En Popüler 9 Kpop Müzik Uygulaması 2021

1. Melon:

En Popüler 9 Kpop Müzik Uygulaması: 1-Melon uygulaması, Kore’de çoğu insanın kullandığı web tabanlı bir akış hizmetidir ve bu, Spotify’ın Kore sürümü gibi ancak farklıdır. Kore’yi bir daha ziyaret edeceksen, herkesin Melon kullandığını göreceksin.

Uygulamanın kullanımı son derece kolay ve insanlar bu uygulamayı seviyor. Kore’de müzik akışı için başvurulan uygulama ve üzerinde video izleyebilir veya müzik akışı gerçekleştirebilirsiniz.

Genel olarak konuşursak, denizaşırı ülkelerdeki birçok insan muhtemelen bu uygulamayı hiç duymamışlardır ve Kpop videolarını izlemiyorsanız, bunu asla kendiniz kullanmayacaksınız.

ÖNERİLEN: Kpop İdollerinin Güzellik Sırları Ve 7 Cilt Bakım Ürünü

 2. Genie,Kpop Müzik Uygulaması

Genie, Melon gibi başka bir uygulama ve Kore’deki en iyi akış platformlarından biridir. Birçok kişi bunu kullanıyor ve kullanımı son derece kolay. İnsanların her zaman bu uygulamayı kullanarak müziklerini tanıttığını görüyorsunuz ve bunu son birkaç aydır kullanıyorum.

Yabancılar için bile kullanımı çok kolay ve kullanıcı dostu, o kadar da zor değil. İnsanlar bu akış uygulamasını kullandığında grupların sıralamada daha üst sıralara çıkmasına yardımcı olur. Bazen bir idol tüm yayın platformlarında 1 numara alırsa, insanlar buna ALL-KILL de diyor.

3. SoundCloud

SoundCloud’u hepimiz duyduk. Genellikle yeni genç sanatçıların popüler olduğu yerdir. Pek çok idol, hit olma umuduyla müziklerini SoundCloud’da paylaşıyor. Bu aynı zamanda ABD’deki ve denizaşırı diğer ülkelerdeki insanlar için de geçerlidir.

Bu uygulamayı duymadıysanız, muhtemelen yaklaşmakta olan bazı büyük sanatçıları kaçırıyorsunuzdur. Müzik çıkaran sanatçıların çoğu, günlerde SoundCloud ile başladı.

Uygulama mağazasından veya oyun mağazasından indirebileceğiniz ücretsiz bir uygulamadır. İlgileniyorsanız sadece bir göz atın. BI gibi idollerin bu uygulamada Spotify veya YouTube gibi platformlarda yayınlanmayan çok sayıda şarkısı var.

ÖNERİLEN: Kpop İdolleri Ne Kadar Kazanıyor? 2021 Kpop İdol Maaşları

4. Flo

Korece Flo müzik uygulaması, Kore’yi her ziyaret ettiğinizde kullanabileceğiniz bir alternatiftir. Bu uygulama son derece modern ve kullanımı kolaydır. Çoğunlukla burada olan şarkılar genellikle İngilizce’dir. Bununla birlikte, birçok Kore türkü şarkısı da var.

Flo uygulamasını özel kılan şey, paylaşılabilir çalma listelerini son derece kolay bir şekilde oluşturabilmenizdir. Arkadaşlarınızla paylaşmak istediğiniz yeni bir şarkı bulduğunuzu ve onu toplu olarak yayınlamaya başladığınızı varsayalım. Bu sizin için bir uygulamadır ve insanlar bu uygulamada tüm gün oynatma listelerini paylaşır.

5. Naver Vibe

Naver Vibe, Naver Corp tarafından yapılan ücretli bir uygulamadır ve Kore’nin en büyük şirketlerinden biridir. Klasik, hip hop ve Kpop şarkılarından her şeyi yayınlıyorlar. Bu uygulamayı gerçekten çok seviyorum ve bunu tüm arkadaşlarıma tavsiye ediyorum.

Tek dezavantajı, ücretli bir uygulama olması ve çoğu insan bir uygulama için ödeme yapmaya istekli olmamasıdır. Aynı şey Spotify premium için de ödeme yapıyor. Bununla birlikte, ABD’deki birçok insan, yayınladıkları reklamlar nedeniyle aslında Spotify priminden ödeme yapıyor.

ÖNERİLEN: Kpop İdolleri Ne Zaman Emekli Olur?

6. Bugs,Kpop Müzik Uygulaması

Bugs, Spotify veya YouTube premium’a oldukça benzeyen bir Kore abonelik hizmetidir. Şarkıların listelerde üst sıralara çıkmasına yardımcı olan Kore’deki en büyük akış hizmetlerinden biridir. Şarkı indirmek veya düzenli şarkı akışı yapmak için harikadır.

En sevdiğiniz idolleri desteklemek istiyorsanız, özellikle paranız yetiyorsa, bu uygulamayı kullandığınızdan emin olun. Diğer birçok akış uygulaması gibi ayda yaklaşık 10 dolar. Bunu yalnızca müziklerini dinlemek için para harcamak istiyorsanız yapmanız gerektiğini unutmayın.

7. YouTube Müzik

YouTube müziği herkesin bildiği ve dünya çapında en popüler akış uygulamalarından biri oldu. YouTube müzik, uygulama ve oyun mağazasında ücretsiz bir uygulamadır ve bunu kullanmadıysanız, gerçekten kaçırıyorsunuz.

Uygulamanın kullanımı son derece kolaydır ve özellikle daha önce hiç akış uygulaması kullanmamış kişiler için. Bu, Kpop müzik videolarını izlemek için kullandığım ana uygulama ve son birkaç yıldır böyle.

Kesinlikle denemeye değer, ancak okuyan insanların çoğu muhtemelen bu uygulamaya zaten sahip. Daha büyük olmasa da neredeyse Facebook veya Instagram gibi diğer Sosyal medya uygulamaları kadar büyük.

8. Shazam,Kpop Müzik Uygulaması

Shazam ayrıca Kore’de çok popüler bir akış uygulamasıdır ve uygulama mağazasında ve oyun mağazasında mevcuttur. Bu uygulamayı uzun süredir kullanmadığımı söylemeliyim çünkü çok fazla seçenek var. Ancak, bu uygulamada gerçekten sevdiğim bir özellik var.

Arka planda çalarak istediğiniz herhangi bir şarkıyı bulabilirsiniz. Uygulama son derece iyi çalışıyor ve aynı zamanda kullanıcı dostudur. Adını bilmediğiniz bir şarkı bulmak isterseniz, bu sizin cankurtaranınızdır.

9. Spotify

Son olarak Spotify uygulaması var. Bu, Kore’de pek çok kişi tarafından kullanılmamaktadır, çünkü diğerleri vardır. Bununla birlikte, ABD veya Avrupa gibi diğer ülkelerden bakarsanız, Spotify kesinlikle bir kazanan ve muhtemelen önümüzdeki yıllarda da böyle olacak.

Spotify’ın ücretsiz bir sürümü var, aynı zamanda ücretli bir aboneliği var. Burada, muhtemelen Kpop şarkılarını izlemek için en kolay yöntem olan akış çalma listeleri oluşturabilirsiniz.