En Popüler 2 IT kızı: Jennie-Hwasa (Global it girl in Kpop)

Şimdi sizlere Kpop’un en poplüler (Global it girl in Kpop) 2 IT kızından bahsedeceğiz. Son zamanlarda, Jennie ve Hwasa, DC Inside kullanıcıları tarafından oylanan Kore’nin En İyi Genç ve Zengin Kadın Ünlüleri listesinde yer aldı. Aylık kız grubu kişisel marka grafiğinde en sık görülen isimler üst sıralarda yer alıyor. 2 kızın pek çok ortak noktası var ve her ikisinin de en iyi IT kızları olduğu biliniyor.

Jennie Hakkında

Jennie 1996’da doğdu ve şu anda BLACKPINK’in rapçisi. Seksi ve şık ama aynı zamanda saf ve esprili olan tilki gibi bir güzelliği var. Jennie’nin gücü, her türlü konsepte mükemmel şekilde uyan çeşitli yüz ifadelerinde yatmaktadır. Bazen Jennie komşu kızı gibi arkadaş canlısıdır.

Hwasa Hakkında

Hwasa 1995 yılında doğdu ve şu anda K-Pop’un çok yetenekli kız grubu MAMAMOO’nun vokalisti. Yaşına kıyasla, Hwasa’nın görünüşü çok daha yaşlı ve olgun görünüyor. K-Pop’ın tüm klasik güzellik standartlarını alt üst etmiş bir kadın idol. Daha önce, kum saati gövdeli kadın yıldızlar, sıska meslektaşlarına kıyasla her zaman küçümsenirdi. Ancak Hwasa sayesinde bu standart değişti.

İLGİLİ: G-Dragon ve Jennie Sevgili Mi? Tüm Dedikodular

Stil

Hem Jennie hem de Hwasa, ana konseptleri olarak seksi konsepti takip ediyor. Hepsi, Batı’nın seksi tanımına mükemmel şekilde uyan, doğal olarak bronzlaşmış bir cilde sahiptir.

Bununla birlikte, Jennie kısa süre önce 2019’da ABD’deki promosyon planına daha iyi uyması için bu tarza geçti. Ondan önce daha genç ve modern bir konsepti vardı, ancak yine de cildinin çoğunu ortaya çıkarmadı. Zaman geçtikçe Jennie, sosyal medya hesabındaki birçok seksi fotoğrafla giderek daha fazla ortaya çıkıyor.

US Ondan önce daha genç ve modern bir konsepti vardı ama yine de cildinin çoğunu ortaya çıkarmadı. Zaman geçtikçe Jennie, sosyal medya hesabındaki birçok seksi fotoğrafla giderek daha fazla ortaya çıkıyor.

Hwasa, moda anlayışı nedeniyle birçok tartışmanın merkezinde yer aldı. Birçok tartışmalı sahne kazası geçirdi. Tüm tartışmalı sahne kıyafetlerine rağmen, Hwasa hala Lee Hyori ve Hyuna’dan sonra bir sonraki seksi kraliçe olarak anılıyor.

İLGİLİ: Hwasa Diyeti ve Egzersiz Rutini 2021 Güncel

YETENEK

Jennie rap, vokal ve mükemmel dans becerileri ile oldukça yetenekli bir idol. Ancak, sadece yeteneğe dayalı olarak, Hwasa BLACKPINK üyesinden biraz daha üstün. Jennie, sahnede şarkı sözlerini, dudak senkronizasyonunu veya ruhsuz vokalini unutmasıyla ilgili birçok şikayet aldı.

Öte yandan hayranlar Hwasa’nın güçlü, sıcak ve çekici vokalini çok takdir etti. Yeteneği mükemmel ve duyguları şarkıya nasıl aktaracağını çok iyi biliyor. Hwasa, CD’yi yemiş gibi mükemmel bir şekilde canlı şarkı söyleyebilen 3. nesil birkaç kadın idolden biri. Ayrıca, şarkı sözleri yazmaya katılımı, onu Jennie’den biraz daha iyi yapan şey, yetenek açısından.

ul, sıcak ve çekici bir vokal. Yeteneği mükemmel ve duyguları şarkıya nasıl aktaracağını çok iyi biliyor. Hwasa, CD’yi yemiş gibi mükemmel bir şekilde canlı şarkı söyleyebilen 3. nesil birkaç kadın idolden biri. Ayrıca, şarkı sözleri yazmaya katılımı, onu Jennie’den biraz daha iyi yapan şey, yetenek açısından.

İzleyici Karşısı

Hwasa, hayranlar tarafından günümüzde K-Pop idolleri arasında en çekici ve profesyonel performansa sahip kadın idol olarak oylanıyor. Kendine güveni ve sahne atmosferini kontrol etme yeteneği onu çekici kılıyor. Hwasa geçen yıl Mart ayında solo çıkış yaptı ancak sahnedeki mükemmel varlığı sayesinde birçok sahnesi viral oldu (MAMA 2018, GDA 2019,…).

Bir keresinde Youtube’da bir hayran şöyle yorum yaptı: “İnsanlar Marilyn Monroe’nun dünyadaki en güzel kadın olmadığını, ancak ona bu unvanı veren aurası ve jestleri olduğunu söyledi. Hwasa ile aynı.”

Jennie ayrıca BLACKPINK’te hayranların favorisi. Ancak 2018’de canlı sahnelerdeki “tembel ve ruhsuz” tavrı nedeniyle netizenler tarafından ağır bir şekilde eleştirildi. Jennie’nin dayanıklılığı performanslar boyunca devam edecek kadar güçlü değilken dans yeteneği Lisa veya Rosé kadar enerjik değil. Jennie ayrıca kendine güveni ve sahne kontrol yeteneği hakkında birçok tartışmada bulundu. Bir zamanlar YG tarafından “dişi G-Dragon” olarak medya tarafından oynandı, ancak hala bu lakaba layık olduğunu kanıtlayamadı. Ancak dayanıklılığı devam ederken herkesin dikkatini çeker.

TİCARİ GÜÇ

Jennie’nin bir marka modeli olarak gücünden şüphe duyulacak hiçbir şey yok. Son yıllarda yükselen ünü ve yüksek moda havası sayesinde bu BLACKPINK üyesi birçok marka tarafından çok aranıyor. Jennie, “yaşayan Chanel” olarak biliniyor ve birçok uluslararası defilede yer aldı. Modern kadınlar için üst düzey bir Kore kozmetik markası olan Hera’nın bir sonraki özel marka modeli olarak aktris Jun Ji Hyun’un yerini aldı.

POPÜLERLİK

Jennie ve Hwasa’nın isimleri Güney Kore’de çok iyi biliniyor. Ancak, uluslararası ölçekte Jennie’nin adı, ABD’deki tanıtımı ve BLACKPINK’in 2019’daki dünya turu sayesinde çok daha büyük. Instagram’da Jennie’nin şu anda 19,3 milyon takipçisi var – K-Pop idolleri arasında en çok takip edilen hesaplardan biri, Hwasa ise takipçisi yok. Kişisel bir hesabınız yok. Fotoğraflarını sadece MAMAMOO’nun resmi hesapları üzerinden güncelliyor.