Girls Generation Grup Üyeleri Hakkında Bilgiler 2021

Girls Generation Grup Üyeleri: Koreliler tarafından ulusun kız grubundan daha az bir şey olarak kabul edilmeyen Girls’ Generation, dünyayı ele geçiren bir müzik türü olan k- pop’tan geçen en büyük gruplardan biri ve çıkışlarından bu yana inşa edilmesine yardımcı oldular. , 2007 yılında.

Hala SNSD , Soshi, So Nyeo Shi Dae veya grup olarak adlandırmak istediğiniz başka bir isim bilmiyorsanız, panik yapmayın: bugün sizi bu efsanevi kız grubunu oluşturan kızlarla tanıştıracağız! 

Girls’ Generation Grup Üyeleriyle Tanışın

Jessica 2014 yılında ayrıldıktan sonra Girls’ Generation oldu sekiz parçalı kız grubudur.

ÖNERİLEN: Stray Kids Grubu Üyeleri Hakkında Bilgiler 2021

Bazıları artık grubun şirketi olan SM Entertainment tarafından yönetilmiyor, ancak SNSD’nin bir parçası olarak kaldıklarını ve diğer kızlarla sık sık iletişim halinde olduklarını iddia ediyorlar.

Mevcut Girls’ Generation üyeleriyle tanışın:

Taeyeon

Tam Adı : Kim Taeyeon (김태연)
Doğum Günü : 9 Mart 1989
Menşei : Jeonju, Güney Kore
Yaş : 30 yaşında

Taeyeon, SNSD’nin solisti ve ana vokalisti ama aynı zamanda Girls’ Generation’ın TTS ve Oh!GG alt birimlerinin bir parçası (ana grup içindeki küçük gruplar).

2015 yılında Billboard Dünya Albümleri tablosunda 1 numaraya ulaşan EP I ile solist olarak çıkış yaptı .

Ayrıca, Into the Unknown for Frozen 2’nin son Kore versiyonu da dahil olmak üzere drama ve film müzikleri üzerindeki sayısız başarılı çalışması nedeniyle BH’lerin Kraliçesi olarak adlandırılıyor .

ÖNERİLEN: Yeni Çıkış Yapan Kpop Grupları 2021 Güncel Liste

Sunny

Tam Adı : Lee Soonkyu (이순규)
Doğum Tarihi : 15 Mayıs 1989
Menşei : Orange County, Amerika Birleşik Devletleri
Yaş : 30 yaşında

Sunny grubun vokalistlerinden biridir, Oh!GG alt grubunun bir parçasıdır ve sevimliliği nedeniyle hayranlar tarafından Aegyo’nun Kraliçesi olarak seçilmiştir . Bir süre Kuveyt’te yaşadı ve SM’nin kurucusu Lee Soo Man’in yeğeni.

Girls’ Generation dışında, ana eserleri arasında Singin’ in the Rain ve Catch me If You Can’ın Kore versiyonları gibi çeşitli şovlarda, radyoda ve müzikallerde yer alması yer alıyor .

tiffany

Tam Adı : Stephanie Young Hwang
Doğum Tarihi : 1 Ağustos 1989
Menşei : San Francisco, Amerika Birleşik Devletleri
Yaş : 30 yaşında

Tiffany bir vokalist ama gerektiğinde rapçi kılığına giriyor. TTS alt grubunun bir üyesi olan Fany, 2016 yılında I Just Wanna Dance albümü ile de solist olarak çıkış yaptı . Pembeye olan sevgisi ve güler yüzü, göz gülümsemesi ile tanınır.

Tiffany, 2017 yılında SM Entertainment’tan ayrıldı ve o zamandan beri Amerika Birleşik Devletleri’nde solo şarkıcı olarak kariyerine odaklandı ve Teach You ve Magnetic Moon gibi şarkılar yayınladı .

Hyoyeon

Tam Adı : Kim Hyoyeon (김효연)
Doğum Günü : 22 Eylül 1989
Menşei : Incheon, Güney Kore
Yaş : 30 yaşında

Star News tarafından Kore’nin en iyi idol dansçısı seçilen Hyoyeon, Girls’ Generation’ın ana dansçısı ve aynı zamanda Oh!GG’nin bir parçası. Girls’ Generation’ın diğer üyeleri onun grubun en komik üyesi olduğunu söylüyor.

Hyo, 2016 yılında Mystery şarkısıyla solo çıkışını yaptı , ancak şu anda daha elektronik bir tarafa doğru ilerliyor. DJ HYO adı altında tanıtım yapıyor, müziğiyle dünyanın dört bir yanındaki kulüplere tezahürat yapıyor.

Yuri

Tam Adı : Kwon Yuri (권유리)
Doğum Günü : 5 Aralık 1989
Menşei : Goyang, Güney Kore
Yaş : 30 yaşında

Yuri, grubun dansçılarından ve vokallerinden biri ve aynı zamanda Oh!GG alt grubunun bir üyesi. İlk solo çıkışını 2018’de EP The First Scene ile yaptı . Sahnede çok şehvetli olmasına rağmen, kişiliği oyuncudur.

Girls’ Generation dışında kariyeri daha çok oyunculuğa odaklanmıştır. Başlıca eserlerinden biri Netflix’teki The Sound of Your Heart: Reboot dramasıdır , ancak yine de kendini bir şarkıcı olarak tanıtmaktadır.

sooyoung

Tam Adı : Choi Sooyoung (최수영)
Doğum Günü : 10 Şubat 1990
Menşei : Gwangju, Güney Kore
Yaş : 29 yaşında

SNSD’den önce, Sooyoung Japonya’da Route θ ikilisinin bir parçasıydı. 2017 yılında oyunculuk kariyerine odaklanmak için SM Entertainment’tan ayrıldı , ancak dansçı ve vokal olduğu Girls’ Generation ile devam ediyor.

Bugün Dating Agency: Cyrano adlı drama ve Miss & Mrs. Cops filmi gibi hem televizyon hem de film çalışmaları yapıyor , ancak aynı zamanda Winter Breath gibi bazı single’lar da yayınladı . Takma adı Shikshin (Yemek Tanrısı), çok yemek yiyip şişmanlamamak içindir.

Yoona

Tam Adı : Im Yoona (임윤아)
Doğum Günü : 30 Mayıs 1990
Menşei : Seul, Güney Kore
Yaş : 29 yaşında

Yoona, SNSD’nin görünüşü ve merkezi , aynı zamanda Oh!GG’nin bir üyesi ve çarpıcı güzelliğiyle Ulusun Bakışı olarak biliniyor. İlk solo albümü A Walk To Remember’ı 2019 yılında çıkarsa da oyunculuk kariyerine öncelik verdi.

Özgeçmişi, büyük hit Kore televizyon dizileri ve çalışmaları ve popülaritesi için verilen ödüllerle dikkat çekiyor. Sen Benim Kaderimsin ve Aşk Yağmuru dizilerindeki rolleri dikkat çekiyor .

Seohyun (Girls Generation Grup Üyeleri)

Tam Adı : Seo Joohyun (서주현)
Doğum Günü : 28 Haziran 1991
Menşei : Seul, Güney Kore
Yaş : 28 yaşında

Seohyun Girls’ Generation’ın (en genç) maknaesi , baş vokallerinden biri ve TTS alt grubunun üyesi. Diğer yetenekleri piyano, keman, gitar ve geleneksel davuldur.

Ocak 2017’de ilk solo EP’si Don’t Say No’yu yayınladı , ancak aynı yıl oyunculuk kariyerine odaklanmak için SM’den ayrıldı. En büyük projeleri B ad Thief , Good Thief ve Time dramalarıydı .

Girls’ Generation: Bir Efsane

Girls’ Generation 2007’de SM Entertainment’ta Into the New World single’ı ile çıkış yaptı .

Grup, 2009 yılında Güney Kore’nin en iyi müzik ödüllerinden biri olan Melon tarafından on yılın en popüler şarkısı olarak kabul edilen Gee’nin piyasaya sürülmesiyle ün kazandı .