Parasite, 2020’de hem En İyi Film hem de En İyi Yönetmen dalında Akademi Ödülü kazanan ilk Güney Kore filmi oldu. Onu büyük ihtimalle gişe rekorları kıran yapımlarda da görmüşsünüzdür – Train To Busan ve Okja. Choi Woo Shik ayrıca Fight For My Way, Pride And Prejudice, The Package ve You Are My Destiny gibi televizyon dizilerinde de rol aldı. Henüz resmi bir çıkış tarihi olmayan yeni dizisi That Year, We Are için çok heyecanlıyız.. Woo Shik Güney Kore’de doğmuş ve tüm kariyerini orada geçirmiş olsa da, ailesi o sadece 5 yaşındayken oraya göç ettiği için aslında bir Kanada vatandaşıdır.

4. Park Bo Gum

Park Bo Gum, Güney Kore’deki bir başka yetenekli genç aktör. Bu makaleyi yazarken, zorunlu zamanını Güney Kore ordusunda çekiyor. En son televizyonda 2020’de Record of Youth’da yer aldı. Park Bo Gum’un dünya çapındaki popülaritesi, Forbes’un onu Kore Güç Ünlüsü olarak ilk Koreli aktör olarak adlandırmasından geliyor. Ayrıca Gallup Korea tarafından Yılın Erkek Oyuncusu seçilen en genç sanatçıydı. Kore televizyonundaki diğer ünlü rolleri Hello Monster, Reply 1988 ve Love In The Moonlight dizilerindeydi. Bo Gum’un en ünlü filmlerinden bazıları Zor Bir Gün ve Amiral: Kükreyen Akıntılar’daydı. İkincisi, zamanının en yüksek hasılat yapan Kore Filmiydi. Park Bo Gum ayrıca birkaç şarkı ve ‘Blue Bird’ adlı bir stüdyo albümü yayınladı.

ÖNERİLEN: BlackPink Dağıldı Mı Ve Söylentiler Nereden Çıktı?

5. Kim Soo Hyun

33 yaşındaki bu oyuncu, Güney Kore’nin en çok kazanan aktörü. Bir K-Drama’da her bölüm için yaklaşık 600.000 dolar kazandığını öğrenince şok olacaksınız. Son zamanlarda, mega hit dramda başrolü oynadığı görüldü – 2020’de Tamam Olmayabilir. Bu, zorunlu askerlik hizmetinden döndükten sonraki ilk projesiydi. Onu ayrıca Dream High, Moon Embracing The Sun, The Thieves ve Greatly gibi diğer televizyon dizilerinde de gördünüz. Kim Soo Hyun genellikle Kore’de Yılın Aktörü ve Kore Güç Ünlüsü olarak adlandırılır. Time Magazine’in Asya baskısı da onu 30 yaş altı 30 listesinde seçti . Pek çok Baeksang Ödülü, Blue Dragon Film Ödülü, KBS Drama Ödülü ve APAN müzik ödülüne sahip. Ayrıca çalışmaları için birçok uluslararası ödül kazandı.

6. Hyun Bin

Hyun Bin’in gerçek adı Kim Tae Pyung. Oyuncu olarak ilk çıkışı 2003’te olmasına rağmen, kariyerine 2002’de başladı. İlk televizyon dizisi ‘Bodyguard’ ve filmi ‘Spin Kick’, ikisi de aynı yıl – 2003’te yayınlandı. Hyun Bin’in askeri de kusursuzdu ve parçası olduğu her faaliyette çok iyi performans gösterdi. 2012’de terhis olduktan sonra kendi eğlence şirketi O & Entertainment’ı kurdu . Hyun Bin’i A Millionaire’s First Love, Come Rain Come, Shine, The Fatal Encounter, Confidential Assignment, The Negotiation ve The Point Men gibi filmlerde izlediniz. Çok yüksek sıralamalar elde eden en popüler televizyon dizilerinden bazıları şunlardı: Diğerleri arasında Crash Landing On You, Secret Garden, The Snow Queen ve Memories of Alhambra.

7. Ji Chang Wook

Ji Chang Wook sadece bir aktör değil aynı zamanda bir şarkıcıdır. Gerçekten çok yönlü bir sanatçı! Onu Warrior Baek Dong Soo, Empress Ki, Healer, Suspicious Partner, Melting Me Softly ve daha yakın zamanda Backstreet Rookie ve Lovestruck In The City’de gördünüz. Eğlence kariyeri aslında oyunculuk değil, müzik dalında başladı. Oyunculuk çıkışını 2008’de You Stole My Heart ile yaptı. Ji Chang Wook 2017 ve 2019 yılları arasında askerlik hizmetini tamamladı. Oyuncu ayrıca birkaç Çin dramasında ve mandalina dilinde çeşitli şovlarda yer aldı. Güney Koreli övgülerinin yanı sıra, Ji Chang Wook’un Çin TV Drama Ödülleri de dahil olmak üzere birkaç Çinli ödülü var. Bölüm başına yaklaşık 67.000 dolar ödeniyor.

8. Kim Woo Bin

Kim Woo Bin aslında Kim Hyun Joong olarak doğdu. Güney Kore’de bir dizi şarkıcının oyuncuya dönüştüğünü ve bunun tersini görüyoruz. Aktörler de yeterli popülerlik kazandıklarında model olurken, bir podyum modeli nadiren oyuncu olur. Kim Woo Bin o nadir insanlardan biri. Kariyerine sadece 20 yaşındayken Seul Moda Haftası için bir podyum modeli olarak başladı. Kariyerine 2009’da başlamasına rağmen, oyunculuk kariyerindeki dönüm noktası 2013’te geldi. Bu, iki hit televizyon programında ve bir gişe rekorları kıran filmde rol almasıdır. Woo Bin, 2015’ten beri Shin Mi Na ile ilişki içindedir. Nazofarenks kanseri teşhisi, askerlik hizmetinden muaf tutulmasına yol açmıştır. En ünlü filmlerinden ve şovlarından bazıları, diğerleri arasında Runway Cop, Twenty, Master, The Heirs, White Christmas ve Uncontrollably Fond’dur.

9. Gong Yoo (En Yakışıklı Koreli Aktörler)

Gong Yoo’nun gerçek adı Gong Ji Cheol. Sahne adı, annesinin soyadı Yoo ve babasının soyadı Gong ile bir kelime oyunudur. Babası tarafından Çinli filozof Konfüçyüs’ün soyundan geldiğine inanılıyor. Gong Yoo kariyerine 2000 yılında video jokey olarak başladı ve hemen ertesi yıl 2001’de oyuncu olarak çıkış yaptı. İlk televizyon dizisi School 4 olarak adlandırıldı. Kariyerinin en büyük atılımı ve dönüm noktası romantik bir komedi olan Coffee Prince ile geldi. Askerlik hizmetini 2008’in başı ile 2009’un sonları arasında tamamladı. Başlıca sinema rollerinden bazıları, diğerleri arasında A Train To Busan, A Man And A Woman, Like A Dragon ve The Age of Shadows idi. Televizyon cephesinde, Guardian: The Lonely and Great God’da Goblin rolünü oynadı.

10. Lee Joon Gi (En Yakışıklı Koreli Aktörler)

Lee Joon Gi Güney Koreli bir aktör olmasına rağmen, tüm Asya kıtasındaki çeşitli çalışmaları nedeniyle tüm Doğu Asya ülkelerinde eşit derecede popülerdir. Popülariteye ilk olarak 2005 yılında Kral ve Palyaço filmindeki başroldeki rolüyle yükseldi. Buradaki rolü ona çeşitli prestijli törenlerde birçok büyük ve büyük ödül kazandırdı. Japonya’da tarihin en çok kazanan Kore filmlerinden biri olan Virgin Show filminde oynayarak yurtdışında popülerlik kazandı. Lee Jong Gi, askerlik hizmetinden sonra Arang and the Magistrate dizisiyle sektöre geri döndü. Bu, Japonya’ya satılan en pahalı filmlerden biridir. Ona birkaç ödül kazandırdı.