April Zorbalık İddiaları: Eski Üye Hyunjoo’dan Açıklama

Güney Koreli kız grubu April  zorbalık iddialarıyla sarsıldı ve üç üyesi sonunda konuştu.

Tartışmanın merkezinde yer alan 23 yaşındaki eski April üyesi Hyunjoo, 18 Nisan Pazar günü Instagram’da grubun diğer beş üyesiyle bir yurtta yaşadığında neler olduğunu detaylandıran bir açıklama yaptı.

“Zorbalık 2014’te, ilk çıkışım için hazırlanırken başladı ve gruptan ayrıldığım 2016’ya kadar devam etti. O zamanlar 17 yaşındaydım ve çıkış yapmaya hazırlanırken bir yurtta yaşamak zorundaydım, bu yüzden mecbur kaldım. Dayanabileceğim kimsenin olmadığı bir yerde faillerle günde 24 saat geçirmek” diye yazdı.

“Bu üç yıl boyunca karakterime yönelik şiddet içeren eylem ve davranışlar, alaylar, küfürler ve saldırılar nedeniyle acı çekmek zorunda kaldım. Ve özellikle değerli anneannem, annem, babam ve karakterime yapılan asılsız hakaret ve saldırılara katlanmak çok acı vericiydi. küçük kardeşim” dedi ve ajansı DSP Media’nın olayları bildiğini ancak hiçbir şey yapmadığını da sözlerine ekledi.

İddialarını reddeden aynı kurumda halen imzası bulunuyor: “Gönderinin içeriği, nesnel gerçeklerden uzak, tek taraflı, çarpık bir iddiadır.”

İLGİLİ: EPEX Üyeleri: Profil Bilgileri, Yaş, Boy, Kilo

April üyeleri Chaewon ve Yena da Hyunjoo’nun küçük kardeşi tarafından Şubat ayı sonlarında ortaya atılan iddiaları ayrı ayrı reddetti. Liseden eski bir sınıf arkadaşı da zorbalıkla ilgili daha fazla ayrıntıyla konuşmuştu.

Yena, “Her zaman bir üyenin bizi sürekli uzaklaştırdığını hissettim. Hepimize bir şey olduğunda, tek kurbanın kendisi olduğunu düşündü. Tesadüfen ortaya çıkan bir durumda bile, fail bizmişiz gibi davrandı. ”

Bu arada Chaewon, zorbalığa göz yuman menajerleriyle çıktığı iddialarını “tamamen saçmalık” olarak nitelendirdi.

Hyunjoo’nun gönderisinde, 2016’daki intihar girişimine de değindi ve bunun ajansı ve grubu tarafından bir kenara atıldığını iddia etti. “Karanlığa düştüm ve çıkış yolumu göremedim ve aşırı bir karar verdim, ancak bir şey hissettikleri ya da en ufak bir özür dilemiş gibi görünmüyorlardı.”

Sonunda Nisan ayından ayrıldı ve geçici bir kız grubu olan Uni.T’yi oluşturmak için The Witch Store (2019) gibi drama dizilerinin yanı sıra gerçeklik televizyon programı The Unit (2017) de yer aldı.

“Ajansımın benim için hazırladığı nedeni kullanarak gruptan ayrıldım. Sonuç olarak, tekrarlanan kötü niyetli yorumlar, alaylar ve hatta hain olma damgasıyla yüzleşmek zorunda kaldım.”

Hem kendisi hem de erkek kardeşi DSP Medya tarafından dava ediliyor ve tüm çalışmaları durduruldu.

Hala geçmişin travmasını yaşamasına rağmen pes etmediğini söyledi.

“Bundan sonra kendimi, ailemi ve tanıdıklarımı korumak için adım atmadan seyirci kalmayacağım.”