X1 Kpop Neden Dağıldı? 2021 Tüm Ayrıntılar

X1 Kpop Neden Dağıldı: K-pop erkek grubu X1, grubu başlatan realite TV şovunu içeren bir oylama skandalının ortaya çıkmasından sonra dağıldığını duyurdu.
X1’i temsil eden bir PR ajansı, üyelerin yönetim şirketlerinin, grubun geleceği hakkında bir anlaşmaya varamadıktan sonra X1’i dağıtmaya karar verdiğini söyledi.
Geçen Mayıs ayında, Güney Koreli ödemeli TV müzik kanalı Mnet , kablolu kanalın K-pop oyuncuları IOI’yi doğuran idol stajyerleri için amiral gemisi seçme programı olan Produce 101’in dördüncü sezonunun prömiyerini yaptı.

Çok sayıda oylama turuyla 11 yarışmacı – Kim Yo-han, Kim Woo-seok, Han Seung-woo, Song Hyeong-jun, Cho Seung-youn, Son Dong-pyo, Lee Han-gyul, Nam Do-hyon, Cha Jun-ho, Kang Min-hee ve Lee Eun-sang – X1 üyeleri olarak seçildi.

Ağustos ayında Quantum Leap albümü ile çıkış yaptılar ve oy sabitleme skandalı patlak verene kadar popülerlik yaşadılar.
Programın yönetmeni Ahn Joon-young ve baş yapımcı Kim Yong-bum, oylama sonuçlarını belirli yarışmacılar lehine manipüle etmekle suçlandı. İkili, Kasım ayında tutuklanmış ve Aralık ayında dolandırıcılık ve işi engelleme suçlamalarıyla suçlanmıştı.

İLGİLİ: Loren Kpop Kimdir? Kaç Yaşında Vb Ayrıntılı Bilgiler

Ajansların ayrıca, Ahn’a ABD’deki yetişkinlere yönelik bir tesiste eğlence hizmetleri sunduğu iddia ediliyor.

Mnet’in operatörü CJ ENM, etkilenen yarışmacıları destekleyeceğini ve telafi edeceğini söyleyerek geçen hafta resmi bir özür diledi.
Bu arada, kablo kanalı üzerinde çalıştığını ortaya çıkardı.  Produce 101’in üçüncü sezonunda kurulan 12 kişilik kız grubu, skandalın bir sonucu olarak geçen yıldan beri ara veriyor.