Bts Ne Zaman Kuruldu: Gün, Ay, Yıl Tüm Üyeler

Bts Ne Zaman Kuruldu:

Bir ARMY iseniz, BTS üyelerinin nasıl keşfedildiği ve BTS’in nasıl oluştuğu soruları muhtemelen aklınızdan geçmiştir. Kendilerinden önceki büyük gruplar gibi, hikayeleri de geleneksel ve geleneksel olmayanın bir karışımı. BTS, 2013 yılında ilk single’ları “No More Dream” ile çıkış yaptı. O zamandan beri BTS üyeleri – RM, Jungkook, Jimin, V, Suga, Jin ve J-Hope – her yerdeki K-pop hayranları arasında ünlü isimler haline geldi.

Shawn Mendes, Tyra Banks ve Charlie Puth gibi ünlü hayranlarıyla BTS, K-pop tarihinin en büyük ve en çok tanınan eylemlerinden biri haline geldi. Ama BTS her zaman BTS değildi. Yaklaşık on yıl önce, BTS üyeleri pop yıldızı olma hayalleri olan yedi normal Güney Koreli adamdı. Sonra Big Hit Entertainment geldi ve hayatları sonsuza dek değişti. ARMY’lerin bildiği gibi 2020, grup için bir dönüm noktası yılıydı.

Ağustos 2020’de Billboard Hot 100’deki ilk bir numaralı single’ları “Dynamite”ın yayınlanmasından sonra BTS, başarısını iki bir numaralı hit ile takip etti: Jawsh 685 ile “Savage Love (Laxed – Siren Beat)” ve Jason Derulo ve onların Kasım 2020 albümünden, “Life Goes” BE . Erkek grup ayrıca “Dynamite” için En İyi Pop İkili/Grup Performansı kategorisinde 2021 ödül töreninde ilk kez Grammy’ye aday gösterildi. Peki BTS, bugün bildiğimiz gruba nasıl dönüştü? Önümüzdeki tüm BTS üyelerinin keşif hikayelerini okuyun .

İLGİLİ: BTS Türkiye Konseri Ne Zaman? 2021 Güncel

RM

Tam adı Kim Namjoon olan RM, BTS’in ilk üyesi ve grubun lideridir. Önceki sahne adı Rap Monster olan RM, grubun rapçilerinden biridir. Epik Lisesi’nin “Fly” şarkısını ilk kez dinledikten sonra altıncı sınıfta rap yapmaya başladı. 2007 yılında, ortaokuldayken, RM, Runch Randa adı altında rap yapmaya başladı ve bu da onu rap ekibi Daenamhyup’a götürdü. (Ekipte ayrıca Top Dogg’s KIDOH, Big Hit Entertainment yapımcısı Supreme Boi ve Show Me the Money 3 gibi artık bilinen yıldızlardan oluşuyordu.Finalist Iron.) Bundan sonra RM, bir hip-hop ajansı için seçmelere davet edilene kadar solo rapçi olarak daha fazla şarkı yayınlamaya başladı ve burada seçmelerde jüri üyesi olan Untouchable’dan Sleepy ile tanıştı. RM’nin rapinden etkilenen Sleepy, RM’yi Big Hit Entertainment seçmelerine davet eden yapımcı Bang Shi Hyuk’a bağladı. Ardından, 2010’da RM, BTS grup üyelerinden biri oldu ve gerisi tarih oldu.

Jungkook

Tam adı Jeon Jeongguk olan Jungkook, BTS’in şarkıcılarından biridir. Aynı zamanda grubun en genç üyesi ve onu BTS’in Golden Maknae’si yapıyor. Takma adı Kookie olan Jungkook, Superstar K’nın üçüncü sezonu için seçmelere katıldığında keşfedildi.memleketi Busan’da. Seçmelerde elendi, ancak gösteri ona JYP Entertainment, FNC Entertainment ve Starship Entertainment dahil en az yedi ajans tarafından keşfedilecek kadar poz verdi. Sonunda, Jungkook stajyer olmak için Big Hit Entertainment’ı seçti. Jungkook, diğer ajanslar yerine Big Hit Entertainment’ı seçmesinin nedeninin, onu rapiyle etkileyen ve Jungkook’un onunla antrenman yapmak ve çalışmak istemesine neden olan RM yüzünden olduğunu söyledi. Uzun lafın kısası, RM, Jungkook’un BTS üyelerinden biri olmasının nedenlerinden biri .

V

Tam adı Kim Taehyung olan V, Daegu’daki çiftçilerin oğludur. Müzisyen olma hayali kuran V, lisede babasının tavsiyesi üzerine saksafon çalmaya başladı. Kısa bir süre sonra, bir arkadaşına Daegu’daki Big Hit Entertainment seçmelerine eşlik etti. V’nin kendisi seçmelere katılmayı düşünmüyordu ve sadece arkadaşını desteklemek için oradaydı, ancak Big Entertainment’tan bir ekip üyesi onu gördü ve seçmelere katılmaya teşvik etti. V, babasını izin için aradıktan sonra, hemen seçmelere katıldı ve o gün Daegu’dan bir sonraki tura çıkan tek kişi oldu. Sonunda BTS üyelerinden biri oldu ve grubun vokallerinden biri.

Suga

Gerçek adı Min Yoongi olan Suga, lisede Gloss adı altında rapçi olarak başladı. Suga’nın hem rapçi hem de yapımcı olarak isim yapması uzun sürmedi. (O zamanlar memleketi Daegu’da bulunan D-Town grubu gibi yerel sanatçılar için besteler yapıp besteler yapmasıyla biliniyordu.) Kısa bir süre sonra Suga, Suga ile çalışan Reflow gibi daha tanınmış sanatçılar için parçalar üretmeye başladı. “Ben Kimim” adlı şarkısında. Suga, şirketin “Hit It” adlı rap yarışması için bir broşür gördükten sonra Big Hit Entertainment için seçmelere katıldı. Suga yarışmayı kazanamadı ama ikinci oldu, bu da Big Hit Entertainment’ın onu yapımcı ve stajyer olarak imzalaması için yeterliydi. Sadece yapımcı olmayı planlamasına rağmen, Suga 2010 yılında BTS’e katılmaya ikna oldu ve grubun rapçilerinden biri oldu. (Kurucuya şaka yaptıBang Shi Hyuk , BTS üyesi olması için onu “kandırdı” .)

İLGİLİ: BTS Üyelerinin Cinsel Tercihleri Nelerdir?

Jin

Tam adı Kim Seokjin olan Jin, BTS’in dördüncü üyesiydi. Jin, aslen SM Entertainment tarafından memleketi Anyang’daki sokaktayken keşfedildi. Ancak teklifin bir aldatmaca olduğunu düşünerek, şirkete asla başvurmadı. Üniversite öğrencisiyken bu sefer Big Hit Entertainment tarafından tekrar keşfedildi. Big Hit Entertainment için bir izci, Jin’i otobüsten inerken gördü ve onu şirket için seçmelere ikna etti. Şarkı söyleme veya dans etme deneyimi olmayan bir tiyatro uzmanı olan Jin, oyuncu olmak için seçmelere katıldı. Ancak Big Hit Entertainment’ın başka planları vardı ve onu BTS için stajyer olmaya ikna etti. Şimdi grubun vokalistlerinden biri. Jin asla bir K-pop idolü olmayı planlamamış olsa da, onu BTS üyelerinden biri olarak hayal edemiyoruz.

Jimin

Tam adı Park Jimin olan Jimin, BTS’in son üyesiydi. Dans Bölümü altında okuduğu Busan Sanat Lisesi’nde öğrenciyken, Jimin’in yeteneğinden etkilenen bir dans öğretmeni onu Big Hit Entertainment seçmelerine katılmaya teşvik etti. Busan’daki memleketindeki seçmeleri geçtikten sonra Jimin, stajyer olduğu Seul’e uçtu. Son üye olarak Jimin’in eğitimi grubun en kısasıydı. 2013 yılında BTS üyelerinin geri kalanıyla çıkış yaptı.

J-Hope

Tam adı Jung Hoseok olan J-Hope, BTS’den önce en iyi dansçı olarak biliniyordu. JYP Entertainment seçmelerine katılmadan önce memleketi Gwangju’da Neuron dans ekibinde başladı. Birkaç rauntta başarılı olmasına rağmen, J-Hope sonunda JYP’den çıkarıldı, bu da onun yerine Big Hit Entertainment seçmelerine katılmasını sağladı. Dans becerileri ve ritim duygusu nedeniyle Big Hit Entertainment, J-Hope’un potansiyelinin bir rapçi olduğunu gördü ve onu stajyer olarak imzaladı. Ancak J-Hope’un BTS üyelerinden biri olarak çıkışı neredeyse gerçekleşmedi. O bir stajyer iken, J-Hope ve Big Hit Entertainment, RM onları BTS’in J-Hope gibi bir üyeye ihtiyacı olduğuna ikna edene kadar neredeyse yollarını ayırdı. Bundan sonra, J-Hope grupta kaldı ve RM ve Suga ile birlikte BTS’in üç rapçisinden biri oldu. Ve böylece tüm BTS üyeleri keşfedildi.