BTS Jungkook Dövmeleri ve Anlamlarını Keşfedin

BTS Jungkook Dövmeleri ve Anlamlarını sizler için açıkladı. BTS’den Jungkook’un vücudunu 10’dan fazla dövmeyle süslemek için sadece bir yaz ayına ihtiyacı vardı. Hayranlar için her birinin tasarımını keşfetmek kolay olmadı, özellikle de çok ince bir şekilde ortaya çıktıkları için.

Jungkook’un dövmelerinin her birinin arkasındaki olası anlamı keşfedin. ✨

Jungkook’un dövmesi var mı? Gerçek mi? Evet ve 10’dan fazla var

1. ARMY + J

Jungkook’un sağ elinde birkaç dövmesi var. Bunlardan biri BTS fandomunun onuruna “ARMY” kelimesidir.

Harflerin dizilimi, grubun üyelerinin isimlerini de sembolize ettiğini gösteriyor. RM için “R” ve “M”, Min Yoongi için “M” ve “Y”, V’yi temsil etmek için ters “V” olan “A” ve Jin, J-Hope ve Jimin.

2. Mor Kalp & 0613

Golden Maknae dövmelerinin anlamları henüz teyit edilmemiş olsa da, ARMY çok zeki bir dedektif grubudur.

Mor kalp, “I Purple You” ifadesi ile ilgili olarak akranlara ve hayranlara karşı sevginin bir başka ifadesi olarak kabul edilir. Kendi adına, “0613” sayısı gerçekten bir tarihtir. Evet, BTS’in çıkış tarihi 13 Haziran 2013. 🙊

İLGİLİ: BTS Oda Dekorasyonu İçin 5 Tasarım Fikri

3. ARMY’nin arması veya logosu

Jungkook, ARMY logosunu eline dövme yaptırmaya karar verdi. Bu çocuğun hayranlarına olan sevgisi şüphesiz!

4. Taç ve gülen yüz

Bu dövmelerin tam anlamı bilinmemekle birlikte, tacın BTS’nin K-Pop kralları statüsüne atıfta bulunabileceği, yüzün ise en sevdikleri emoji veya tasarımın bir parçası olabileceği düşünülüyor. 👑

5. Nirvana’nın Stay Away şarkısından bir alıntı

Elinde olduğu gibi, Jungkook’un önkol bölgesinde birkaç dövmesi var. Bunlardan biri bulmaca şeklinde.

Dikey harfler, Nirvana’nın Stay Away şarkısından bir alıntı olan “Havalı olmaktansa ölü olmayı tercih ederim” ifadesini yaratır (İspanyolca’da (“Havalı olmaktansa ölü olmayı tercih ederim”) . Jungkook daha önce bu cümleye olan sevgisinden hayat mottosu olarak bahsetmişti.

6. “Güneş parlarken saman yapın”

Yatay ifade, insanları günün saatlerinden yararlanmaya teşvik eden “Güneş parlarken saman yap” (İspanyolca’da “güneş parlarken saman yap”) eski atasözüne atıfta bulunur.

Bu cümleyi görmek için biraz daha zor olmasına rağmen, son söz ait MV açıkça görülebilir ON .

7. Kaplan zambak

İçin MV AÇIK , aynı zamanda Jungkook zambak veya tekir pruva çiçek dövmeli kaplanı olduğu görülebilir.

Hayranlar, bu dövmenin onun doğum çiçeğini temsil ettiği sonucuna vardı. Benzer şekilde, “lütfen beni sev” (“lütfen sev beni”) arkasında görülen kelimeler de bu çiçeğin anlamını temsil etmektedir. 💐

8. İskelet eli ve siyah çizgiler

Jungkook’un ön kolunda, klasik rock hareketinde olduğu gibi küçük ve işaret parmakları yukarıyı gösteren bir iskelet eli var. Bu dövmenin “Havalı olmaktansa ölü ol” ifadesiyle bağlantılı olduğuna inanılıyor.

Onun hemen yanında, Güney Kore bayrağına, “adalet” anlamına gelen geon (건) ile belli bir benzerlik gösteren siyah bir şerit var.

9. GERÇEK

Hayranlar bu dövmeyi ilk olarak Kinetic Manifesto Film MV : Come Prima’nın BTS Focus versiyonunda gördüler .

Ayırt etmek çok zor, bu yüzden bazıları “Gerçek” (“Gerçek”) yazdığını düşünüyor. GOT7’dan arkadaşı Yugyeom’a ek olarak aynı yerde benzer bir dövmesi var. 👀

10. Kaplan

Bu dövme ON MV’de hayranlar tarafından keşfedilenlerin bir parçası . Ayırt etmesi biraz zor olsa da doğum çiçeğiyle ilgili bir kaplan olduğuna inanılıyor.

ARMY, kaplanın cesaret ve gururu temsil eden iyi şansın sembolü olduğu düşünüldüğünde, bunun Kore sembolizmiyle de bağlantılı olabileceğine inanıyor.

11. Gizemli dövme (BTS Jungkook Dövmeleri)

Yukarıdakilere ek olarak, Jungkook’un omzunda gizemli bir dövmesi var. Kinetic Manifesto Film: Come Prima’da mutlaka görmüşsünüzdür ama maalesef ayırt edilemiyor. 😱

Jungkook’un dövmelerinin kalıcı olduğuna ve kendisi, grubu ve hayranları için derin anlamlar taşıdığına şüphe yok. Favorin ne? Yorumlarda bize bildirin.

Gitmeden önce aşağıda bıraktığımız sosyal medya butonlarını kullanarak paylaşmayı unutmayın.