Taecyeon Sevgilisi, Dizileri, İnstagram, Hakkında Bilgi

Taecyeon Sevgilisi: Taecyeon  Güney Koreli bir solist, oyuncu ve girişimcidir, en iyi JYP Entertainment altındaki kpop erkek grubu 2 PM’nin bir üyesi olarak bilinir . 25 Temmuz 2018’de JYP Entertainment’tan ayrıldı ve o zamandan beri 51K ile sözleşme imzaladı. Resmi solo çıkışını Ocak 2017’de yaptı.

Sahne Adı:  Taecyeon 
Doğum Adı: Ok Taec Yeon 
Doğum Günü: 27 Aralık 1988
Burç: Oğlak
Uyruk:  Koreli
Boy:  186 cm (6’1″)
Ağırlık: 76 kg (167 lbs)
Kan Grubu :  AB
Twitter: @taeccool
Instagram:  @taecyeonokay

– Taecyeon Seul’de doğdu ama aynı zamanda Güney Kore, Busan’da yaşadı. Taecyeon Sevgilisi var ve adı bilinmiyor henüz.
– Aile: Ebeveynler, abla; Tamam Jihyen.
– Korece, İngilizce, Japonca biliyor. Ayrıca satoori konuşabilir; Busan lehçesi.
– 1998 yılında, kendisi ve ailesi, yaklaşık yedi yıl kaldığı Greater Boston Area’da bulunan Massachusetts, ABD’de bir kasaba olan Bedford’a taşındı.
– Eğitim: Kore Üniversitesi Uluslararası Çalışmalar Enstitüsü, Dankook Üniversitesi (İşletme bölümünde ana dal), Yong Dong Lisesi (transfer edildi), Bedford Lisesi.
– Okuldayken Satranç Kulübü, Caz Grubu, JV Futbol Takımı ve Ulusal Onur Derneği üyesiydi.
– Kız kardeşinin ikna etmesi ve baştaki isteksizliğinden sonra, New York’ta JYP Entertainment seçmelerine katıldı ve her ikisi de 17. doğum günü gününde oraya gitti.
– Başlangıçta bir model olması gerekiyordu ama sonunda şarkı söyleme ve dans etme eğitimi aldı. Daha sonra elenen ilk kişi olan bir ‘Süperstar Hayatta Kalma’ yarışmacısı oldu.
– Mnet’in hayatta kalma şovu ‘ Hot Blood Men’e katıldı ve burada JYP’nin yeni o zamanki grubu ‘ One Day’in üyeleri olarak çıkış yapmak için aşırı bir antrenman rutini izlemek zorunda kalan 13 kursiyerden biriydi . ‘ One Day ‘, sırasıyla ‘ 2AM ‘ ve ‘ 2PM ‘ olmak üzere iki erkek grubuna ayrıldı.
– Taecyeon, 4 Eylül 2008’de JYP Entertainment altında 2PM’nin (ayırt edici sert ve maço canavar benzeri imajlarıyla tanınan ikinci nesil bir erkek grubu) ana rapçisi, alt vokalisti ve ikinci görseli olarak çıkış yaptı . JYP Entertainment ile sözleşmesi 25 Temmuz 2018’de sona erdi ve sözleşmeyi yenilememeye karar verdi, ancak yeni ajansı gelecekte 2PM üyesi olarak faaliyetlerine devam edebileceğini doğruladı.
– 2010 yılında JYP Ent. temsilciler Taecyeon’un bel ameliyatı olduğunu ve orduya yazılabilmesi için Amerika’daki kalıcı oturma izninin iptal edilmesini istediğini bildirdi.
– En çılgın idol deneyimlerinden biri: Bir sasaeng hayranı tarafından kendisine gönderilen kanlı bir mektup.
– Kişilik: Bir canavar idolü olarak kabul edilse bile, çok rahat ve oyuncu. Uyumayı gerçekten çok seviyor.
– Ehliyeti var.

İLGİLİ: Sung Hoon Dizileri, Eşi, İnstagram, Sevgilisi 2021
– Din: Hristiyan.
– Junho ile dikkatsizce bilek güreşi yaparken kolunda kırıldığından kalma büyük bir yara izi var.
– Yeşil renkli bir kedi karakteri olan Okcat’i piyasaya  sürdü ve 2013’te Okcat işinin CEO’su oldu.  Karakterin arkasındaki hikayeyi ve çıkış günlerinden bu yana nasıl geliştirmeye başladığını ustream’de 30 dakikalık bir basın toplantısında paylaştı. Orada  Okcat dükkan ve KakaoTalk geçerli emojiler.
– Tayvanlı aktris Emma Wu’nun yanında ‘We Got Married’in küresel baskısında yer aldı.
– ‘Cinderella’s Sister’ (2010), ‘Dream High’ (2011), ’99 days with the Superstar’ (2011), ‘Who Are You’ (2013), ‘ gibi çeşitli televizyon dizi ve filmlerinde rol aldı. Evlilik Mavisi’ (2013), ‘Harika Günler’ (2014), ‘Meclis’ (2015), ‘Dövüşelim, Hayalet’ (2016), ‘Kaybolanlar Evi’ (2017), ‘Beni Kurtar’ (2017), The Game: Towards Zero (2020), Vincenzo (2021), Tale of Secret Royal Inspector ve Jo Yi (2021).
– 2011’de Kim Soohyun , Suzy , JY Park ve grup arkadaşları Wooyoung ve Nichkhun ile ‘Dream High’ OST’sinde şarkı söyledi . 2013’te grup arkadaşı Junho ve ‘Marriage Blue’ OST’sinin açılışı ile birlikte ‘7th Grade Civil Servant’ OST’sinde şarkı söyledi .
– Ocak 2017’de, Japonya’da önümüzdeki birkaç ay boyunca tanıtımını yapacağı ilk solo albümü Taecyeon Special: Winter Hitori’yi yayınladı .
– 2PM’in ‘Gentlemen’s Game’ stüdyo albümünün başlık parçası ‘Promise (I’ll Be)’nin bestecisidir
– Taecyeon 4 Eylül 2017’de askere gitti. asker ve vatandaş örneği olarak hükümet. Şubat 2019’da fahri ‘Çavuş’ rütbesine terfi etti.
– 16 Mayıs 2019’da ordudan terhis oldu.
–Taecyeon Sevgilisi:  23 Haziran 2020’de 51K, Taecyeon’un ünlü olmayan biriyle ilişkisi olduğunu doğruladı.
–  Taecyeon’un İdeal Tipi: “Eskiden şirin ve kısa kızlardan hoşlanırdım ama yaşlandıkça kalbimi açmaya karar verdim. Şimdi ideali unutup herkesi seviyorum!”