K-Pop Sözlüğü: Terimleri ve Tüm Kelimeler

Bu makalede K-Pop sözlüğü,terimleri ve tüm kelimeleri sizler için derledik. Arkadaş grubunuzun en popüleri olmak ister misiniz? Öyleyse, bu K-Pop anahtar kelimelerini öğrenerek başlayın!

Arkadaş grubunuzla birlikte aniden kimsenin bilmediği kelimeleri kullandıkları hiç başınıza geldi mi? Aynı şekilde K-Pop dünyasında da oluyor, bu nedenle, eğer gerçek bir hayransanız , K-Pop sözlüğü hakkında her şeyi ve önyargı veya aegyo gibi kelimelerin ne anlama geldiğini bilmelisiniz .

Bilmeniz gereken ilk şey, K-Poper kelime dağarcığının biraz geniş olduğu ve bu harika topluluğun bir parçası olmak istiyorsanız, öğrenseniz iyi olur. , bu ifadelerin her birinin ne anlama geldiğini .

ÖNERİLEN: Red Velvet Wendy Diyeti: Bilmeniz Gereken Her Şey

Bu nedenle, burada size bunlar hakkında bilmeniz gereken her şeyi göstereceğiz. K-Pop anahtar kelimeleri . ve daha da önemlisi bunları nasıl doğru şekilde kullanacağınızı göstereceğiz.

İngilizce K-Pop sözlüğü hakkında her şeyi öğrenin

Bu K-Popers kelimeleri ile tanışın ve arkadaş grubunuzun en popüleri olun.

1. Trainee = Apprentice

birçok eğlence şirketi, K-Pop dünyasının bir parçası olmak isteyen gençleri işe alıyor. ve onları bunun için eğitiyor. Geleceğin sanatçılarının öğrendiği şeyler arasında dans etmek, şarkı söylemek ve İngilizce, Japonca ve hatta Korece dil dersleri yer alıyor.

ÖNERİLEN: Cha Eunwoo İdeal Tipi: İşte Bilmeniz Gerekenler

Bu hevesli sanatçılar, ister solist olarak çıkış yapmak ister bir grubun parçası olmak olsun, hayatlarının birkaç yılını kendileri olmak için eğiterek geçirirler.

2. Idols = Idols

Bu kelimenin anlamını bildiğinizi zaten biliyor olsak da, burada onu daha da açıklayacağız. K-Poper sözlüğünde idol , bir K-Pop yıldızına atıfta bulunur. , solist veya bir gruba ait olup olmadığına bakılmaksızın .

Ancak, bir idol sadece şarkı söyleyen bir kişi değildir. değil, aynı zamanda eğlence dünyasında oyunculuk veya modellik gibi başka işlevleri de yerine getiren bir kişidir.

3. Aegyo = Super cute

Bu, Japonya’da kawaii olmakla eşdeğerdir ve fandomlar tarafından en çok talep edilen taleplerden biridir. K-Pop sözlüğündeki bu terim, bir idol genellikle hayranlarının isteği üzerine şirin , sevimli veya sevimli olarak kabul edilen jestler yaptığında kullanılır .

Aegyo bir put, elleriyle işaret ihale yüzlerinden şey olmak kreş ve hatta küçük bir dans şarkıları söyleyebilir.

Hangi şarkının aegyo yapmak için ideal olduğunu biliyor musun ? Gwiyomi’nin şarkısı.

4. All-Kill

Evet, bu K-Pop anahtar kelimesinin İspanyolca çevirisinin kulağa garip gelebileceğini biliyoruz, ama endişelenmeyin! All-Kill , bir şarkının farklı Kore müzik listelerinde gerçek zamanlı olarak 1 numaraya ulaştığı zamanı ifade eder.

Elbette bu, birçok K-Pop solistinin ve grubunun başarmayı arzuladığı bir başarı. Şimdiye kadar en çok tanınan All Kill , BTS’in Dynamite şarkısından geliyor , itiraf etmeliyiz ki, onu seviyoruz!

5. Age Line = Age Line

Koreli yaş kendi aralarında özel bu ülkede ve aynı yıl doğmuş kişilerde önemli bir konu, kabul edilir değildir. Yaş Çizgisi , tam olarak aynı doğum yılını paylaşan kişileri ifade eder .

GOT7’dan Yugyeom ve BTS’den Jungkook aynı Yaş Çizgisini paylaşıyor .

6. Comeback = Return

Bu terim, bir K-Pop grubu veya solist tarafından yeni bir şarkının yayınlanmasını ifade etmek için kullanılır.

7. Rookie = Rookie

Sadece kısa bir süreliğine halka açık olan K-Pop solistlerini veya gruplarını ifade eder. ve bu nedenle müzik ortamına yeni aşina olan .

Artık stajyer değiller ama henüz idol olarak kabul edilmiyorlar.

8. Daesang

K-Pop sözlüğünde Daesang’ın idoller için çok özel bir anlamı var. Bu kelime , bir K-Pop sanatçısının alabileceği en yüksek ödül anlamına gelir .

Daesang olarak kabul edilen kategoriler şunları içerir: Diğerleri arasında Yılın Sanatçısı, Yılın Şarkısı, Yılın Albümü.

9. Bias

Bir K-Pop grubunda en sevdiğiniz idolün kim olduğunu biliyor musunuz? Bu senin önyargın !

Bias , bir K-Pop grubundaki favori üyeniz anlamına gelir . Ek olarak, bu kelimedenen sevdiğiniz K-Pop grubunu ifade eden Bias grubu veyatüm K-Pop gruplarının mutlak favori üyesi anlamına gelen Ultimate bias gibi bazı ifadeler türetilmiştir.

Ayrıca, orada terim Önyargı tamirci eğilimdeki İspanyol destroyerde araçlarının bu grubun favori göre fikrinizi değiştirirseniz yapıyor bir putun gönderme yapar.

10. Maknae = Younger

Bir K-Pop grubunun en genç üyesine böyle denir . Bu kelimeden grubun daha genç olan üyeleri anlamına gelen Maknae Line terimi türetilmiştir .

11. Fanchant = Song of the fans

Kaçımız canlı bir K-Pop konserinde olmayı sevmez ki? Gerçekleşen bir rüya olurdu. Katılacak kadar şanslı olan hayranlar için fanchant , konserlerde halk tarafından bağırılan kelimeleri ifade eder.

Genelde ilk şarkının girişinde tüm üyelerin isimlerini bağırarak söylerler ve daha sonra konser boyunca farklı cümleler söylerler .

12. Gaius

Geleneksel olarak, her yılın sonunda, farklı idol gruplarının tek bir sahnede işbirliklerini takdir etmenin mümkün olduğu üç festival düzenlenir . Festivallerin isimleri: KBS Gayo, MBC Gayo ve SBS Gayo.

Şüphesiz, tüm biaslarınızı tek bir sahnede canlı görmek için eşsiz bir fırsat .

13. Leader = Leader

İspanyolcaya tercümesinin de belirttiği gibi , lider grubu organize eden idoldür ve birçok durumda grup ile ajans arasındaki iletişim aracıdır.

Bir grubun liderinin kim olduğu nasıl anlaşılır?

Genellikle bir grubun lideri, canlı bir ödül sunumunda ilk konuşan kişidir.

14. The big 3 = The big three

Yukarıda biraz bahsettiğimiz eğlence şirketlerini hatırlıyor musunuz? Eh, Kore her ilk üç şirket olarak bilinir büyük 3 .

Bu şirketler şunlardır: JYP Entertainment, SM Entertainment ve YG Entertainment.

YG, TWICE’ın JYP’si BLACKPINK’e ev sahipliği yapıyor ve SM ünlü EXO’ları yarattı.

Bu ilginç gerçekleri ilginç bulmuyor musunuz? Onları seviyoruz çünkü bu şekilde idollerimiz hakkında daha çok şey biliyoruz.

15. Subunit = Subunit

K-pop sözlüğünde, Alt Birim , daha büyük gruplardan türetilen daha küçük bir idol grubunu ifade eder. .

Örneğin, SEVENTEEN’in ayrı ayrı müzik yayınlayan birkaç alt birimi vardır. Bu, idollere yeteneklerini bireysel olarak gösterme ve yeni müzik tarzlarını deneme fırsatı verir.

Yeni öğrendiğin yeni K-Pop kelimeleri hakkında tüm arkadaşlarına övünmeye hazır mısın?

Artık benzersiz kelimeleri ve dünya çapında olan ifadeleriyle K-Pop sözlüğü hakkında çok daha fazla bilgiye sahip olduğunuzu umuyoruz.