Yaz aylarında egzersiz planı nasıl olmalı?

Yaz aylarında egzersiz bölümünde yapılması en uygun olan rahatlatıcı ve bir o kadar da zevkli olan egzersiz türlerini sizler için derledik.

Yüzme: Yaz aylarında egzersiz çeşidinin en temel olanı yüzmedir. Su temelli en iyi aktivitelerden biri olan yüzme, kaslara uygundur ve düşük etkili bir egzersizdir (su, kaslara en az direnç sağlar). Aynı zamanda sağlıklı bir kalp ve akciğerleri de korur.

Tenis: Yaz aylarında egzersiz serimizde her mevsim sporu olsa da, tenis aynı zamanda harika ve yoğun bir yaz antrenmanı yapar. Metabolizma hızını artırır, vücut yağını düşürür ve zihni zorlar. Öyleyse şaşılacak bir şey yok, o tenis ustası Bjorn Borg bir tenis maçını “bin küçük sprint” olarak nitelendirdi.

İLGİLİ: Kol yağlarını Sıkılaştırmak için 6 basit egzersiz

Basketbol: Neden birkaç çember çekmiyorsunuz? Bir sürü saha eğlencesi ile birlikte gelir, arkadaşlar arasında sağlıklı rekabet sağlar ve yüksek miktarda kalori yakar (bir saatlik oyun 700 kaloriye kadar yakar).

Bisiklete binme

Pedala basmaya henüz başlamadıysanız, şimdi yapın. Kardiyovasküler zindeliği artırır, vücut yağını etkili bir şekilde büzer ve duruşu iyileştirir.

Yaz, biraz kilo vermek için spor salonu üyeliğinizi yenilemek için bir bahane. Su bebekleri için gevşemek için de harika bir yoldur. İşte birkaç avantaja bir göz atalım …

Aktiviteye düşkünlük, insanları iyi hissettirir ve streslerini azaltır. Yüzücülerin de büyük bir özgüvene sahip oldukları bilinmektedir. Düzenli yüzücülerin daha az depresyonda oldukları ve serinliklerini kolayca kaybetmedikleri görülmektedir.

Suda hareket etmek daha fazla çaba gerektirir, bu da spor ekipmanları kullanmadan kaslarınızı güçlendirmenizi sağlar!

Bu en iyi egzersiz biçimlerinden biridir. Yüzerken daha kolay hareketlerle ve kemikler, eklemler ve kaslar üzerinde fazla zorlanma olmadan ağırlığınızın sadece yüzde 10’unu taşırsınız. Bu, diğer egzersiz türlerine kıyasla yaralanma riskini azaltır.

İyi bir gece uykusu için can atıyor musun? Yüzmek çözüm olabilir. Yüzmeye başladığınızda uykusuzluk veya uykunuz arasında uyanmak geçmişte kalmış olabilir.

Bu harika bir kardiyovasküler egzersiz şeklidir ve kalbinize iyi gelir. Ayrıca tansiyonu ve kötü kolesterolü düşürür ve kan şekeri seviyenizi de kontrol eder. Anne adayları için orta derecede yüzmek güvenli kabul edilir.

Araştırmalar, yüzücülerin daha iyi bir tidal hacme sahip olduğunu ortaya çıkardı (rahat nefes alma sırasında akciğerlere giren ve çıkan hava miktarı). Kişi su altındayken vücut oksijeni daha verimli kullanmak için kendini ayarlar ve böylece her nefeste daha temiz hava alır. Aynı zamanda, kişi daha fazla karbondioksit verir ve böylece daha sağlıklı akciğerlere yol açar.

Başka bir araştırmaya göre, normal yüzücüler biyolojik olarak gerçek yaşlarından 20 yaş daha genç. Yüzmeye devam edin!