Blackpink Artık Youtube’da 60 Milyon Aboneye Sahip

İster K drama ister K-pop olsun, Kore eğlence endüstrisinde eksik olan hiçbir şey yoktur. Blackpink de yeni rekoru ile bunu kanıtladı. Güney Koreli kız grubu Blackpink artık YouTube’da altmış milyon aboneyi aştı ve hayranları daha mutlu olamazdı. Blackpink şu anda YouTube kanalında 60 milyon aboneyi aştı.

Onlara bunu yapan ilk Kore merkezli kanal unvanını veriyor. Kızlar her gün rekor kırıyor ve bu sadece listelerine eklenen yeni bir zafer . Ayrıca, yeni albümleri hem Güney Kore’de hem de uluslararası listelerde üst sıralarda yer alıyor.

Dörtlü sadece müzikle uğraşmaz. Blackpink, onay anlaşmaları, moda anlayışı, çeşitli YouTube segmentleri ve güç dolu turları ile dünya çapında tanınmaktadır. Black Pink’in muazzam bir hayran kitlesi var. Ve dünyanın her yerinden insanlar bu kızlara hayran olmak için saatler harcıyor. Bu, onları YouTube’daki en büyük Kore pop kanallarından biri haline getirdi.

ÖNERİLEN: BlackPink Dağıldı Mı Ve Söylentiler Nereden Çıktı?

Ajansları YG Entertainment , 13 Nisan 2021’de resmi bir açıklama yaptı ve haberi duyurdu. Kızların eğlence ve müzik sektörüne girmesinin üzerinden sadece beş yıl geçti. Ancak popülerlik yolunda büyük bir hızla tırmanıyorlar. Ve yakında tüm hayallerini gerçekleştirdiklerini görmeyi diliyoruz.

Blackpink YouTube Ailesini Genişletiyor

Az önce bahsettiğimiz gibi Blackpink, YouTube ailesini genişletiyor. Ayrıca kız grubu batı müzik endüstrisindeki tüm pop yıldızlarını geride bırakıyor. Daha önce, Blackpink, Ariana Grande’nin YouTube abonelerini geride bırakmıştı. Ve sonraki birkaç ayda Eminem, Ed Sheeran ve marshmallow gibi sanatçıların önündeydiler. Şu anda en büyük rakipleri The Peaches şarkıcısı Justin Bieber. Bieber’ın şu anda 62 milyon Youtube abonesi var.

Bir müzik tutkunu ve eğlence yazarı olarak, müzisyenler için en büyük pazarın YouTube olduğunu söyleyebilirim. Bir kanalın abone sayısı, içeriğin türünü ve popülerliğini tanımlar. Kuşkusuz Blackpink, dünyaya yayılmış hayranlarını eğlendirmek için sık sık yüksek kaliteli şarkılar ve videolar sunar.

ÖNERİLEN: Kpop Kraliçesi 2021 Güncel Top 10 Listesi

Blinks’in kız grubu kadar sıkı çalışması şaşırtıcı değil. Justin Bieber şu anda YouTube’da en çok takip edilen müzisyen olma tacını elinde tutuyor. Ancak kariyerine 2009 yılında başladı ve 60 milyona ulaşması 11 yılını aldı. Ancak tüm kızlar, hayranlarının yardımıyla Blinks sayıyı sadece beş yıl içinde kazandı. Gelecekte daha fazla rekor kırmayı hak ettiklerinin kanıtı.

Blackpink’in “DDU-DU DDU-DU”, “Kill This Love”, “BOOMBAYAH”, “How You Like That” gibi müzik videoları ve daha pek çoğu, kızların Youtube’da önde gelen Koreli grup olmalarına yardımcı oldu. YG Entertainment tarafından yapılan istatistiklere göre, Blackpink YouTube kanalında toplam 17 milyonun üzerinde izlenme sayısına sahip.

BLACKPINK – Güney Kore’nin En Büyük Kız Grubu

Blackpink, YG eğlence altında Güney Koreli bir kız grubudur. Dört üyeden oluşur – Jisoo, Jennie, Rose ve Lisa. Kızlar 2016 yılında tek bir albümleri olan ‘Square One’ ile çıkış yaptılar. Albümde ‘Whistle’ ve ‘Boombayah’ gibi şarkılar yer aldı. Aynı yıl Güney Kore’nin Gaon Dijital Listesine ve billboard dünyası dijital şarkı satış grafiğine girerek ilk bir numaraya ulaştılar.

Siyah pembe sadece Güney Kore’de büyümekle kalmıyor, aynı zamanda uluslararası bölgelerde de eşit derecede ünlü. Coachella’da sahne aldılar, turları sırasında birkaç stadyumu salladılar ve ayrıca sık sık Batılı sanatçılarla işbirliği yapıyorlar. Şarkıcı Dua Lipa, Selena Gomez ve ayrıca Lady Gaga ile işbirliği yaptılar. Thier son Selena Gomez ile parça, ‘Dondurma’, büyük bir hit oldu.

Bir grup olarak ortaya çıkmanın yanı sıra, Blackpink üyeleri de bireysel olarak büyüyor. Rose kısa süre önce ilk solosu On The Ground’u yayınladı. Şarkı, küresel Billboard listelerinde bir numara oldu. Öte yandan Lisa, Youtube ailesi için ‘LiliFilm’ kanalı altında dans bölümleri çekiyor . Ayrıca, Jennie daha önce solo parçası olan ‘Solo’yu yayınladı ve Youtube’da 600 milyondan fazla izlendi. Jisoo’nun yakında çıkış solosunu duyurmasının zamanı geldi.