Counter Strike Terimleri ve Anlamları

Counter Strike Terimleri: Önceki oyunlar gibi bir takım oyunudur ve iletişim olmadan iyi oynayamazsınız. İdeal olarak, bir kulaklık kullanmalısınız – yapamıyorsanız, oyun içi istemleri ve sohbeti kullanın.

Yıllar boyunca, Counter-Strike topluluğu, dışarıdan birine tuhaf gelebilecek farklı jargon terimlerinden oluşan kendi sözlüğünü yarattı. Aşağıda, CS: GO’da kullanılan ve kullanışlı olabilecek bir dizi farklı terim ve kısaltma bulabilirsiniz. Not: Açıkçası bunlardan çok daha fazlası var – sadece en sık kullanılanları ve iletişim için en yararlı olanları listelemek istedik .

  • Terimler ve kısaltmalar:
  • CS: GO silah kısaltmaları:

Counter Strike Terimleri ve kısaltmalar:

ACE – Tüm Klan Avlama – ACE, beş düşmanı tek başına ortadan kaldırmayı başaran kişidir. Aslara MVP verilir (aşağıya bakın).

AFK – Klavyeden Uzakta – standart bir oyun terimi. Oyun sırasında bilgisayardan bir süre ayrılmanız gerekirse bunu kullanın. Oyunu bırakıp kahve yapmak ya da başka bir şey yapmak istiyorsanız her zaman takımı bilgilendirin . Aksi takdirde tekmelenebilirsin.

AIMBOT – Aimhack – AIM , AH – hedeflemeye yardımcı olan yazılımı birbiriyle ilişkilendiren yasadışı bir hile. Çoğu zaman otomatik olarak düşmanın kafasına nişan alır veya otomatik olarak düşmanları hedef alır. Çok yasak.

Autonoob – oyundaki iki silah için kullanılan bir terim: SCAR-20 ve G3SG1, yani sözde otomatik keskin nişancılar (yarı otomatik keskin nişancı tüfekleri). Not: Turnuva oyunları sırasında bunları kullanmak hoş karşılanmaz , çünkü bu silahlar düşmanlara karşı (özellikle yeni başlayanlar arasında) önemli bir avantaj sağlar. Autonoob, genellikle otomatik keskin nişancı ile düşmanları öldüren birine hakaret olarak kullanılır.

CT – Terörle Mücadele – çatışmanın taraflarından biri.

Debriyaj – son takım arkadaşlarınızın (veya sizin) karşı takımın geri kalanına (daha çok sayıda) karşı mücadelesini tanımlamak için kullanılan bir terim. Tüm takım arkadaşlarınız ölürse, ancak turu tek başınıza kazanmayı başarırsanız, birisi “iyi kavrama” yazabilir. Bazen “debriyaj veya tekme” de görebilirsiniz, bu birisinin turu tek başına sarması gerektiği, aksi takdirde tekme atılacağı anlamına gelir. Bu genellikle bir şakadır.

Counter Strike Terimleri ve Anlamları
Counter Strike Terimleri ve Anlamları

Counter Strike Terimleri Genel

Güçlendirme – başka bir oyuncunun uzun bir engele tırmanmasına yardımcı olur. Biri “beni destekle” yazarsa, engelin önünde durmalı veçömelmek için CTRL tuşuna basmalısın. Takım arkadaşınız üstünüze atladığında, onu kaldırmak için CTRL’yi bırakın – çok daha yüksek olacaklar, dolayısıyla uzun bir engelin üzerine atlayabilecekler. Genellikle “Önbellek” haritasında olduğu gibi taktiksel bir avantaj elde etmek için kullanılır. Bazen destek farklı bağlamlarda kullanılır: deneyimli bir oyuncu yeni başlayan bir oyuncuyla oynuyorsa, daha az deneyimli oyuncunun güçlendirildiğini söyleyebilirsiniz.

BRB – Hemen Geri Dönün – AFK’ya benzer başka bir genel terim.

BS – Bombsite – teröristlerin bombalarını yerleştirmek zorunda oldukları yer. Bunlardan iki tane var: BS A ve BS B. Çoğu zaman sadece “A” veya “B” yazarsınız.

Hileci – veya Hacker. Bilgisayar korsanlığı veya hile kullanan bir kişi, bazen avantaj elde etmek için oyundaki hataları da kullanır. CS: GO’da, en ünlü hile örnekleri duvar korsanlığı (duvarların arkasını görme) ve Aimhack’tir .

DEF – İmha kiti – bombaları etkisiz hale getirmek için bir araç, bir CT ekibi için zorunludur.

GG, GJ , GH , GL , HF – İyi Oyun, İyi İş, İyi Yarı, İyi Şanslar ve İyi Eğlenceler – bunlar bir nezaket meselesidir.

EKO , ECO – Ekonomik – ekibinizin sonraki turlarda biriktirmek için silah satın almadığı bir tur. ECO duyurulduktan sonra silah satın almak hoş karşılanmaz.

HS – Headshot – kafadan bir atış.

MVP – En Değerli Oyuncu – en iyi işi yapan oyuncuya verilen unvan; en çok düşmanı öldürdü, bir bombayı etkisiz hale getirdi, vb. CS: GO’da MVP yıldızlarla sembolize edilir.

Noob – topal bir oyuncu, öğrenmeyen biri. Saldırgan.

Np – Sorun değil – biraz alçakgönüllülük puanı alırdı!

Resp – Respawn – öldürüldükten sonra doğduğunuz yer.

Rush – çoğunlukla A / B ile birlikte kullanılır. Koordineli, hızlı bir saldırı anlamına gelir.

Şirin – Steam’de ikinci bir hesabı olan ve yeni başlayanlarla / daha az deneyimli olan son derece deneyimli oyuncular. Şirinler, çok iyi oynarlarsa, genellikle hile yapanlarla karıştırılır. Smurfing çoğunlukla hoş karşılanmaz, ancak yasadışı değildir.

Wallhack – WH – duvarların arkasını görmeye izin veren yasadışı bir hile. Kesinlikle yasak.

ÖNERİLEN: Counter Strike Görev 4 Heyecanlı Öldür

CS: GO silah kısaltmaları:

Counter-Strike topluluğu çoğunlukla silahlar için kısaltmalar veya başka terimler kullanır. Aşağıda en sık kullanılanlar şunlardır:

AK – AK-47 – en popüler teröristlerin silahı.

Deagle – Desert Eagle, oyundaki en güçlü tabanca.

OP – AWP – oyundaki en güçlü keskin nişancı tüfeklerinden biri. OP ayrıca biraz daha iyi olan / düşmana üstünlük sağlayan bir silahı tanımlamak için de kullanılır.

İzci – SSG 08 – keskin nişancı tüfeği.

Kevlar – kurşun geçirmez yelek.

Kosa – bir bıçak CS: GO.

Neid – el bombası – parça bombası.

Duman – duman bombası.