SHINee Grup Üyeleri Hakkında Bilgiler 2021

SHINee Grup Üyeleri: K-pop tarihinin en başarılı gruplarından biri olarak kabul edilen SHINee’nin erkekleri 2008’den beri var ve gerçek müzik dehaları ! İkinci nesil k-pop’un bu süper hitine hala aşina değil misiniz?

Bu gönderide size her üye , gruptaki rolleri ve solo kariyerleri hakkında biraz bilgi vereceğiz . Aşağıda ayrıca SHINee’nin bir bütün olarak geçmişi hakkında konuşacağız , bu yüzden grubu henüz çok iyi tanımıyorsanız endişelenmeyin.

SHINee erkeklerinin sunduğu tüm yetenek ve karizmaya aşık olmaya hazır mısınız? Haydi!

ÖNERİLEN: Girls Generation Grup Üyeleri Hakkında Bilgiler 2021

Onew

Tam Adı : Lee Jinki (이진기)
Doğum Günü : 14 Aralık 1989
Menşei : Gyeonggi-do, Güney Kore
Yaş : 30 

The Onew , sahne adı Korece nezaket anlamına gelen SHINee’nin lideri ve baş şarkıcısıdır . 2006 yılında SM Entertainment’a katıldı ve SHINee’ye katılmadan önce yaklaşık iki yıl eğitim aldı.

Takma adlarından biri, hayranlarının sevdiği kırılganlığı ve sakarlığı nedeniyle Korece tofu olan Dubu’dur . Onew, solist olarak ilk EP’leri Voice’u Aralık 2018’de yayınladı .

ÖNERİLEN: Stray Kids Grubu Üyeleri Hakkında Bilgiler 2021

Key

Tam Adı : Kim Kibum (김기범)
Doğum Tarihi : 23 Eylül 1991
Menşei : Daegu, Güney Kore
Yaş : 28 

Key, anaokulundan beri şarkıcı olmayı hayal etmişti ve neler yapabileceğini dünyaya kanıtlamıştı.

Bir şarkıcı olarak, o da adlandırılan Sonsuz dan Woohyun, bir ikili katılan ToHeart ve EP ile, 2018 yılında solist olarak ilk vardı Yüz . Ayrıca Key, benzersiz tarzıyla bir moda ikonu olarak bilinir .

Minho

Tam Adı : Choi Minho (최민호)
Doğum Tarihi : 9 Aralık 1991
Menşei : Incheon, Güney Kore
Yaş : 28 

Dibidibidi, benim adım Minho! SHINee rapçisi aynı zamanda bir model ve sunucu olarak yaptığı çalışmalarla da tanınıyor, ancak idol grubunun dışında öne çıkan şey oyunculuğundan geliyor.

Bir aktör olarak Minho, To The Beautiful You (2012) ve Hwarang: The Poet Warrior Youth (2016–17) gibi birçok başarılı televizyon dizisi yaptı .

Taemin

Tam Adı : Lee Taemin (이태민)
Doğum Günü : 18 Temmuz 1993
Menşei : Seul, Güney Kore
Yaş : 26 

Grubun (en genç) maknaesi SM Entertainment’a 2005 yılında katıldı.

Bazı oyunculuk çalışmaları da yapmış olsa da, SHINee etkinliklerinin dışında, Move ve Want gibi hit şarkılarla solo şarkıcı olarak kariyerine daha çok kendini adamıştır . Taemin ayrıca EXO, NCT 127, WayV ve SHINee üyelerinin yer aldığı bir SM süper grubu olan Super-M’nin bir üyesidir .

Anısına: Jonghyun

Tam Adı : Kim Jonghyun (김종현)
Doğum Tarihi : 8 Nisan 1990
Menşei : Seul, Güney Kore
Ölüm : 18 Aralık 2017 (27 yaşında)

Jonghyun , eşsiz vokaliyle tanınan ve her zaman çok övülen grubun ana vokalistiydi. SHINee’ye katılmadan önce, şirketteki diğer şarkıcılarla birlikte SM THE BALLAD (2010-2017) projesine katıldı. 2015 yılında , Billboard Dünya Albümleri tablosunda 1 numaraya ulaşan EP Base ile solist olarak ilk çıkışını yaptı .

18 Aralık 2017’de Jonghyun, kız kardeşi polise veda mesajları aldığını ve intihar edeceğine inandığını bildirdikten sonra dairesinde baygın bulundu. Şarkıcı hastaneye kaldırıldı, ancak direnmedi.

Birkaç gün sonra, Dear Cloud grubunun solisti arkadaşı Jang Hee-yeon’a depresyonla mücadelesini anlattığı bir intihar mektubu bıraktığı ortaya çıktı. Cennet bir yıldız daha kazanmış olabilir ama Jonghyun sonsuza kadar SHINee’nin bir üyesi olacak .

SHINee: bir başarı hikayesi

Grup, 2008 yılında SM Entertainment tarafından Replay şarkısıyla çıkış yaptı . Parçanın büyük bir hit olması uzun sürmedi ve renkli skinny pantolonlarla SHINee Trend ortaya çıktı .

Aynı yıl çocuklar , o zamanlar önemli bir ödül olan MNet 20’s Choice Award’da Hot New Star ödülünü kazandılar .